Czym Android postraszy iPhone’a

22.09.2008
Czym Android postraszy iPhone’a

Jutro T-Mobile zaprezentuje pierwszy telefon z mobilnym systemem operacyjnym firmy Google, nazwanym Android. Urządzenie obrandowane będzie marką HTC i zwać się ma Dream. Czym postraszy iPhone’a?

Według ostatnich rund plotek Dream będzie posiadał:
– wbudowany GPS
– akcelerometr
– aparat fotograficzny
– odbiornik technologii 3G
– wirtualny sklep Android Market z darmowymi aplikacjami na telefony wyposażone w mobilny system operacyjny Android (na początku wszystkie programy będą darmowe)

oraz funkcje niedostępne w iPhone:

– fizyczną klawiaturę
– możliwość pracy wielu aplikacji w tym samym czasie
– funkcję „kopiuj-wklej” tekstu
– kilka ciekawych aplikacji, których iPhone nie ma, np. BreadCrumbz – program nawigacyjny z realnymi zdjęciami obiektów i dróg oraz TuneWiki – muzyczny odtwarzacz, który pozwala na obserwację co inni użytkownicy Androida słuchają w danym momencie. 

Google da nieograniczony dostęp deweloperom do umieszczania swoich aplikacji w wirtualnym sklepie Android Market. Nie będą oni musieli przechodzić procesu akceptacji aplikacji przed pojawieniem się ich w sklepie, co powoduje frustrację programistów przygotowujących aplikacje dla iPhone’a. Google zaprasza również wszystkie sieci mobilne do przygotowywania telefonów z Androidem nie wiążąc się z żadną siecią na wyłączność. 

Czego Dream nie będzie posiadał? Na pewno potencjału wyglądu iPhone’a i marketingowego blasku. Wkrótce rynek zadecyduje co jest dla niego ważniejsze – pełna swoboda czy kult.

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement