Nowe Feedly miażdży na iPhonie i Androidzie!

04.05.2011
Nowe Feedly miażdży na iPhonie i Androidzie!

Ojoj! Kiedy wszyscy myśleli, że Flipboard czy Zite to optymalne aplikacje obsługujące ‚curation‚, nagle obudził się jeden z pionierów tego konceptu, który od lat rozwijał świetną aplikację webową. Feedly – bo o nim mowa – właśnie wydał drugą wersję mobilną swojego serwisu na iPhone’a, iPada oraz Androida. Mówiąc, że nowa wersja aplikacji Feedly miażdży to mało. Dla mnie to optymalna aplikacja typu ‚curation’.

Szczerze mówiąc nie ma co dużo o aplikacji opowiadać. Idźcie i ściągnijcie ją na swoje iPhone’y, iPady i smartfony z Androidem, bo naprawdę warto. Serwis jako jedyny z całej puli czytników społecznościowych nowego typu ma równie dobrą wersję smartfononową, co tabletową. Jako jedyny na rynku oferuje w zasadzie dwa typy aplikacji w jednym: ‚curation’ na wzór Zite, w którym to system analizuje upodobania użytkownika podsuwając mu propozycje tekstów do przeczytania z danej tematyki i oceniając na podstawie tego, co przeczyta oferuje kolejne teksty z podobnej tematyki oraz czytnik RSS, na dodatek w kapitalnej formie Readability.

Aplikacja Feedly jest zdecydowanie najszybsza ze wszystkich czytników, najlepiej zintegrowana z mediami społecznościowymi i choć może wyglądająca nieco skromniej od Zite (dla mnie to najlepszy layout tego typu aplikacji), na pewno całościowo dająca najlepszy efekt z czytania źródeł blogowych i serwisowych na tablecie i smartfonie.

Poniżej krótkie demo nowej wersji Feedly Mobile. Resztę sami odkryjecie jak pobierzecie aplikację.

Feedly na iPhone’a i iPada tutaj.
Feedly na Androida tutaj.

Feed Your Mind On The Go from Feedly on Vimeo.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

 • http://maszek.net.pl Tomasz Pepliński

  Na Android? Muszę spróbować! :)

 • Grzegorz Lubawski

  Feeder ma przyjemny dla oka interfejs obsługuje nawet Instapaper. Dla osoby niechcącej wydawać pieniędzy na Reedera Feeder jest idealny.

 • http://twitter.com/hejhops hops

  Na androidzie trochę niedopracowany dotyk – trzeba mocno się napracować, żeby przewinąć artykuł w dół. Jeden nieostrożny ruch i nas przerzuca do poprzedniego/następnego.

 • PiotrZ

  …you’re welcome.

  P.S. … wkrótce (kwestia miesiąca…?) wyjdzie też Read It Later (taki lepszy Instapaper) 3.0 z nowym Digest… (stary można podejrzeć tu: http://readitlaterlist.com/digest/ )… jednym słowem dzieje się… no i ‚Reading List’ w nowym Safari w OSX 10.7… to mizerna… ale zawzse jakaś jutrzenka…

 • Andrzej Libiszewski

  Bardzo dobry program, tylko coś nie chce działać z Read It Later.

  EDIT: jakby komuś się udało znaleźć sposób żeby Feedly zaczytał artykuły zapisane w Read It Later to proszę o cynk :)

 • m.

  Na Androidzie rzeczywiście miażdży!
  Po 3 minutach zabawy podziękowałem Pulse, Google Reader, etc…
  Dzięki!

 • Grzesiek K

  a na galaxy s nie moge nawet zainstalowac! komuś sie udało?

 • PiotrZ

  Odnośnie nowości… polecam sprawzenie na Xydo… ( http://www.xydo.com/ ) curation w stylu: Quora+Digg…. (social based)… Niestety, póki co web-only…

 • PiotrZ
 • Lukasz

  Witam!
  Przeczytałem artykuł, sprawdziłem w moim iPhone i z przykrością stwierdzam, że Readability u mnie w Feedly nie dziąła. Muszę je jakoś aktywować by działało tak pięknie jak w Reeder’ze?

 • Mbucz

  mi się udało na galaxy s bez problemu

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Zdecydowana większość źródeł w Feedly ma Readability – po prostu kliknij w tytuł danej informacji i zobaczysz tekst odarty a layoutu strony docelowej, z jedynie samym tekstem. Niektóre źródła się nie godzą na Readability, jak np. Wall Street Journal i wszystko co do niego należy. W tych przypadkach także i Feedly po kliknięciu w link będzie wyrzucać do wewnętrznej przeglądarki.

 • http://technologiczny.com/ Rafał Gdak

  Przyznaję Przemek, bardzo dobry program. Interfejs przyjazny i przede wszystkim nie zamula. Dzięki za informację.

 • Tom

  era post PC

  http://clamcase.com/the-trooper-limited-edition-clamcase

  Biedacy, wciaz probuja zrobic z tableta cos wiecej niz gadzet do korzystania w WC. ;)

 • Tom
 • Stefan

  potwierdzam

 • Grzesiek K

  próbowałem jeszcze raz ale mojtelefon nawet nie widzi tej aplikacji w markecie… pozdro

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement