Ten koncept iPhone’a 8 przykuł moją uwagę

Artykuł/Technologie 23.01.2017
Ten koncept iPhone’a 8 przykuł moją uwagę

Sporo ostatnio plotek na temat iPhone’a 8, mimo iż do jego premiery długie 9 miesięcy. Powstają też różne artystyczne koncepty nowego smartfonu Apple’a. Jeden z nich przykuł moją uwagę.

Jeśli bowiem to dziś miałbym spekulować jaki będzie iPhone 8, to powiedziałbym, że właśnie taki, jak na tym szwajcarskim projekcie.

Wielkie są oczekiwania wobec nowego iPhone’a, oj wielkie

iphone 8 concept, 3

Nie chodzi nawet o to, że Apple wydłużył reprodukcyjny cykl swojego smartfona do trzech długich lat, ale o to, że w 2017 r. wypada dziesiąta rocznica debiutu pierwszego iPhone’a. Data szczególna, rocznica wyjątkowa, sytuacja rynkowa delikatna – idealny więc to czas, by zaprezentować coś naprawdę wyjątkowego, unikalnego. Coś, co rzuci rynek na kolana, jak pierwszy iPhone dekadę temu.

Mówi się nawet o tym, że nazwa nowego iPhone’a będzie szczególna. Że nie będzie to iPhone 8, co wynikałoby z dotychczasowej nomenklatury, lecz iPhone X. Wyjątkowe, szczególne nazewnictwo zasługuje na niesamowite nowości w – nie waham się użyć tego stwierdzenia – najważniejszym produkcie w historii technologii komputerowych.

Bezramkowa obudowa, tafla szkła, bez żadnych fizycznych przycisków, bezprzewodowe ładowanie, skaner tęczówki oka – wiele jest mniej lub bardziej prawdopodobnych spekulacji wobec nowego iPhone’a.

Większość tych strzałów okaże się zapewne nieprawdziwych i nie będzie brakować takich, którzy uznają iPhone’a 8 za porażkę w dniu premiery.

Nowy iPhone może być bowiem całkiem normalny, zwykły, szczególnie w porównaniu do tego, co azjatycka konkurencja Apple’a uskutecznia od kilku lat.

I taki właśnie jest projekt, który znalazłem na szwajcarskiej stronie Handy-Abovergleich.ch

iphone 8 concept, 2

Tam nowy iPhone wygląda i bardzo nowocześnie, i zarazem całkiem zachowawczo, czyli dokładnie tak, jak zapewne wyglądać będzie prawdziwy iPhone 8 (lub X).

Jest tu bowiem tafla szkła na froncie, co generalnie uznaje się za pewnik w nowym iPhonie, tyle że nie różni się to zbytnio od Samsungów Galaxy Edge produkowanych przez Koreańczyków od dwóch lat. Jest (prawie) bezramkowa obudowa, choć de facto niczym się to nie różni od tego, co Xiaomi zaprezentowało w modelu Mi Mix.

Nie ma też żadnych fizycznych przycisków, choć by wywołać odpowiednie komendy trzeba będzie dotknąć ekranu w odpowiednim miejscu. Jest bezprzewodowe ładowanie, choć do tego ładowania będzie potrzeba specjalnej ładowarki (oczywiście odpowiednio wycenionej przez Apple’a…), którą do gniazdka trzeba będzie podpiąć mocno fizycznym kablem.

Rozumiecie? To koncept, który pokazuje bardzo realistyczne podejście do sprawy

iphone 8 concept, 1

Wydaje się bowiem, że Apple nie jest dziś w stanie wyjść poza to, co w swoich meandrach pokazuje dzisiejszy rynek.

Gdy startował iPhone, Steve Jobs z dumą i przekonaniem w głosie konstatował, że smartfon Apple’a ma przynajmniej 5 lat przewagi rynkowej nad kopiującymi rywalami. Nie pomylił się ani o rok. Pierwszy smartfon, który dogonił iPhone’a nie tylko pod względem technologicznym, lecz również – że się tak wyrażę – przyjemności z użytkowania, pojawił się w maju 2012 r. Był to Samsung Galaxy S III.

Szczerze wątpię, by na rocznicę dziesięciolecia marki, Apple był w stanie zaprezentować coś więcej, aniżeli tylko doszlusowanie do tego, co najlepsze ma dziś do zaoferowania rynek.

iphone 8 concept, 4

Obym się mylił, bo wciąż jestem wielki fanem marki iPhone.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

 • ravenfive

  raczej bedzie iphone 7s niż 8.
  Trzeba przecież zarobić na tym samym 2 razy.

 • http://www.lukaszstanek.pl Łukasz Stanek

  Eeee nie. Na tym concepcie przycisk home zabrał 50% miejsca, które było przeznaczone na dock z aplikacjami. Biorąc pod uwagę 3D Touch to jest to rozwiązanie mówiąc kolokwialnie – z dupy.

 • kofeina

  Tego.. Dlaczego ma nie być 7s?

 • Molimo

  Brzydal. Powrót to bryły 5S/SE byłby dobrym krokiem.

 • http://v8supercharged.blogspot.com Frogozord

  „Najważniejszy produkt w historii technologii komputerowych”, dafuq o_O Ja rozumiem, że można być fanem Apple’a, ale teraz to przesadziłeś…

 • HD3D2160p

  Pokaż mi jeden ważniejszy produkt w historii technologii komputerowych. Chociaż jeden. Nie pokażesz jednak bo nie ma innego produktu który by tak bardzo zmienił świat. I mówię to jako ortodoksyjny Androidowiec.

 • http://www.lukaszstanek.pl Łukasz Stanek

  Windows

 • arde

  #zaorane xD

 • http://v8supercharged.blogspot.com Frogozord

  Proszę bardzo, podaję: procesor. Pamięć RAM. Pamięć flash. Ba, pierwsze telefony komórkowe. Windows wspomniany przez Łukasza także. To wszystko ma znacznie większe znaczenie dla historii technologii komputerowych niż iPhone, jeden z 200 miliardów modeli aktualnie oferowanych telefonów. To już pierwszy iPhone mógł mieć tutaj większe znaczenie niż nowy X.

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  iPhone ma dużo większe pole rażenia. Bardziej zmienił rzeczywistość – rynek, technologie, społeczeństwa, sposób życia.

 • Sebosz

  Z jednym ten ktoś na pewno trafił – z ceną ładowarki bezprzewodowej

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Ale żaden z tych produktów nie miał tak wielkiego pola rażenia, jak iPhone. iPhone zmienił cały świat.

 • http://v8supercharged.blogspot.com Frogozord

  Mam inne zdanie. Ludzie którzy z iPhone’em nigdy do czynienia nie mieli (lub z niego nie korzystają, bo po prostu wolą co innego), normalnie funkcjonują i jakoś „nie hamują świata wokół”. A zobacz ile osób by się miotało jak ryba bez wody, gdyby im zabrać Windowsa. Jasne, teraz to już też się zmienia, ale lata temu dla wielu użytkowników nie było sensownej alternatywy dla systemu MS.

 • Sebosz

  I robił to może do modelu 5s. Od tego momentu już właściwie gonią konkurencję. Bo nikt mi nie wmówi, że wprowadzenie różowego złota(pozdrawiam redakcję SW) było czymś wspaniałym i zmieniającym świat. A jak widać konkurencja jakoś specjalnie 3DT nie zazdrości.

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Komputery stacjonarne to jednak znacznie mniejszy fenomen od mobile’a, smartfonów. A gdyby nie iPhone smartfonów, by pewnie nie było. Przynajmniej w takim wymiarze, w jakim są.

 • Twój stary

  Przykładem jestem ja.
  Żaden ze mnie fanboy, bo miałem różne telefony. Nokie, SE, Motorole, i Apple.
  Dla mnie Apple nie jest żadnym wyznacznikiem „zajebistości”. Zwykły telefon, który mi nie przypadł do gustu.

 • http://www.lukaszstanek.pl Łukasz Stanek

  Ale jaka jest wykładnia tego stwierdzenia? Bo Windows skomputeryzował społeczeństwo, ucyfryzował je i podłączył do Internetu. iPhone natomiast to kolejny krok tej ewolucji.

 • arde

  Nie ma, iPhone nie zmienił rzeczywistości, ani sposobu życia (nie mówię tu o użytkownikach).
  Telefon z jabłkiem zasługuje na swoje miejsce w historii, ale nie w kontekście technologii komputerowej, a raczej w kontekście marketingu i ekonomi. Tam szukałbym jego wyjątkowości, a nie w dziedzinie komputerowej, gdzie nie pokazał niczego szczególnego.

 • Twój stary

  Gdybanie.
  Nie wiesz jak by się potoczyła historia, gdyby nie powstał iPhone. Może Nokia swego czasu jednak by zaryzykowała ze swoim smartfonem, i oni dziś byli by wyznacznikiem efektu WOW (skąd inąd chciałbym coś w stylu N9 na maemo, to było coś fajnego (: ).

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Wyniósł ją na niespotykany poziom. Komputery stacjonarne to fenomen na 300 – 400 mln ludzi. Smartfony – 4 mld.

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  To rozejrzyj się po świecie i przypomnij sobie jak wyglądał przed 2007 r. Zmiana jest dramatyczna. A zapoczątkował ją właśnie iPhone.

 • http://v8supercharged.blogspot.com Frogozord

  Mniejszy fenomen – tak, oczywiście, tu się mogę zgodzić. Ale „zapisywania się w historii” nie rozpatrujemy chyba tylko w kategorii fenomenu? ;) Bez komputerów stacjonarnych (z Windowsem czy nie, to już kwestia drugorzędna) to smartfony by może nawet nie powstały :)

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Ale powstał i zmienił. To Ty gdybasz, nie ja.

 • Szymon

  USB-C… dobrze by było :(

 • Pawel

  Co roku to samo… marzenia o nowym, kosmicznym ifonie. Jakie to on nie będzie miał technologie! A co to on nie będzie potrafił, hohoho! No, konkurencja zwija interes… bo oto nadchodzi on – iPhone 8, alias 10, a może X :P
  Kopia Samsunga i innych chińczyków zawinięta w marketingowy bełkot.

  Prawda jest bolesna. Uwiązani w rezerwacie trudno Wam przyznać, że Apple żyje tylko i wyłącznie z marketingu (i wydumanych patentów). Gdyby nie dopełniający się system usług nikt by tego badziewia nie kupował – nie dlatego, że nie działa – dlatego, że konkurencja oferuje lepsze, ładniejsze i wygodniejsze urządzenia (ale tam kuleje to co jest siłą Apple – usługi i marketing).

  Ps: Piszę to dziś, gdy w wekend walczyłem z posraną polityką Apple, że na ich zabawki nie da się domyślnie wrzucić plików, ot tak, przeciągnąć i gotowe!

  iTunes, najgorsze gówno na świecie, potrafił kilka godzin mielić, przetwarzać, anulować, znów mielić, znów wyświetlić nie udało się, etc… iPad 128GB to chyba za dużo dla tej kobyły… A tylko chciałem wgrać nowy soft i pliki… Kosmicznie nieergonomiczne i totalnie bezsensowne zarządzanie urządzeniem…

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  W ten sposób rozumując, to bez wynalezienia koła nie byłoby niczego.

 • http://v8supercharged.blogspot.com Frogozord

  W grupie ludzi blisko związanych np. ze światem technologii, jak Ty – zapewne zmiana jest dramatyczna, nie wątpię. Dla zwykłych zjadaczy chleba smartfony to oczywiście ogromna zmiana na plus jeśli chodzi np. o wygodę użytkowania, ale nie zauważyłem, żeby świat funkcjonował jakoś kompletnie inaczej w stosunku do tego, co było przed 2007 rokiem. Rewolucją bym tego nie nazwał.

 • http://www.lukaszstanek.pl Łukasz Stanek

  Jakimi danymi operujesz teraz? Sam W10 to już teraz ponad 400 mln urządzeń. Poza tym trochę to głupie jak rzucamy sobie teraz danymi biorąc pod uwagę rozkwit informatyki w latach 90tych, a tej po 2007 :) Kwestia eskalacji, miniaturyzacji itd powinna być tu brana pod uwagę. Nie mniej bez rewolucji cyfryzacji jaką osiągnął Windows nie byłoby sukcesu iPhone’a.

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Rewolucja wykracza zdecydowanie poza technologie. Zmienił się sposób bycia, życia, pracy, spędzania wolnego czasu. Zmieniło się wiele rynków, itd. To wszystko dzięki debiutowi iPhone’a w 2007 r.

 • lou111

  Jeśli już, to z dotychczasowej nomenklatury wychodziłby 7S ;)
  Tak jak i nie wierzyłbym w nadinterpretację 3 letniego cyklu, bo podejrzewam, że to jednorazowy zabieg na potrzeby 10 lecia i tyle a z siódemką to improwizowali dla zachowania płynności

  W ogóle cały ten cykl produkcyjny Apple’a należałoby w końcu trochę zmienić bo poczynania Apple’a przez to stały się niesamowicie przewidywalne, na czym najbardziej korzysta konkurencja, która wchodzi w wyścigi ze swoimi premierami i kończy się jak z Note’m Samsunga :)

  Swoją drogą, to co przemawia za prawdopodobieństwem tych ramek w koncepcie jest spójne nawiązanie do Apple Watcha, jest tu sens

 • Twój stary

  Wg mnie iPhone nie jest żadnym fenomenem. A przynajmniej już nie teraz. Kiedyś, to fakt, muszę się z Tobą zgodzić, pokazywał kierunek w którym za nim podążał cały rynek. Ale czasy się lekko zmieniły, i teraz Apple goni innych (lub też są na równej pozycji, jak kto woli).

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Już pisałem komuś poniżej – tak myśląc, musielibyśmy się cofnąć do wynalezienia koła. Bez niego niczego by nie było

 • http://v8supercharged.blogspot.com Frogozord

  Czyli, Twoim zdaniem, najważniejszym sprzętem komputerowym w historii będzie kolejny telefon, w którym ciut inaczej poskładane będą poszczególne klocki. Bo fenomen. Myślę, że nie ma sensu tego ciągnąć, bo i tak się nie przegadamy. ;)

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Ale ja nie mówię co jest teraz. Zgadzam się, że teraz Apple nie ma żadnej przewagi. Ja mówię o tym, jakie znaczenie miał pierwszy iPhone. Bez niego nie byłoby dziś Samsunga, Xiaomi i innych Huaweiów.

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Nie, kompletnie nie.

 • http://v8supercharged.blogspot.com Frogozord

  Daj sobie powiedzieć, że nie każdego sposób bycia, życia, pracy czy spędzania wolnego czasu zależy tylko od tego, jakim telefonem dysponuje.

 • Mateusz

  To już na tym polu bardziej niż iPhone zaistniał Facebook, który komplenie powywracał stosunki międzyludzkie i ułatwił kontakty z ludzmi.

 • Pawel

  Przemek, ochłoń troszkę, bo popadasz w śmieszność.
  Nikt z czytelników chyba nie zaprzeczy, że iPhone to był ważny zwrot w historii telefonów… ale to tylko telefon. Gdyby nie iPhone, byłby inny. Nie wiem skąd twierdzenie, że bez iPhona świat stałby w miejscu.

  Przełomem nazwałbym wynalezienie tranzystora, światłowodów, coś co popchnęło technologie do przodu… iPhone, to zadowolił hipsterkę i rurkarzy… ładnie opakowany komputerek w kieszeni – ale to żadna nowość ani cud – po prostu ewolucja.

 • arde

  Uważasz, że koło nie zrewolucjonizowało życia ludzi? Tak samo jak Windows? W historii ludzkości znajdzie się więcej miejsca, starczy dla wielu, nie tylko dla iPhona…
  Rewolucją był telefon komórkowy, iPhone to tylko ewolucja tego wynalazku.

 • Twój stary

  Swoją drogą niepostykana rzecz w internetach. Normalna wymiana zdań bez fanbojstwa i hejtu ^___^

  Coś złego się dzieje :D

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  No ja wiem, niektórzy znaczki zbierają. Ja mówię jednak o ogólnym, globalnym fenomenie.

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Jestem cool as ice.

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Bez iPhone’a Facebook nie byłby takim fenomenem.

 • LPX

  Przemku, a czy to nie czasem Ty zachwycałeś się jednak SGS2? Nie pomyliłeś modelu który dogonił iP?

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  A może i rzeczywiście to był SGS2

 • arde

  Przypisywanie sukcesu facebooka iPhonowi… Tesla i SpaceX też dzięki jabłku osiągnęły sukces. No i jeszcze cukrownia z Glinojecka, tam to dopiero iPhone im napędził sprzedaż.

 • http://www.lukaszstanek.pl Łukasz Stanek

  Ale wychodząc z założenia – najnowszy wynalazek jest tym najważniejszym jest równie błędne. Co śmieszniejsze iPhone sam się w tym nie broni. To, że zrewolucjonizował informatykę po 2007 i zmienił nasze podejście do komputerów to fakt, ale jak duży jest obecnie jego % udziałów w rynku? Czy Kowalski posiada telefon Apple czy produkt innej firmy? Teraz odwróć sytuację – ile osób posiada w domu komputer i ile z tych maszyn pracuje na Windowsie?

 • perlusconi

  za duzo ficzerow. wywolaloby to szok w rezerwacie. Dawkami, malymi.

 • Mateusz

  Trzy technologiczne wynalazki, które w skali globalnej mają dużo większe znaczenie niż iPhone.
  1. Telefon komórkowy.
  2. Ogólnodostępna sieć.
  3. Komputer Osobisty.

  Bez któregokolwiek z wyżej wymienionych iPhone by nie istniał w ogóle.

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Ale to wiadomo – ok 350 mln komputerów PC jest w użyciu. Z tego pewnie 90 proc. pracuje pod Windowsem. Nikt nie twierdzi, że to nie wielki produkt. Ale iPhone jest znacznie, ale to znacznie większy. I dziwi mnie, że tak uważny komentator tego nie widzi :) Albo nie chce widzieć i rozumieć.

  iPhone zmienił świat w znacznie bardziej dramatyczny sposób.

 • http://www.lukaszstanek.pl Łukasz Stanek

  350 mln, a MS podawał niedawno, że W10 jest już na 400 :) A przecież dużą liczbę urządzeń napędza nadal 8, 7, XP czy Vista [‚]. Bez Windowsa u podstaw nie byłoby komputera z Internetem w każdym domy, cyfryzacji banków, bankomatów, urzędów, firm, itd. Ogólnie mówiąc – całego tego dobrodziejstwa z którego obecnie mogę korzystać na moim iPhonie :)

  Ja nie neguję olbrzymiej cegły jaką Apple dodało do rewolucji informatycznej, której pochodnej są social media, always online itd. Ale w moim prywatnym rankingu bez tego co osiągnął Windows ten wynik nie byłby możliwy.

  Zgodzę się natomiast, że obecnie iPhone jest najważniejszym produktem na świecie i co gorsza nie widzę potencjalnego następny :)

  Reasumując – bez produktu Billa, nie miałbyś jak pisać o produkcie Steve’a ;)

 • mtjk

  Dodatkowo w końcu zacząłeś pisać komentarze jak człowiek (zdanie od wielkiej litery) więc brawo dla Ciebie.

 • arde

  To dzięki iPhonowi, zmieniło się jego życie.

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  No dobra, to mamy jakiś mały konsensus. Niespotykane :)

 • http://www.lukaszstanek.pl Łukasz Stanek

  Piąteczka! :)

 • Elvlanden

  Jako człowiek używający od lat telefonów z androidem, muszę powiedzieć, że sytuacja, w której chciałem na iPhona koleżanki z kursu zgrać ze skrzynki pocztowej plik w .rar, rozpakować go na nim i obejrzeć prezentacje w .ppx zgnoił mnie kompletnie. NIC tam nie było intuicyjne. Zapisanie w pamięci telefonu pliku ze skrzynki otwartej w Safari – niemożliwe. Otworzenie pliku .rar – niemożliwe. Nosz kur.a, to ma być ten szczyt intuicyjności o którym trąbią fanboje Apple?
  Najśmieszniejsze jest to, że nikt z pozostałych 3 posiadaczy iPhonów nie palił się do pomocy – nie wiedzieli jak to zrobić.

  W ogóle jakoś tak często użytkownicy jabłek proszą mnie o pomoc z ich sprzętami, choć właściwie się na nich nie znam, próbuje je obsługiwać na czuja, a to często nie działa.

  Cała historia skończyła się tak, że specjalnie dla nich wrzuciłem te prezentacje w formie rozpakowanej na dysk Google, co zajęło mi jakieś 10 min na moim telefonie Xiaomi… Prezentacji było ze 40, upierdliwe to trochę było…
  Ale – jak to jest, że kiedy przychodzi do ciut bardziej wymagających operacji niż odpisanie w messengerze, to użytkownicy Apple się gubią?
  Może dla tego, że większość z nich po prostu uległa presji myślowirusa: „iPhone jest najlepszy”…

 • andy

  marki iphone? a co to znaczy?

 • Rudobrody

  Ocho… Zaczyna się…

 • Zenielon

  Tylko w czasach debiutu windows, kraje takie jak Polska, byly domem dla pegasusa. Dobry PC kosztowal kilkunastoletnia pensje nauczyciela. Ni brano nas nawet pod uwage w statystykach.

 • uchachany

  Windows Mobile?

 • Bartek

  iPhone nie jest żadnym fenomenem,po prostu Apple ma rewelacyjny marketing.

 • kofeina
 • kofeina

  „bo tak”? ;)

 • kofeina

  cool as a cucumber ;)

 • placidus

  Wiesz punt widzenia zależy od punktu siedzenia. Troche generalizujesz bo ilu ludzi na androidzie otworzy Ci plik rar? No i? Sam widzisz.
  Od siebie powiem, ze korzystam z ipada do celów muzycznych. Spisuje sie świetnie, natomiast na androidzie sa dwie trzy apki na krzyż w google play. Na ios mam odpowiedniki (ograniczone of course), najlepszych muzycznych kombajnów. I to od wielu lat. Na androida ledwo co wszedł FL3 mobile. I nie wiem jak sobie poradzili z latencja. Czy przez to android to gunwo dla dzieci bo a tam tylko gierki? Nie. Wiec tez nie myśl przez pryzmat jednego zdarzenia.

 • vito2012

  Pierwszy tel bezprzewodowy, Motorola. Pierwszy tel. Z ekranem dotykowym, snes, NES, Atari, amiga, pc.workbench itd.

 • kofeina

  Już mam – Internet!

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Tak, zdecydowanie Internet to największy wynalazek w historii ludzkości.

 • kofeina

  Ważniejszy niż iPhone, który po prostu dał do niego wygodny dostęp poza biurkiem ;)

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Zgadzam się, ważniejszy.

 • kofeina

  Kurde, teraz mam ten moment, w którym nie wiem, czy się ze mnie nabijasz, czy nie ;)

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Zgadzam zgadzam. Tyle że iPhone wyniósł internet na nowe tory. W zasadzie zapoczątkował jego drugą erę – mobilną, po stacjonarnej. Następna będzie za moment – rzeczy. I wtedy internet będzie jak powietrze.

 • rabadab

  Z tymi 4 mld to się Pan, Panie Przemku, lekko zagalopował. Od kiedy to kraje rozwijające się, stoją smartfonami? Tam przecież ciągle królują feature phone’y, więc mówienie, ze iPhone zmienił świat to lekkie przegięcie, bo iPhone to nie to samo co „telefon”

 • Puscifer88

  Słyszałem plotki o premierze 3 urządzeń. iPhone 7S, 7S Plus i flagowy iPhone 8. Jeszcze odważniejsze plotki mówią też o jakiejś innej kolejnej wersji 7mki plasującej się między 7S a 7S Plus

 • namo

  Możesz popierać się przykładami, śmiało.
  Iphone nie zmienił sposobu bycia, zycia, pracy ani tym bardziej sposobu spędzania wolnego czasu.
  On tylko wyparł urzadzenia pda, tylko tyle.

 • kofeina

  iPhone pojawił się w doskonałym momencie, wtedy, kiedy ludzie zaczęli go potrzebować. Nawet jeśli wierzyć Nokii, że „mieliśmy taki sprzęt wcześniej, ale wydawało nam się, że nie pyknie”, to być może i tak mieli go w złym momencie.

  Istnieje hipoteza mówiąca o tym, że kluczowe (z punktu widzenia historii) wynalazki pojawiają się wtedy, kiedy są potrzebne, a jeśli nie stworzyłby tego ktoś, kto to stworzył, to stworzyłby to ktoś inny. I tak akurat w ten czas Apple się wstrzeliło jak ulał ze swoim iPhonem.

 • Knl

  To znaczy, ze chodzi o produkt Apple.

 • teges

  Ale to jest paskudne!
  Dobrze, że tak wyglądać na pewno nie będzie.

 • Knl

  Ja bym dodał jeszcze koło i żarówkę.

 • Wiesław Juskowiak

  Oczywiście, że zmienił. Jasne, można sobie puszczać wodze fantazji, że gdyby nie iPhone to by coś zrobiło to inaczej, lepiej. Jednak w tym wszechświecie zrobił to Stefan i jego iPhone.

 • Knl

  E tam, bardzo ładne.

 • Wiesław Juskowiak

  Pojedynczo to niewielkie zmiany, które można pominąć. Składając je w całość, robi się ogromnie.

 • Wiesław Juskowiak

  Tylko… że to był iPhone Jobsa, a nie inny. Jobs miał niesamowity dar zarażać innych pasją. Zrobił to. To tylko telefon? Tak… i nie. Ten tylko telefon to jednocześnie kamień milowy naszej globalnej teraźniejszości.

 • lolo

  Jednego czego możemy być pewni, to że apple jak zwykle wydoi owieczki bez skrupułów.

 • Grzesiek K

  No ja bez problemu menadżerem zadań.

 • Danax

  Będzie iPhone 7S, 7S Plus oraz całkiem nowy model na 10 lecie marki. Być może z piórem:
  iPhone Air, iPhone Pro, iNote lub iPhone VR.

 • Danax

  Bo to 10 rocznica i szykują coś specjalnego. Zapewne będzie 7S ale prócz niego całkiem nowa droższa i bardziej profesjonalna linia.

 • Aleksander Wędrychowski

  Czyli ładowanie na odległość 3 metrów ma już jakiś producent? Bo wydaje mi się, że nie, a właśnie to jest zawarte w opisie pod renderem ładowarki.

 • zakius

  już 6 był ładniejszy
  ale biały 5c wyglądał z nich wszystkich najlepiej

 • zakius

  prawda
  zniszczył rynek smartfonów zanim ten w ogóle się narodził

 • Elvlanden

  Wydaje mi się że każdy… Na 23 os w grupie z andkiem wszystkie samodzielnie dały radę. O tym że może być z tym problem dowiedziałem się od osoby z jabłkiem.
  Nie napisałem że apple to guano – napisałem, że praktycznie nie znam osób, które mają sprzęt od Apple i wiedzą za co zapłaciły tyle pieniędzy. I praktycznie żadna z nich nie radzi sobie z obsługą zadań bardziej skomplikowanych niż wysłanie zdjęcia przez Whatsup.
  Bo ładny. Bo najlepszy. Bo mąż mi kupił.
  Nie neguje tego, że są świadomi użytkownicy sprzętu od Apple.
  Po prostu jeszcze nie spotkałem (poza internetem).

 • zakius

  przed ajfonem było więcej smartfonów niż dzisiaj :p
  ale tak serio, wyższe platformy SE miały od pierwszych modeli iP znacznie większe możliwości
  wyższe modele nokii również
  ajfon przyniósł mizianie po ekranie i konsumpcję, a smarfon to narzędzie pracy, komunikacji, organizacji zadań
  PDA z telefonem albo telefon z PDA

 • zakius

  z tą wygodą macania ekranu to bym nie przesadzał, zwłaszcza w 5″ i więcej

 • http://v8supercharged.blogspot.com Frogozord

  Szczerze to ja też tak wcale nie sądzę, dlatego też do tej pory nie korzystam ze smartfona :D Ale z racji tego, że jednak wielu użytkowników smartfonów używa tego argumentu, to pozwoliłem sobie go użyć.

 • Molimo

  6 od 5S/SE?

 • zakius

  tak
  nadal jest brzydki (jak wszystko na tym designie, czy to HTC, iP czy jakakolwiek chińczyk) ale lepsze to od iP 4-SE

 • orchee

  stylus? a trumna Jobsa na tyle wysoka, żeby się mógł biedak przewrócić?

 • Arkadiusz Szechlicki

  biedak przewraca się od premiery iPada Pro

 • karate

  pierwszy iPhone nie rzucił rynku na kolana. sprzedawał się dosyć przeciętnie, największym sukcesem firmy był 6/6 PLUS.
  mimix nie jest bezramkowy – nie powtarzajcie bzdur.
  bezprzewodowe ładowanie apple nie będzie wymagało kładzenia telefonu w konkretnym miejscu.
  jak bedzie, zobaczymy.

 • NoJobs

  „Bez niego nie byłoby dziś Samsunga, Xiaomi i innych Huaweiów.” A gdyby nie było Einsteina to nie byłoby teorii względności?? Nie, byłaby bo ktoś inny by ją skonstruował (w sumie od strony matematycznej to już była). Przetrzyj oczka Panie Pająk bo twierdzenie że do 2450 byśmy korzystali z nokii 3310 bo Jobs nam nie wymyślił iphone, jest tak głupie jak brzmi

 • karate

  no to będziesz sprytny i nie kupisz. będziesz za to do końca życia zazdrościł.

 • karate

  bzdura. żaden marketing, tylko doskonały produkt.

 • karate

  raczej trudności w kopiowaniu.

 • karate

  jest w pełni działajace.

 • karate

  no i co roku apple ustawia konkurencję do pionu i wywołuje panikę w działach kopiowania.

 • karate

  „ot tak, przeciągnąć i gotowe!”
  dokładnie tak to działa.

  „konkurencja oferuje lepsze, ładniejsze i wygodniejsze urządzenia”
  nie oferuje.

 • karate

  „chciałem na iPhona koleżanki z kursu zgrać ze skrzynki pocztowej plik w .rar, rozpakować go na nim i obejrzeć prezentacje w .ppx zgnoił mnie kompletnie. NIC tam nie było intuicyjne. ”

  po prostu jesteś przyzwyczajony do systemów sprzed 30 lat i nie rozumiesz, jak to działa u apple.

  „próbuje je obsługiwać na czuja,”

  i to jest błąd.

 • karate

  „Na 23 os w grupie z andkiem wszystkie samodzielnie dały radę. ”

  tak, bo system jest podobny do tego co znają z windowsa.

 • Elvlanden

  A wiesz, z wszystkimi innymi telefonami do tej pory radziłem sobie metodą „na czuja” bardzo dobrze.
  Może były intuicyjne? Hmmm?
  Ale przecież to produkty Apple są najintuicyjniejsze! =D

 • Elvlanden

  Fakt – nie znam systemu od Apple. Ale z każdym następnym kontaktem, dochodzę do wniosku, że android spełnia moje oczekiwania:)

 • Elvlanden

  100% racji. A te osoby, które miały iPhony sobie nie poradziły – bo tam jest jakoś inaczej. Jak? Nie wiem. Zainstalowałem jakiś downloader i unRAR z appstore i osiągnąłem co chciałem, ale czuję, że to nie była metoda przewidziana przez twórców z Apple.

 • karate

  tak, na pewnym etapie – codziennego użytkowania – są intuicyjne.
  natomiast w sytuacji, kiedy wychowałeś się na windowsie, to bardziej zaawansowane sytuacje mogą być niezrozumiałe.
  często wymagają też doinstalowania jakichś aplikacji.

  .ppx to nie jest coś, z czym ludzie maja codziennie do czynienia.

 • Paweł Adamski

  Miło jest widzieć w dyskusji konsensus!:-)

 • karate

  po pierwsze RAR używają ludzie, którzy przyzwyczaili sie do niego 20 lat temu, bo dodawany był do każdej gazetki. choć płatny, nigdy za niego nie zapłacili. nic dziwnego, że apple nie wspiera tego formatu. musieliby płacić za licencje we wszytskich iPhonach, a skorzystałby z tego może 0.1% osób.

  na podobnej zasadzie usunieto w W10 wsparcie dla DVD,
  i dobrze, bo to martwe formaty.

  downloader nie jest potrzebny.

 • Elvlanden

  .ppx to literówka – chodziło mi oczywiście o .pptx. Sorki za pomyłkę.
  Z plikami prezentacji mam do czynienia niemal codziennie.
  Menadżer plików w androidzie radzi sobie z .rar.
  Jak to zrobić w iPhonie?

  Jak byś mógł mi powiedzieć jak zrobić to co opisałem wcześniej na jabłku, byłbym nawet wdzięczny:)

 • Elvlanden

  dla mnie żadna różnica: rar, zip, 7zip, android ogarnia wszystkie.

 • Paweł Adamski

  Żeby tak podstępnie podpowiadać im jeszcze cenę, nie?;-)

 • Irek64

  Wyrenderować i napisać można wszystko. Nawet ładowarkę z zasięgiem 3m, albo 5.

 • Rogi

  Będzie nowy kolor. To wszystko.

 • ssss

  Koło nie należy do technologii cyfrowych czy komputerowych. Ta dyskusja jest mocno subiektywna, powinniście zrobić ankietę, a nie przerzucać sie argumentami. Nikt nikogo nie przekona. Jeśli ja miałbym obstawiać, to albo byłby to PC, albo Windows. A może nawet Office.

 • ssss

  Wiesz, wszystko nowe opiera sie na czymś starym. Gdyby chodziło o technologie, a nie sam sprzęt , to najwiecej przypisałbym internetowi. To jest rewolucja. Kiedyś używałeś jej na PC, dziś na iPhone.

 • ssss

  Znowu, to nie iPhone, to internet.

 • Pawel

  Niestety jesteś przypadkiem klinicznym.
  Pozostaje mi Ci życzyć powrotu do zdrowia :p
  Jakkolwiek byś zaklinał rzeczywistość, nie jest tak jak mówisz.

 • karate

  nic nie trzeba robić. jeżeli plik .pptx nie jest skompresowany, to program pocztowy otworzy go sam po kliknięciu w załącznik.
  jeżeli jest spakowany, to trzeba ściągnąć ze sklepu jeden z darmowych programów np.
  https://itunes.apple.com/us/app/file-manager-app/id521405763?mt=8

  i wysłać załącznik do niego. jakas minuta roboty, licząc ściągnięcie programu;)

 • karate

  jeżłei opierasz swoje opinie na tekstach dyletantów z forum, to rzeczywiście android będzie najlepszy. ;)

 • karate

  „Jakkolwiek byś zaklinał rzeczywistość, nie jest tak jak mówisz.”
  możesz mnie dalej obrażać, ale tylko się pogrążasz. nie masz wiedzy i chwalisz sie tym publicznie.

  wszystkie pliki wrzucasz przeciągnięciem w itunes . niczym się to nie różni od wrzucenia materiału przez eksporator plików w androidzie.
  rożnica pojawia sie później. iTunes zapewnia doskonałą 100%, synchronizację, backup i bezpieczeństwo.

 • Artur Łukasz

  a nie jest tak że nfc w iphonie działa tylko z apple pay?
  a przez bt nie da się nić wysłać na inne urządzenie?

 • karate

  ja bym to odwrócił.
  to z androida nie da się wysłać niczego prze BT na iPhona. pomiędzy iPhonami i Makami wszystko pięknie pracuje. ;)

 • Artur Łukasz

  przy takiej dominacji Androida na polskim rynku to jednak nie rozwiązuje sprawy :)

 • galtom

  „Pierwszy smartfon, który dogonił iPhone’a nie tylko pod względem technologicznym, lecz również – że się tak wyrażę – przyjemności z użytkowania, pojawił się w maju 2012 r. Był to Samsung Galaxy S III.”

  To juz wiem czemu nigdy nie mialem iPhone’a.
  Galaxy S III byl jednym z najgorszych telefonow jakie mialem. Nawet SE p900 nie byl tak upierdliwy w codziennym uzytkowaniu :-)

  Ale teraz po latach odpoczynku od Samsunga kupilem A5 i na razie jest ok… – po prostu dziala. Zobaczymy jak dlugo.

 • karate

  na szczęście w moim otoczeniu (dom, praca) prawie wszyscy używają iPhonów. ;)

 • Member Berries

  Bezprzewodowe ładowanie, które tak naprawdę jest przewodowe to bezsensowna technologia i wątpię czy zobaczymy ją w iPhone… może, gdyby się dało ładować telefon, mając go w kieszeni i spacerując po pokoju:)
  Wtedy też Apple pozbyłby się złącza lightining i zaprezentował smartfona pozbawionego fizycznych portów :P

  I jaki do cholery sens ma rezygnacja z Home i integracja touch ID z ekranem, skoro skaner nie będzie działać w dowolnym miejscu?! To też tylko sztuka dla sztuki…

  Jedyny fajny pomysł to brak ramek:) Mam tylko nadzieję, że nowy iPhone będzie normalnych rozmiarów, a nie patelnią jak Plus, której NIE DA SIĘ wygodnie obsługiwać:)

 • Piotr

  podobno ma mieć też rewelacyjny system OSAndroid :D

 • Patryk Pat

  Jeśli chodzi o pliki RAR to nie jest nic trudnego je otworzyć nawet dla tak zwanych „zielonych”

 • Patryk Pat

  Nie chce nic mówić ale ten doskonały produkt wyłącza się na mrozie ok -5° gdy mój SGS7 edge ma temperature 10-15° (taka jak iPhone) i działa normalnie

 • Patryk Pat

  Akurat s3 był nie wypalem po naprawdę dobrym telefonie SGS2 później SGS4 był średniakiem od s5 (nie licząc sgs2) był naprawdę dobrym telefonem każdy miałem oprócz s6 bo zrobiłem przeskok z s5 na s7 edge i nigdy mnie nie zawiodły

 • karate

  to oddaj go do naprawy.

 • Patryk Pat

  Żeby mi się wyłączal na mrozie? nie dzięki

 • u siebie

  nie 2 razy tylko 4 razy bo iphone 6- 6s od 7 sie nie rozni praktycznie:) czyli taki 7s to bedzie 4 raz zarobek na tym samym

 • Just a nice guy:)

  Nie możesz tak pisać… dla spajdera iphone to medium, nie neguj tego. Apple the best, kto mysli inaczej – ma bana:)

 • Just a nice guy:)

  Bez nokii i motoroli, nie byłoby iphona…

 • B.B.Wolf

  Apple nie zrezygnuje z łącza Lightning, za dużo pieniędzy w tym siedzi. Na rezygnację z przycisku Home też bym nie liczył gdyż cały system jest oparty o interakcję właśnie z tym jednym przyciskiem.

 • B.B.Wolf

  Yyy, wybacz ale czym takim Apple w 2016 ustawiło konkurencję do pionu?

 • Jezus Chrystus

  Ja tam wole by apple zachowało dizajn iphona lecz z drobnymi zmianami np. bez ramek (po bokach) , a nie jak w xiaomi mi mi.

 • B.B.Wolf

  Nie będzie. Za dużo kasy siedzi w Lightning zwłaszcza po usunięciu jacka.

 • B.B.Wolf

  Profesjonalna? ;)

 • Karol

  Wg Ciebie.

 • karate

  „za dużo pieniędzy w tym siedzi. ”

  nonsens. te wasze teorie spiskowe są żałosne.
  wprowadzili to złącze, bo nie było wtedy alternatywy, zresztą nawet teraz USB C jest za grube i wątpię, żeby pojawiło się w mobile.
  mam taką nadzieję, bo mam sporo tych kabli. poza tym nowe złącze nie daje żadnych korzysci, poza bałąganem.

 • karate

  i tak nie zrozumiesz.

 • B.B.Wolf

  Ujednolicony port dla wszystkich urządzeń to bałagan? I to nie są teorie spiskowe, zwyczajna prawda.

 • B.B.Wolf

  Ależ wytłumacz, z chęci wysłucham co takiego zrobili, że cała reszta kompanii została ustawiona do pionu.

 • Danax

  Tak. Na tej samem zasadzie jak zrobili iPada Pro zwiększając ekran, dodając klawiaturę i ołówek sprzedawane osobno.

 • Danax

  No co ty. To nie stylus tylko APPLE PENCIL !

 • B.B.Wolf

  Ekhm… A co w iPadzie Pro jest takiego ‚pro’? Mieliśmy już masę takich dyskusji tutaj, i nieważne co się doda iPadowi z poziomu hardware to nadal działa na tym samym systemie co iPhone. To nie jest urządzenie ‚pro’. W sumie to obecnie nie mają nic dla profesjonalistów za bardzo… No może poza 15” nMBP.

 • Danax

  Jak to nie wiesz co jest PRO w iPadzie Pro? Wymieniam:

  1. Większy romiar.
  2. Szybsze CPU i GPU
  3. Apple Pencil (w PRO cenie do kupienia osobno)
  4. Apple Keybord (w PRO cenie do kupienia osobno)
  5. Nazwa jest pro bo pisze PRO.
  6. Cena :)

  Podobny zabieg zrobili ostatnio z MacBookami PRO.
  Zapowiada się więc kolejny większy iPhone PRO, ewentualnie AIR.

 • vartec

  Apple i „coś naprawdę wyjątkowego, unikalnego.” Hahahaha… dobre.

  Apple 2017 == Microsoft 1997.

 • B.B.Wolf

  To co mówisz… Ma typowy dla Apple sens :D Ale nie chce mi się wierzyć, że postawią na podobny zabieg względem iP. Już wystarczająco złej prasy dostali w przypadku nMBP ;)

 • karate

  kolejny dyżurny”specjalista” z dupy się odezwał.

 • Danax

  Ale zobacz, że taka właśnie jest prawidłowość.

  2-3 lata temu zrobili iPada Pro (pozostawiając stare tańsze modele Air oraz Mini dla plebsu)
  ostatnio zastąpili MacBooki Air MacBookami Pro (pozostawiając stare tańsze MacBooki Air i zwykłe bez dopisku dla plebsu)
  Teraz kolej na iPhone’a – przyjmując, że iPhone SE oraz iPhone jest dla plebsu oraz wersja plus jest odpowiednikiem klasy „Air” do pełni szcześcia marketingowców brakuje tylko wersji Pro oraz zamiany iPhone’a nazwy Plus na Air. A pamiętamy, że każda biurokracja także ta w marketingu dąży do ujednolicenia.

 • B.B.Wolf

  . . . Powoli gubię się w ich nazewnictwie i tym jak oni kompilują linię danych modeli :P Tyle, że MB Air powoli schodzi ze sklepowych półek i pewnie za parę miesięcy zniknie całkowicie ;)

 • cyanoone

  Z Pencil OS :D

 • cyanoone

  Może to dlatego, że komputery często są wspólne? np. rodzinny

 • Hahacz

  Czym się będzie różnił (przede wszystkim od zewnątrz) IP od SGS Edge, jeśli apple:
  1) w końcu skopiują zagięty ekran, małe ramki
  2) przejdą na technologię amoled
  3) uda im się w końcu włożyć dużą baterię
  4) przejdą na szkło, także na pleckach
  5) zastosują szybkie ładowanie, także indukcyjne.

 • Crazier

  A czego można zazdrościć? Tego że ktoś ma iPhone-a? Ja nie widzę nic niezwykłego w tym smartfonie nic wyjątkowego oprócz ceny która zwala z nóg. Jak narazie iPhone jest przereklamowany i płaci się tylko za markę i za nic więcej.

 • Crazier

  IPhone jak dla mnie jest przereklamowany i płaci się tylko za markę i za nic więcej. Nie widzę w tym smartfonie nic wyjątkowego oprócz ceny która zwala z nóg. I nie rozumiem tego dlaczego ludzie tak się jarają tym jabłuszkiem z tyłu. Głupia i bezsensowna moda.

 • u siebie

  kurde ale nie bedzie Różowego! i co teraz zrobisz?

 • Robert M

  A ze „zwykłego” laptopa da się coś przez BT na iP wysłać?

 • Robert M

  No jak czym? To będzie emejzing przecież

 • karate

  nie sądzę, ale nigdy nie próbowałem.
  próbowałem za to wysłać coś z PC na lumię i się nie dało. bez przerwy był jakiś błąd.

  zresztą nie wiem, po co miałbym używać BT, skoro jest np. OneDrive?
  udostępniam plik przez chmurę i po chwili jest już na dysku PC/
  można tez użyć (jeżeli boisz sie o prywatność) bittorrent sync (teraz nazywa się resilio)

 • Danax

  Dla Apple i akcjonariuszy liczy się hajs i zyski z iPhonów. W 2016 po raz pierwszy od początku (2007) zyski zmalały względem roku poprzedzającego. Ratunkiem dla Apple może być np. wydanie ekskluzywnego holernie drogiego iPhona dla bogaczy coś ala Apple Watch Edition wyróżniającego się np. srebrem, złotem i kryształami svavrowskiego. Byle by zatrzymać trend spadających wpływów.

 • Grzegorz Krycki

  Jak Nazir?

 • MoroS

  Szczerze mówiąc, to wygląda jak iPhone 3G skrzyżowany z Samsungiem Galaxy (np. S5). Co nie zmienia faktu, że przydałby się tutaj jakiś powiew świeżości i wygląda to całkiem nieźle.

 • B.B.Wolf

  Patrząc na to co ludzie wypisują i jak podchodzą do tej firmy to ona ratunku nie potrzebuje. Fani i tak ustawią się w kolejkach.

 • Danax

  Ale bogacze i lanserzy chętnie dołążą kilkukrotność ceny iPhone’a np. za złotą wersję by móc się wyróżnić.

 • B.B.Wolf

  A to wiadomo, że ten co MUSI mieć to sobie kupi. Z wiekiem jednak przychodzi zrozumienie, że nie muszę dopłacać za coś o takiej samej funkcjonalności.

  Mnie tylko ciekawi to pianie wszystkich fanów o tym czego to nowy iP nie będzie miał. Już samo usunięcie przycisku Home jest bezsensowne patrząc na to jak skonstruowany jest iOS, urządzenia jakie obsługuje i fakt, że w Apple musieliby wziąć się za robotę i zacząć pisać interfejs systemu od nowa. A tu umówmy się, że zarówno iOS jak i macOS by skorzystał z powiewu świeżości…

 • Just a nice guy:)

  Dokładnie:)

 • Bartek

  Zaokrąglone rogi to masakra. Bedzie sie rysowało niesamowicie.

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Nie wiem, popłaczę się chyba

 • Member Berries

  gesty by musieli wprowadzić

 • Damian R

  Oj tam zaraz to samo. W 7s zabiorą port ładowania byśmy mogli korzystać tylko z ładowania bezprzewodowego :D

 • Damian R

  Przed 2007 r. istniały smartfony, które oferowały znacznie więcej niż zaprezentowany w 2007 r. terminal do uruchamiania maila i przeglądarki. Najważniejszą kwestią jaką wprowzdził iP był multitouch i to firmie odpowiedzialnej za wynalezienie tej technologii należą się brawa. Pierwszy iP był bardzo mocno upośledzony pod kątem możliwości. Dopiero wraz z pojawieniem się sklepu appstore zaczęło to jakoś wyglądać i tak oto w obecnej generacji system ten wreszcie jakoś funkcjonuje bez koniecznośći jego łamania i wgrywania cydii by dograć brakujące elementy.

 • Damian R

  „gdyby nie iPhone smartfonów, by pewnie nie było.”

  Dobry żart – przed iP były już modele oparte choćby o system Symbian i przez kilka kolejnych lat oferował ten system znacznie więcej niż iOS.

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement