Mobilny Firefox na koniec roku? To całkiem możliwe

13.10.2008
Mobilny Firefox na koniec roku? To całkiem możliwe

Wygląda na to, że Mozilla według wcześniejszych zapowiedzi udostępni jednak w tym roku mobilną wersję Firefoksa – nazwanego Fennec. Doniesienia, które można w tym momencie znaleźć w prasie informują, że obecne wydanie testowe działa już na najnowszej platformie Windows Mobile.

Co ciekawe uruchomiony na Fennec’u test Acid3 wykazał, że przeglądarka Mozilli spełnia 88, ze 100 testów. Jest to wynik o ponad 17 pkt. lepszy niż prezentuje główny rywal mobilnego Firefoksa Opera Mobile 9.51 (71/100). Ważna jest także informacja, że programiści Mozilli pracują nad wdrożeniem do Fenneca nowego silnika JavaScriptu – TraceMonkey (znanego z Firefoksa 3.1) dzięki, któremu przeglądarka ma działać dużo szybciej.

Nie mniej interesujący jest interfejs aplikacji. Widać w nim, że programiści Mozilli przenieśli część z przycisków funkcyjnych na prawą krawędź ekranu. Poza tym wpisywanie adresów stron odbywa się identycznie jak w Safari Mobile. Wydaje się, że przeglądarka będzie mieć możliwość zbliżania wybranych fragmentów strony, czy nawet ich skalowania.

Advertisement

Dołącz do dyskusji

Advertisement
Advertisement