Przegląd mediów: przed konferencją Apple

09.09.2008
Przegląd mediów: przed konferencją Apple

W dzisiejszej prasie codziennej w Polsce można znaleźć szczegółową zapowiedź konferencji Apple „Let’s Rock”. Jak zwykle w doniesieniach polskich dziennikarzy na temat Apple można odnaleźć kilka pomyłek i dziwnych analiz.

Rzeczpospolita” pisze, że „niepokój inwestorów (Apple, przyp. red.) pogłębiły wyniki finansowe. W zakończonym w lipcu II kwartale obrachunkowym sprzedaż iPodów wzrosła o 12 proc. rok do roku, a zysk netto wyniósł 1,1 mld dol. (wzrost z 818 min dol. rok wcześniej). Firma ujawniła jednak, że spodziewa się spadku marży netto. W trwającym właśnie IV kwartale finansowym firmy ma ona zmniejszyć się z 34,8 do 31,5 proc. W 2009 r. roku ma wynieść już tylko 30 proc. Peter Oppenheimer, główny księgowy Apple’a, uspokajał inwestorów i tłumaczył te wskaźniki nową polityką cenową firmy.”

Zastanawia mnie tylko jedno czemu Pan Tomasz Boguszewicz z „Rzeczpospolitej” pisze o niepokoju inwestorów, skoro Apple zaprezentowało najlepsze w historii wyniki kwartalne.

Z kolei „Dziennik Polska Europa Świat” w kontekście pracy nad nową odsłoną iTunes pisze, że „koncern z Cupertino od jakiegoś czasu prowadzi prace nad interaktywnymi albumami muzycznymi, które prócz piosenek i okładek będą zawierały teksty piosenek (także w formie nadającej się do iPodowego karaoke), zdjęcia wykonawców i dodatkowe materiały. Interaktywny album zespołu Snow Ball, który ma mieć swoją premierę w nadchodzących tygodniach, może być pierwszym przykładem tego rodzaju nowych produktów.”

Zastanawia mnie tylko co to za zespół muzyczny Snow Ball. Czyżby jakaś nowa super-grupa muzyczna ze Stanów Zjednoczonych? Media donosiły o popularnej poprockowej grupie Snow Patrol, która pracuje nad wydaniem specjalnej interaktywnej aplikacji w AppStore promującej nową płytę. A Snow Ball nikt nie słyszał.

A poza tym „Dziennik PEŚ” oraz „Rzeczpospolita” piszą o spodziewanym debiucie nowego iPoda nano, liftingu iPoda touch i niższym cenom iPodów.

Tagi: ,

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement