Nowa odsłona Skąpiec.pl

29.08.2008
Nowa odsłona Skąpiec.pl
Tworzyłem porównania statystyczne polskich porównywarek cen, jednak nie miałem jeszcze sposobności opisania nowego Skąpca. Jak pewnie wielu zauważyło serwis ten niedawno przeszedł – według mnie – drastyczne zmiany na lepsze. Zmianie nie tylko poddany został layout strony, ale dodano także wiele nowych i co ważne przydatnych funkcji.

Interfejs
Strona główna prezentuje się o niebo lepiej. W końcu serwis jest ładny i przejrzysty. Twórcy dobrali znacznie bardziej pasujące kolory. Dodali możliwość doboru wielkości czcionki. Co ciekawe zmieniono także nagłówek strony, który zawiera teraz kilka nowych elementów w tym: „Jak to działa?”, „Poradnik zakupowy”, „Dla sklepów”, „Dla prasy”, „Dodaj do ulubionych”, ” Załóż konto” i „Dodaj wyszukiwarkę”. Należy także wspomnieć, że nowy Skąpiec.pl został tak zaprojektowany, że teraz górna część strony nie przeładowuje się.

Funkcjonalność
1. Na początku należy wspomnieć o nowych możliwościach wielokrotnego wyboru w filtrowaniu produktów, np. przypadku monitorów LCD, będą to określone wartości przekątnej, rozdzielczości, kontrastu czy matrycy. Co ważne przy budowie nowego mechanizmu skorzystano z technologii AJAX, dzięki której nie jest przeładowywana cała strona a jedynie jej środkowa część z wylistowanymi produktami. Dzięki temu znalezienie wybranego produktu nie zajmuje już tak wiele czasu jak poprzednio. Do filtrów dodano także informacje, co one oznaczają – przydadzą się mniej zaawansowanym kupującym.
2. Na stronie Skąpca możemy także znaleźć informacje o tym, że w zależności od działu Skąpiec przyśpieszył od 15 do 50 proc.
3. Zmianie uległ także formularz dodawania opinii o produktach. Teraz można przedstawić wady i zalety produktu lub wybrać je z tych, które zostały zaproponowane. Dodatkowo, osoby wystawiające komentarz mogą poinformować innych konsumentów, jak długo są posiadaczami ocenianego sprzętu.
4. Niedługo w serwisie ma się pojawić opcja poprawiania nazwy, tzn. jeśli wpiszemy Kanon, to i tak serwis wyświetli produkty firmy Canon.
5. Nie należy zapominać o podglądzie sklepów na mapie. Dzięki temu rozwiązaniu można szybko sprawdzić, gdzie dany sklep się znajduje i jeśli oferuje odbiór osobisty to skorzystanie z takiej opcji.
6. Dość ciekawa jest funkcja przypisująca filmy z YouTube na temat wybranych produktów.

Inne
1. Wydaje mi się, że wcześniej Skąpiec.pl był dostępny tylko pod adresem Skapiec.pl bez polskich znaków.
2. Nie pamiętam żebym słyszał o starcie mobilnej wersji Skąpca, a taka już istnieje.
3. Zaprezentowano Sondi.pl serwis, który ma za zadanie agregowanie opinii i ocen wystawianych przez internautów korzystających ze Skąpca.

Co by się jeszcze przydało
1. Funkcja obcinania trzech pierwszych i trzech ostatnich sklepów.
2. Wyświetlanie kosztów przesyłki na stronie porównującej.
3. Możliwość sortowania po cenach z przesyłką.
4. Nie wiem czy to tylko u mnie, ale po kliknięciu na Koszt przesyłki strona wyświetla się w niepoprawnym kodowaniu.
5. Łuk przy belce „Wszystkie”, „Najpopularniejsze”, itd. powinien być innego koloru, na pewno nie niebieski. To jest raczej kopia tego co jest wyżej.
6. Przy wybieraniu kategorii, ta na której się znajduje kursor myszy mogła by być jakoś wyraźniej zaznaczona.
7. Na dole strony znalazłem trzy boxy, a w nich mało informacji i zero linków. Według mnie powinny one gdzieś prowadzić, być może do strony, gdzie temat jest omówiony dokładniej.

Generalnie jest nieźle i może w końcu Skąpiec powalczy o drugie miejsce tuż za Ceneo.

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement