Wspaniały powrót Apple’a na ścieżkę wzrostu. Dzięki Samsungowi?

Artykuł/SW Mobile 01.02.2017
Wspaniały powrót Apple’a na ścieżkę wzrostu. Dzięki Samsungowi?

Po 3 kolejnych spadkowych kwartałach Apple wraca na tory wzrostu. I to jak! Najnowsze wyniki amerykańskiej firmy zachwycają. I to nawet giełdę, która nigdy przesadnie nie wierzyła w perspektywy producenta iPhone’a.

Kto zyskał najwięcej na kłopotach Samsunga z samozapalającymi się Note’ami 7? Nie konkurenci z obozu Androida, nie chińscy producenci, lecz właśnie Apple.

Apple - przychody

Apple-dynamika-przychodow

To znowu iPhone dał Apple’owi potężne odbicie w górę i to właśnie na plecach koreańskiego rywala. Skąd to wiemy? Chociażby z rekordowo wysokiej średniej ceny sprzedaży (ASP) iPhone’a w 4Q 2016 r. Aż 695 dol. płacono za jednego iPhone’a w ostatnim kwartale. To dowód na to, że wynik zrobiły droższe modele Plus. Ludzie wybierali je zamiast Note’a 7.

Łącznie sprzedaż iPhone’ów wzrosła o 5 proc. rok do roku do rekordowej sumy 78,3 mln. Jest to pierwszy skok sprzedaży od trzech kwartałów, a rzut oka na historyczny wykres trzymiesięcznej sprzedaży iPhone’a pokazuje o jakiej skali odbicia mówimy.

Apple-sprzedaz-iPhone

iPhone, który wciąż stanowi 2/3 całego gigantycznego biznesu Apple’a (w zeszłym kwartale przychody wyniosły rekordowe 78,4 mld dol.), nie jest jednak największym wygranym ostatniego finansowego odczytu Apple’a.

Były nim usługi

Apple-sprzedaz-uslug

Wreszcie Apple znalazł drugą biznesową nogę, która pozwoli firmie uwolnić się spod finansowego jarzma iPhone’a. To nie iPad, nie komputery Mac, ani nie Apple Watch nią są, lecz biznes usługowy, do którego Apple zalicza m.in. sprzedaż aplikacji w App Store, Apple Music i Apple Pay.

To w tym segmencie wzrost przychodów wyniósł 18 proc. do 6,4 mld dol., co wywindowało go na pozycję nr 2 w strukturze przychodów Apple’a. Usługi to przy okazji segment, który jako jedyny nieprzerwanie rośnie od przynajmniej 4 lat.

6,4 mld dol. kwartalnie to więcej, niż zbiera z rynku zdecydowana większość firm, które żyją wyłącznie ze sprzedaży usług w internecie. To na przykład 3 razy więcej od przychodów Netfliksa! Świetnie to obrazuje, jak wielkim podmiotem w Sieci stał się Apple.

W dwóch pozostały liniach biznesu Apple’a – komputerach Mac i tabletach iPad – bez zmian

Apple-sprzedaz-Mac

Apple-sprzedaz-iPad

Sprzedaż komputerów tradycyjnie odbiła mocno w górę w ostatnim kalendarzowym kwartale roku, choć patrząc rok do roku sprzedało się o 300 tys. mniej Maków. Natomiast sprzedaż iPadów ponownie spadła, tym razem do poziomu 10,6 mln sztuk kwartalnie i choć Apple wciąż jest zapewne największym producentem tabletów na świecie, to jednak można założyć, że iPad powoli będzie stawał się zupełnie nieistotnym elementem biznesu amerykańskiej firmy.

Ciekawe rzeczy dzieją się w enigmatycznej pozycji przychodowej Inne

Apple - inne przychody

To tam Apple zlicza wyniki wszystkich innych produktów, w tym Apple Watcha. Przychody w tej pozycji wzrosły o 300 mln dol. w stosunku rocznym. W komentarzu do wyników szef Apple’a Tim Cook mówił, że to głównie dzięki bardzo dobrej sprzedaży Apple Watcha. Amerykańskie media przychylne Apple’owi już trąbią o tym, że trzeba by w końcu nazwać Apple Watcha wielkim sukcesem. Ja mam wrażenie, że na razie jest podobnie jak z iPadem – niby Apple jest największym producentem inteligentnych zegarków na świecie, ale dalej trudno mówić o światowym na nie boomie ze względu na działalność Amerykanów.

Na czysto w ostatnim kwartale Apple zarobił – uwaga – 17,9 mld dol. i choć nie jest to najwyższy kwartalny zarobek w historii (rok temu Apple zarobił 18,4 mld dol.), to wciąż jest to niedościgniony wynik w całej branży tech. I nie tylko, bo Apple dalej jest najbardziej zyskowną publiczną korporacją świata.

Apple - zyski

Nie wszystko jednak wygląda przesadnie kolorowo w ostatnich wynikach Apple’a. Na przykład sprzedaż w Chinach, która uważana jest za kluczowa jeśli chodzi o przyszłość biznesu Apple’a w ogóle, spadła aż o 12 proc. do 16,2 mld dol.

To jednak nie zaszkodziło nastrojom na giełdzie, która – czego nie ma w zwyczaju – nagrodziła Apple’a za chyba nieoczekiwany powrót na ścieżkę wzrostu. Cena akcji Apple’a skoczyła o 2 proc.

Teraz kluczowym pytaniem na kolejne kwartały jest to, czy Apple będzie w stanie utrzymać wzrosty. Tym razem pomógł Samsung. Co będzie za 3 miesiące?

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

 • Arkadiusz

  „Biznesmenom”

 • http://www.lukaszstanek.pl Łukasz Stanek

  Skoro usługi wychodzą im coraz lepiej może w końcu zaczną poszerzać ich dostęp poza ekosystem Apple.

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Przecież jest Apple Music na Androida.

 • http://www.lukaszstanek.pl Łukasz Stanek

  Tak, podczas gdy Spotify jest na telewizorach Samsunga, LG, Chromecast, konsoli Sony, Windows Mobilne, kinach domowych itd. Nie wspominam nawet o iTunes, który ograniczony jest do macOS/iOS/Windows czy mój ulubiony komunikator jakim jest iMessage, który już dawno powinien być multiplatformą.

 • MatejBudz

  Na porażce samsunga mogły wybić się tylko producenci smartfonów z „najwyższej” półki. A tu rywalizacja przebiega praktycznie tylko między Samsungiem a Apple. Te dwa modele sa utożsamiane z „najlepszymi” telefonami. Kiedy wybuchła afera (hłe hłe) to było za mało czasu by rynek zareagował. Więc wielu kupujących wybrało właśnie apple. Teraz dopiero się okaże jak afera wpłynęła na Samsunga i jego konkurencje. Huawei, mimo iż robi dobry sprzęt, to dalej jednak jest postrzegany jako „średnia półka” mimo iż cen takich nie ma. Współpraca z Porshe mam nadzieje że im pomoże.

 • maniek122112

  Cholera, a taki miałem dobry humor :(

 • Szemot

  To teraz wyobraź sobie jak śmiesznie będzie się korzystać z cztnika biometrycznego w S8. Już lepiej? ;-)

 • łukasz Jedryszczyk

  Taka jest strategia appla chcesz ich usługi musisz mieć ich sprzęt

 • Szemot

  „To znowu iPhone dał Apple’owi potężne odbicie w górę i to właśnie na plecach koreańskiego rywala. Skąd to wiemy? Chociażby z rekordowo wysokiej średniej ceny sprzedaży (ASP)” – BZDURA! Przecież to prez koniunkcję Jowisza z Saturnem. Aż mnie gnaty bolą a 7Plus sprzedaje się lepiej ;-) A tak na serio…. Wyniki Samsunga pokazały, że Note7 przeszedł bez echa a nie z jakąś stratą. Po drugie kiedy Note wycofano? Niedługo przed zamknięciem kwarty. Sprzedano ich 3mln w 3 miesiące. To żenująca jak na Samsunga sprzedaż i jak na serię Note która sprzedawała się w przeszłości bardzo dobrze. Ludzie co mieli kupić Note, nie kupili go ani S7Edge i wybrali coś innego to jakiś margines i raczej nie zauważono by go w statystykach. 7Plus sprzedaje się lepiej bo ma podwójny aparat który dla wielu staje się killer feature. Po drugie coraz więcej osób z Androida zaczyna kupować iOS więc wtedy wybierają właśnie wersję z plusem bo do takich są przyzwyczajeni. Nikt nie zrezygnuje z jakiegoś 5-6 calowego Androida żeby kupić iPhona SE.

 • maniek122112

  Jesteś złym człowiekiem :(

 • Paweł_Piotr

  „To znowu iPhone dał Apple’owi potężne odbicie w górę i to właśnie na plecach koreańskiego rywala. Skąd to wiemy? Chociażby z rekordowo wysokiej średniej ceny sprzedaży (ASP) iPhone’a w 4Q 2016 r. Aż 695 dol. płacono za jednego iPhone’a w ostatnim kwartale. To dowód na to, że wynik zrobiły droższe modele Plus. Ludzie wybierali je zamiast Note’a 7. ”

  i to jest bzdura bo ktoś kto jest power userem na pewno nie wezmie apple, ktoś kto nie jest zaawansowany ale lubi mieć mini jack i stylusa TEZ NIE, wiec argument ze ktoś weźmie dużego apple bo nie ma dużego note jest nie prawdziwy i w najlepszym wypadku są to ułamki….

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Ani nie bzdura, ani nie ułamki :|

 • http://www.lukaszstanek.pl Łukasz Stanek

  Gdyby tak było to obecność iTunes na Windowsie czy Apple Music na Androida nie miałaby miejsca.

 • Szemot

  Power userzy to margines. A Note od dawna wiadomo, że nie jest wybierany przez rysik tylko duży ekran a skoro Ski pojawiają sięz podobnymi ekranami w mniejszej cenie to popatrz jak żenująca sprzedaż była Note 5 i 7. Wciąż zgadzam się z tezą, że to bzdura ale całkowicie się nie zgadzam z argumentacją.

 • Danax
 • Paweł_Piotr

  Ok być może zbyt pochopnie oceniłem, szczególnie że moje środowisko to Power userzy i wielbiciele andka..

 • łukasz Jedryszczyk

  Tak ale to muzyka i tu Apple jest zależne od wytwórni dla których większa dostępność to powód by utrzymać umowy

 • http://www.lukaszstanek.pl Łukasz Stanek

  Z filmami, książkami, podcastami powinno być tak samo. Google nie ma z tym problemu.

 • Szemot
 • pawbuk6

  Apple rzeczywiście robi świetny sprzęt, choć ich ekosystemu po prostu nie znoszę. Jak musiałem coś zrobić poprzez iTunes, to bylem chory…

  Prawie 20 mld kwartalnego zysku robi wrażenie, odbicie w sprzedaży iPhonów również. Pytanie tylko czy nadal będą w stanie radzić sobie dobrze – rynek smartfonów powoli dojrzewa i być może trzeba będzie szukać nowych pomysłów. Zobaczymy, w którą stronę to pójdzie i czy dzisiejsi giganci nimi pozostaną.

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Ja myślę, że odczyt ASP jest kluczowy. Wcześniej był niższy. Wytłumaczenie może być tylko jedno – więcej, niż wcześniej, niż planowano kupiło najdroższe iPhone’y. A dlaczego? Bo nie było alternatywy rynkowej.

 • Szemot

  1. Więc w miesiąc wszysc rzucili się na zakup 7 Plusa?
  2. A co to, mało dużych i drogich smartfonów? S7 Edge śmierdzi? Inne Androidowe, duże topy nie nadają się do niczego?
  3. I dlatego wzrost sprzedaż 7+ jest większy niż sprzedaż wszystkich sprzedanych Note7? ;-)

  Pomyśl tak na chłodno, zwłaszcza trzeci pkt.

 • asdfgvasdfv

  kazdy chce zdazyc kupic jeszcze poprzednia wersje macpro zeby nie zostac z reka w nocniku z tym nowym gownem

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Ale naprawdę niczego to nie wyklucza. Mogło się nałożyć kilka fenomenów rynkowych.

 • APPLE_KING

  iCloud ma wiecej i indywidualnych użytkowników niz legendarna chmura Azure Micro$oftu. Nawet fanatycy i ewangelisci nie pomogli.

 • APPLE_KING

  Obecnie mozesz korzystac z uslug iCloud, np darmowego iWork za darmo na dowolnym komputerze.

  Tylko jakby cie to naprawde intersowalo to bys wiedzial. A ty tylko pohejcic chciałeś.

 • stefan

  Musze miec mysz i klawe oraz terminal na telefonie bo jestem pałer juzer!

  Typowy debil jak kazdy nerd z przerostem ego.

 • karroryfer

  Najśmieszniejsze jest jak redaktor wrzuca grafiki które mówią dokładnie coś innego niż on pisze w komentarzu !
  Iphone faktycznie ma wzrost – ale z wykresu widać że dynamika siadła a poprzednie kawrtały były ZŁE ( revenue change ! ) a prognozy na najbliższy też mówią że będize podobnie.
  Nowy wspaniały McBook Pro wygenerował aż 1% wzrostu
  a w segmencie Ipada jest po prostu dramat.
  Apple umacnia opinię firmy jednego produktu – a i na nim sztuczki księgowo – marketingowe przestaną wkrótce działać.

 • http://www.lukaszstanek.pl Łukasz Stanek

  Webowo, a co z iCloudem na Androida, Apple Music na telewizory, zakupem filmu w iTunes i oglądaniem go na telefonie z Androidem czy WM, iMessage jako otwarty komunikator?

 • Szemot

  I dlatego przy zaledwie 1% wzroście sprzedaży dochód wzrasta o 8%? To może znaczyć JEDYNIE że nie masz racji i że włąśnie przestają kupowac tańsze i starsze a więcej osób niż poprzednio zaczęło kupować te najnowsze a być może także w lepszej konfiguracji.

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Hę, a pan się nauczy czytać wykresy zanim popełni krytyczny komentarz, proszę ;)

  Wszędzie piszę, że Apple wraca do wzrostów po spadkach dynamiki. O MacBooku piszę przecież, że to stały cykl i planowana stagnacja, a o iPadzie, że spada do dawna.

  Oddalam. W całości oddalam!

 • Paweł_Piotr

  Graty właśnie zasiliłeś szeregi grupy typowej :):)

 • Szemot

  Jak widzę wykluczasz wszystko poza tym co stwierdzasz w tytule i uzasadnieniu ;-) Przemku, to już nawet nie jest gdybanie. Nawet wyniki finansowe Samsunga mówią, że nie masz racji.

 • Szemot

  iMessage nawet nie ma się co otwierać. Nie ma na nim zysków a mimo wszystko userzy tak go kochają, że używają go wielokrotnie częściej niż FB i Whatsapp razem wzięte. Po co więc sięotwierać w tym skoro mają większość rynku? To tak jakbys powiedział, że Apple miałoby większe dochody jakby robili też średniaki. Tylko skoro mają 92% zysków z branży smartfonów to po co im więcej i kombinować z niepewną reakcją klientów?

 • http://www.lukaszstanek.pl Łukasz Stanek

  Zarabiają na naklejkach.

  Co do niepewnej reakcji klientów – nie widzę jakiś protestów z obecności Apple Music na Androidzie czy iTunes na Windowsie.

 • http://www.lukaszstanek.pl Łukasz Stanek

  Porównujesz iCloud z Azure? Mhm.

 • Szemot

  Owszem nie widzisz bo AM nie dominuje rynku, podobnie jak iTunesz. Posiadaczy iPhonów jest więcej niż MacBooków. Jesli zakładają, że masz MacBooka to tylko wtedy można kupić iPhone to szybko by się skończyli. To chłodne kalkulacje rynku i ja się im wcale nie dziwię. Z resztą…. AM to nie killerfeature, iMessage tak. Po co pozbywać się za free czegoś takiego? A dochód z naklejek? Come on…. Kto tego używa a Apple i tak ma 30% z tego jedynie.

 • karroryfer

  Tak samo było z 6 Plus – 2 kamery to jedyna faktyczna nowość ( nie rynkowa !) w ostatnim iphone

 • KanonierKazimierz

  Według niektórych malkontentów iPhone to „odgrzewane kotlety”.
  Mimo to, ciągle się sprzedaje i to rekordowo.
  Chciałbym więc widzieć nosy tych malkontentów, które im Apple utarło.

 • Ymnytor

  Zawsze mnie ciekawi co ci power userzy robią na tych telefonach, oprócz tego, że wgrywają niespecjalnie potrzebne mody i rootują, wytłumaczysz?

 • http://www.lukaszstanek.pl Łukasz Stanek

  AM stanowi już 20% całego rynku stramingowego i aktywnie goni Spotify. Do tego osiągnęło to bez bezpłatnego dostępu https://musicindustryblog.files.wordpress.com/2017/01/100-4-million-subs.png?w=584

  iTunes spadają udziały w rynku ponieważ nie jest tak elastyczną platformą jak Amazon czy Google.

  Z chęcią poczytałbym statystyki ile % dochodów iTunes Apple pozyskuje poprzez sprzedaż na Windowsie, macOS i iOS.

 • Ymnytor

  Ale to nic nie zmienia. Po prostu pokazuje, że Apple potrafi się idealnie wpasować w rynek. Jedynie jacyś awanturnicy gadający trzy po trzy o jakiś chińczykach płaczą z tego powodu.

 • TheAresjej

  „W dwóch pozostały liniach biznesu Apple’a – komputerach Mac i tabletach iPad bez zmian” – czy to aby na pewno po polsku ?

 • Łukasz Stanek

  TROLL WARNING!

 • Szemot

  Dokłądnie. 20% to nadal nie 60 czy 80,

  Poza tym jak to osiągnęli to bez płatnego dostępu jak nie ma darmowej wersji AM?

  No i nie wiem skąd masz to info skoro niedawno podawali, że AM ma 20mln płątnych subskrypcji a Spotify 60 + darmowe

 • stefan

  Poznalem paru takich w pracy. To banda opetanych szajsungiem debili. Wydaje im sie ze maja misje zbawiania swiata. Cala ich urojona „praca” na telefonie i kombinacje jak przerobic telefon na komputer desktopowy to jakas wariacka szamotanina.

  Taki debil ci wytlumaczy że on z telefonu musi kierować ruchem lotniczym USA i musi miec dostep do superkomputerow 24 godziny na dobe z telefonu.

 • Szemot

  Na tym polega bycie power userem. Sprawiasz że Android nie muli i jest aktualny :-D

 • https://www.bing.com/?cc=pl krypru

  W mojej ocenie AM jest strasznie nie intuicyjne. A ITunes na Windowsie, to powolna kobyła.

 • Ymnytor

  Ale to wystarczy kupić lepszy telefon, obecnie starczy spokojnie 1300 zł. Nie trzeba godzinami czytać o rootowaniu telefonu.

 • Łukasz Wii Doo

  Powiem Ci jak bylo w Pl.
  Nie wszyscy ktorzy zamowili N7 go otrzymali. Bo po tygodniu byly juz zwroty.
  Mi sie udalo otrzymac ale lacznie z druga wymiana(2miesiace) telefon miałem moze z 2tygodnie. W chwili ogloszenia usiniecia z rynku kupilem odrazu 7plus. Ja ktory zawsze bylem anty apple. Mysle, ze bylo wiecej takich osob.

 • rozczochrany

  To tylko dowodzi jak słaba jest konkurencja.
  Że LG nie wykorzystał sytuacji Samsunga wypuszczając V20 globalnie, czy Huawei tym swoim dużym flagowcem? Chyba P9 Plus się nazywał

 • http://www.lukaszstanek.pl Łukasz Stanek

  Przecież napisałem, że osiągnęli to bez bezpłatnego dostępu -_-

  Biorąc pod uwagę, że są obecnie na drugiej pozycji (kiedy start miał Spotify a kiedy AM) to z ich środkami spokojnie przegonią w najbliższej przyszłości Spotify.

  Co do źródła i danych – wszystko jest na obrazku.

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Brakuje myślnika. Poprawiam.

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  I co z tego?

 • Ymnytor

  Zawsze mnie śmieszyły te osoby, które całe godziny spędzają na przerabianiu telefonu, a potem i tak nic więcej nic nim nie zrobią, bo…. to nadal telefon.
  NIe wiem do czego te osoby je potem wykorzystują, piszą na nich programy, hakują systemy, podłączają do telewizora i kontrolera i używają jak konsoli, przerabiają zdjęcia, montują wideo?

 • http://www.lukaszstanek.pl Łukasz Stanek

  Na iOS 10 się bardzo poprawiło. iTunes podobnie jak Steam zasługuje na postawienie aplikacji od zera bo jest fatalna :/

 • Szemot

  Ale Ty byłeś anty Apple zarazem ciekaw sprzętu. Takich ludzi było mnóstwo. Dlatego od IP6 był taki ogromny boom na iPhony mimo, że reszta rynku już padała. Poza tym wciąż wzrost sprzedaży 7Plus był większy niż całą sprzedaż Note dlatego Przemek nie może mieć racji nawet jeśli kilka tysięcy ex posiadaczy Note wybrało IP7Plus.

 • Łukasz Wii Doo

  Bedzie mial skaner tęczówki, w n7 dzialal bardzo dobrze nawet w nocy

 • Szemot

  „AM stanowi już 20% całego rynku stramingowego i aktywnie goni Spotify. Do tego osiągnęło to bez płatnego dostępu” – nie mów mi co napisałeś skoro widzę co i piszesz o braku płatnego dostępu ;-)

 • karroryfer

  A może jednak jakieś fakty a nie interpretacje jak się wdaje w polemikę ?
  Widać na wykresie sprzedaży Iphona że za wcześnie aby mówić że Apple powróciło do wzrostów skoro do tej pory zawsze rosło ( Q1) a wzrost o 4.5% nie uzasadnia wzrostu ceny akcji.

  A IPAD nie tylko spada od dawna – spada BARDZO a przecież jeszcze niedawno ( 3 lata temu ) była to druga noga Appla.

  Co do serwisów to faktycznie optymistyczne ( dla firmy ) ale też wprost wynika z dużej bazy użytkowników. Przy około MILIARDZIE urządzeń oznacza to że każde generuje około 6$.
  Nie wiem czy jest to tak dużo – mooim zdaniem nie za bardzo i warto było by uzupełnić o koszt infrastruktury potrzebnej do utrzymania chocby Icloud, licencji itd

  krótko mówiąć jedyne co może utrzymać zyski Appla w roku 2017 ( przy prawdopodobnych wojnach handlowych z Chinami i może także UE ) to spadek ceny $.
  A i to pewnei nie pomożę

  Jak już zresztą dawno wybrałem – wolę chińskie produkty bez płacenia za zachodniego loga

  Pzdr :)

 • Paweł_Piotr

  hmm wydaje mi się że że mogłeś odnieść błedne wrażenie że używam androida, jestem szczęśliwym posiadaczem „zgniłego jabłka” :)
  Odpowiem na ile mi się wydaje z obserwacji…
  Rootuja wgrywają mody ciagle nakładki nowe wersje systemów z xdadevelopers coś w stylu customizacja Chrome czy Firefoxa..
  piszą aplikacje edytuja i przerabiają to co juz istnieje na swoje..
  Uprzedzając pytanie… „Po Co?”
  Pytanie bez sensu.. ale tego chyba nie trzeba komentować każdy ma swoje.. jeden łowi ryby… drugi…

 • Paweł_Piotr

  „telewizora i kontrolera i używają jak konsoli, przerabiają zdjęcia, montują wideo?”

  no ja to wszystko robie na iphonie :)

 • Szemot

  Spoko, ale to wciąż odblokowanie urządzenia a nie płatność, odblokowywanie apek czy zahasłowanch folderów, prawda?

 • Szemot

  Mnie np pokazał koleś jak na XZ3C włączył konsolę i mógł na niej zmieniać rozdzielczość np na FullHD. Mina była bezcenna jak mu powiedziałem, że jedyne co zmienia to wielkość interfejsu żeby wyglądał jak b było FHD ale to wciąż 720 bo taki jest ekran i fizyki nie oszuka, nawet jak to Android. A taki ładny uśmieszek miał. Bo rzecz jasna pokazywał to jako dowód, że mój IP jest gówniany i tak nie zrobię ;-)

 • Szemot

  Tylko nikt kto łowi ryb nie uważa się za lepszego niż ten co piraci apki. Odwrotnie tego już nie powiemy.

 • https://www.bing.com/?cc=pl krypru

  No właśnie korzystałem na Iphonie 6s+ przez oferowany, darmowy okres i nie mogłem się do AM w ogóle przekonać. Po czym wróciłem do Spotify i Deezera.

 • http://www.lukaszstanek.pl Łukasz Stanek

  Ja ze Spotify korzystam z racji większej uniwersalności platformy, ale AM mobilnie zaczyna być bardzo fajną platformą. Desktop do całkowitej poprawy.

 • Paweł_Piotr

  No trudno się nie zgodzić acz o piraceniu to ja nic nie wiem..

 • http://www.lukaszstanek.pl Łukasz Stanek

  Skopiowałeś moją wiadomość sprzed edycji :)

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Dobra. Poddaję się, bo to nie ma sensu.

 • Szemot

  Nie zamykałem okna przeglądarki więc jest to co napisałeś a nie ewentualnie poprawiałeś ;-)

 • http://www.lukaszstanek.pl Łukasz Stanek

  Wysłałem po czym od razu edytowałem bo wyłapałem literówkę :)

 • Roman syn Ryżu

  I co z tego, że jest skoro nie zarabia. Apple zarabia, więc na razie ich strategia rozwoju jest lepsza.

 • http://www.lukaszstanek.pl Łukasz Stanek

  Amazon przez lata nie zarabiał ;]

 • stefan

  Kolejny psychiczny ktoremu Cook zgwalcil ojca w bramie.

 • Roman syn Ryżu

  Ja miałem kolegę, którego hobby była jazda rowerem na długie dystanse. Jemu przerabianie telefonu dawało lepsze zarządzanie aplikacjami i dłuższa pracę na baterii. Dostosowywał je do swoich rowerowych potrzeb. Mimo wszystko był rozsądny przy wyborze sprzętu. Zawsze miał raczej średnie telefony.
  Było zabawnie, gdy człowiek z wykształceniem ekonomicznym tak bardzo znał się na kernelach i profilowaniu zużycia energii.

 • Roman syn Ryżu

  Tak się kończy analiza rynku za pomocą własnych emocji.

 • Roman syn Ryżu

  To bierz przykład i też nie zarabiaj.

 • Wojciech Gerard

  Ja nie wiem co to AM, Spotify, iTunes itd. Ja wiem co to jest 256 gb karta microsd ;)

 • http://www.lukaszstanek.pl Łukasz Stanek

  Nie mam startupu :)

 • http://www.lukaszstanek.pl Łukasz Stanek

  I jesteś ograniczony do tej karty ;)

 • Lawendowy Bohun

  Ty wiesz do czego azure służy?

 • आंध्र प्रदेश[

  „Dzięki Samsungowi?”
  Nie, dzięki świetnym produktom. To zostało już przeanalizowane, NOTE7 nie miał żadnego wpływu na sprzedaż iPhona.

  Apple ma niższe zyski? tragedia, koniec, pozamiatane
  Apple ma rekord – jeszcze gorzej.

  Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że miliard przychodu z surface to niebywały sukces. miliard z apple watch to mega porażka.
  Przy czym Apple zarabia, a MS wciąż dopłaca.

 • आंध्र प्रदेश[

  „sztuczki księgowo – marketingowe przestaną wkrótce działać.”

  tak to wszystko sztuczki, dodajmy – diabelskie.
  tymczasem te sztuczki to przychód 2,5 razy większy niż cały Microsoft.

 • आंध्र प्रदेश[

  „wolę chińskie produkty bez płacenia za zachodniego loga”

  trzeba było od tego zacząć, że leczysz kompleksy.

 • आंध्र प्रदेश[

  a dlaczego nie? to też chmura, ale bardzo wyspecjalizowana do obsługi ekosystemu apple.
  co ciekawe większość ludzi może nawet nie zauważyć, jak potężny system jest ukryty w ich Maku, czy telefonie. wszystko dzieje się automatycznie w tle.

 • आंध्र प्रदेश[

  Tym bardziej, że nowy MBP był w sprzedaży zaledwie przez kilka tygodni w tym kwartale.

 • आंध्र प्रदेश[

  naprawdę uważasz, że apple nie ma nowych pomysłów? ;)))

 • आंध्र प्रदेश[

  w punkt. ;)

 • आंध्र प्रदेश[

  też mnie to bawi.
  ile było artykułów „note wyprzedał się w kilka godzin”, „pośpiesz się bo zabraknie”itd.

  a jak przyszło do wymiany to okazało sie, że to 800 sztuk. ;))

 • आंध्र प्रदेश[

  Błędna analiza.
  Kupili plusa za względu na APARAT i baterię.

 • आंध्र प्रदेश[

  Spokojnie. S8 pozamiata. ten „ruski” może mieć rację. ;)

 • आंध्र प्रदेश[

  zarabiał, ale tak to reinwestował, że księgowo nie zarabiał

 • आंध्र प्रदेश[

  jedna uwaga.

  Ktoś kto nie uwierzył w głupoty pisane przez analityków i w maju kupił akcje Apple jest teraz ponad 40% do przodu. ;))

 • Dupcham

  A czy ten twój ekonomista nie wiedział, że na rowerze używa się Garminów o bardzo długiej pracy na baterii a nie telefonów z dolnej półki? Więc był pipka nie power user.

 • sirrah777

  Nazywa Mate 9. I znaczna część byłych właścicieli Note 7 kupuje właśnie Mate 9 albo S7E. Czytając różne fora było sporo osób, które zdecydowały się na iP7 Plus, ale szybko go potem odsprzedały na rzecz jednego z dwóch powyższych.

 • sirrah777

  A ma? :P Bez Jobsa to słabo z tymi ich pomysłami ;)

 • mam pytanie

  @przemekspider:disqus Coś jest nie tak z podanymi tu informacjami http://www.recode.net/2017/1/31/14460952/apple-ipad-sales-still-falling

 • perlusconi

  ale czy to jest powod do swietowania? Polityka skostnialego ksiegowego przynosi profity, wiec nikt nie porwie sie na rewolucje, dalej bedzie odcinanie kuponow z kury znoszacej zlote iphony i uslugi z nim zwiazane (app, itunes, music). Oni maja byc motorem, to z nimi scigal sie Szajsung wypuszczajac bombowe phablety.

 • आंध्र प्रदेश[

  „Polityka skostnialego ksiegowego ” oprócz profitu przynosi świetne produkty. uwielbiam z nich korzystać trollu.

 • आंध्र प्रदेश[

  Właśnie za Jobsa nie mieli niczego ciekawego. Ja wróciłem do nich dwa lata temu i kupiłem dosłownie wszystko – jestem mega zadowolony.

 • True

  Chyba w Rosji. W normalnych krajach większość urządzeń kupują że ykli ludzie, niska klasa społeczna.

 • Arkadiusz

  Idealnie mi pasuje Polska do twojego opisu

 • Theverge

  W jaki sposób imessege ma większość rynku ?

 • Wojciech Gerard

  Jestem jak inżynier Mamoń z Rejsu, lubię słuchać piosenek które już kiedyś słyszałem ;)

 • Szemot

  Może trochę źle to powiedziałem bo można zrozumieć, że ma największą popularność. Ma największą używalność. Dla przykładu Whatsapp + FB Messanger generują 60mld wiadomości dziennie a iMessage 500mld. Podobnie jest z rozmowami. Chociaż jakby się zastanowić to konto na FBMessanger czy na Whatsapp (nie łącznie tylko oddzielnie) ma mniej osób niż konto iCloud dające nam obsługę iMessage. Więc poniekąd jest to najpopularniejszy komunikator na świecie. W czystej teorii jest jeszcze hangouts ale w czystej praktyce nawet nie warto o nim wspominać.

 • Łukasz Wii Doo

  wszystko co wymieniles mozna robic za pomoca skanera teczkowki.

 • Szemot

  Serio? W sensie kupować w Google play czy logować się do mBanku? Jeśli tak to fajnie i wycofuje się z moich słów. Poza tymi że czytnik z tylu jest do dupy ;-p

 • Łukasz Wii Doo

  Kupujac mowilem o samsung pay. Platnosci w google play czy przez google pay nie wymagaja czyt lini paplilarnych. Mbank? Nie wiem jak dziala. Wiekszosc modeli ma na plecach czyt. Mi tez sie to nie podoba ale to pewnie kwestia przyzyczajenia

 • Subiektywnie-obiektywny

  Przecież żeby płacić telefonem nie musisz logować się do banku… wystarczy podświetlić ekran, może być nawet zablokowany…

 • tiger

  Jest, a działa to dwie różne sprawy… Tak samo iTunes…

 • Szemot

  Ale 3mln zdążyli sprzedać a nie do września. A wycofali ze sprzedaży 11 października.

  Mnie nie chodzi o płacenie telefonem jakiekolwiek tylko AndroidPay albo PayPalem czy przez aplikację banku.

 • Subiektywnie-obiektywny

  Ja place przez iko i nie musze sie logowac. Generalnie platnoscie nfc do 50 zl wymagaja tylko podswietlenia ekranu.

 • Subiektywnie-obiektywny

  No to płacąc przez aplikację banku, nie musisz się do niej logować.

 • Szemot

  To ciekawe skąd bank ma wiedzieć że to my płacimy. To chyba naturalne że wchodzą do jakiejkolwiek aplikacji musisz się zalogować ze względów bezpieczeństwa aplikacji bankowe nie trzymają na stałe loginu i hasła tak jak np. Spotify

 • Subiektywnie-obiektywny

  No ja ci mówię, jak ja płacę od… pól roku. Oczywiście jest apka iko na telefonie itd, ale żeby zapłacić to musisz mieć tylko włączone nfc + podświetlony ekran (płatności do 50 zł), powyżej 50zł potwierdzasz odciskiem palca.
  Zalogować do apki się trzeba, ale gdzieś chyba co 5-6 transakcję.

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement