Nowe notebooki Apple 14 października za mniej niż 1000 dolarów

09.10.2008
Nowe notebooki Apple 14 października za mniej niż 1000 dolarów

Apple rozesłało zaproszenia na konferencję poświęconą nowym notebookom, która odbędzie się 14 października o godzinie 19:00 polskiego czasu.

Gene Munster, analityk Piper Jaffray, który jeszcze kilka dni temu pisał, że Apple bardzo potrzebuje nowych notebooków, aby odwrócić bardzo niekorzystną sytuację kursu swoich akcji na giełdzie amerykańskiej, ma dla swoich klientów garść informacji na ich temat:

– po raz pierwszy w historii komputery firmy Apple z kategorii premium dostępne będą poniżej 1000 dolarów;
– pojawią się nowe MacBooki, z nową aluminiową obudową oraz gładzikiem obsługującym zaawansowane gesty, w cenie 999 dolarów;
– pojawią się nowe MacBooki Pro. Charakteryzować się będą nieco cieńszą obudową oraz posiadać będą gładzik obsługujący zaawansowane gesty. Ich ceny zaczynać się mają od 1899 dolarów;
– pojawią się również nowe MacBooki Air, chociaż szczegóły na ten temat nie są jeszcze znane.

Według Munstera, 14 października nie pojawią się iTablety, tak oczekiwane przez konsumentów. Chociaż – jak pisze Munster w notce do klientów – „jesteśmy przekonani, że Apple w końcu przeniesie technologię dotykową z iPhone’a do Maca”.

Analityk Piper Jaffray jest pewien, że nowa linia MacBooków zadowoli rynek i inwestorów. Po serii nowości w dwóch innych głównych liniach przychodów Apple – iPhone i iPodzie przyszedł w końcu czas na nowe MacBooki, przychody z których stanowią aż 30% całej sprzedaży Apple.

Piper Jaffray podtrzymuje również swoją docelową estymację ceny akcji Apple – 250 dolarów. Dla porównania na koniec czwartkowego notowania walory Apple wyceniane byłu na 92 dolary?

Advertisement

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Advertisement
Advertisement