Możesz już pobrać Androida 7.0 Nougat na Huawei P9. Sprawdzamy, co nowego

Artykuł/Sprzęt 19.01.2017
Możesz już pobrać Androida 7.0 Nougat na Huawei P9. Sprawdzamy, co nowego

Kiedy Mateusz Nowak dał mi znać, że podobno dla mojego Huawei P9 pojawiła się już aktualizacja do Androida w wersji 7.0, byłem przekonany, że sobie brzydko ze mnie żartuje. Ale nie żartował – Nougat na P9 już jest, zainstalowałem go i mówię, jak to wygląda. 

Choć wypadałoby na początku zaznaczyć, że 7.0 (z nakładką Huawei w wersji 5.0) dla P9 nie udało mi się znaleźć po prostu wchodząc w ustawienia i aplikację aktualizacji. Co to to nie! Żeby dorwać się do Nougata trzeba uruchomić aplikacji HiCare i po zgodzeniu się na masę rzeczy wybrać opcję dotyczącą aktualizacji dla „pierwszych klientów”. Liczba miejsc jest teoretycznie ograniczona, więc warto się spieszyć (ale spokojnie – pozostałe miejsca były liczone w tysiącach, a może nawet setkach tysięcy).

Potem pozostaje nam już tylko zgodzenie się na kolejnych kilkadziesiąt umów i licencji oraz przeżycie tego bezczelnego ataku na estetykę:

apple-macbook-2016 2017-01-19 o 17.25.35

I możemy ruszać. W teorii nasze dane nie zostaną naruszone i po aktualizacji (nieco ponad 2,2 GB) nasz telefon będzie zawierał te same informacje, co przed nią, ale w praktyce zawsze warto zrobić kopię zapasową.

A kiedy wszystko się uda, co zobaczymy?

Tak wygląda ekran główny P9 przed (po lewej) i po (po prawej):

Jak widać, nie zmieniło się AŻ TAK wiele, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Delikatne zmiany stylistyczne (inspirowane – cytuję – „czystym błękitem i bielą Morza Egejskiego”) widać jednak głównie w dalszych zakamarkach systemu. Gdzie jest jaśniej, czyściej i po prostu przyjemniej dla oka. Dużo ładniej prezentuje się też nowy font, widoczny chociażby w podpisach pod ikonami.

Ale czy to koniec nowości ekranu głównego? Nie. Wprowadzono także opcjonalną szufladkę dla aplikacji. Wygląda to tak:

Lepiej? Gorzej? Kwestia gustu. Zapewne i jedno, i drugie rozwiązanie ma mniej więcej tyle samo przeciwników, co zwolenników.

Zmiany widać nawet na ekranie blokady. I pod względem estetyki są to bez wątpienia zmiany na plus:

Nie obyło się także bez modyfikacji belki powiadomień. Ta – podobnie jak w innych sprzętach z Androidem – zyskała teraz nie tylko nowy wygląd, ale też nowe super-moce.

Ok, może nie są aż tak super, ale na pewno jest trochę inaczej niż było. Przede wszystkim belkę powiadomień domyślnie rozwijamy teraz na początku do połowy, uzyskując dostęp do powiadomień (pogrupowanych według aplikacji, możemy je rozwijać, aby uzyskać więcej informacji) oraz do najbardziej istotnych skrótów.

Pełne rozwinięcie daje nam dostęp do kolejnych ustawień:


Jak łatwo można zobaczyć na grafikach porównawczych, nie tylko nie musimy już przełączać się pomiędzy zakładkami Powiadomienia/Skróty, ale też skrótów do opcji i ustawień mieści się teraz więcej.

Niestety są i wady. Przede wszystkim, moim skromnym zdaniem, nowy wygląd jest paskudny. Tak, poprzedni przesadnie piękny nie był, ale niebieski na czarnym tle wygląda tutaj po prostu kiepsko. Po drugie, choć ikon jest więcej, są one – przynajmniej na pierwszy rzut oka – mniejsze. I nie, zmniejszenie ich liczby nie powoduje, że pozostałe skalują się, aby zająć pozostawione miejsce. Po prostu zmniejsza się czarne tło dla nich przeznaczone. Kiszka.

Ale żeby nie było tylko narzekania – nowe menu ustawień jest dużo, dużo ładniejsze.

Tak samo jak pola wprowadzania tekstu w wyszukiwarce. Miłym dodatkiem jest również opcja sugerowania ustawień, których możemy aktualnie potrzebować, choć sprawdzenie, czy faktycznie podpowiada nam to, czego poszukujemy, zajmie trochę czasu. Na razie niespecjalnie potrzebowałem konfigurować kolejnego konta email.

A skoro mowa o poczcie – odświeżenia doczekała się systemowa aplikacja pocztowa. Nie wiem tylko, czy ktokolwiek z niej korzysta?

Przy okazji zmieniony został ekran wielozadaniowości. Zamiast miniaturek ze zrzutem ekranu z aplikacji mamy teraz karty:

 

Oczywiście można teraz przełączać się między aplikacjami jeszcze łatwiej. Dwukrotne wciśnięcie przycisku wielozadaniowości powoduje przełączenie pomiędzy ostatnio używanymi programami. Dłuższe przytrzymanie pozwala natomiast ustawić dwie aplikacje jednocześnie na ekranie:

Nie, nie mam pojęcia czym jest „Stawiguda”.

Za to doceniam fakt, że trochę odchudzono z dodatkowych efektów aparat. Teraz dodatkowe tryby można pobrać ze „sklepu”:

Niestety nie oznacza to, że możemy pozbyć się wszystkich, które uważamy za niepotrzebne. Wyrzucić możemy tylko znak wodny, notkę audio i skanowanie dokumentu. Doinstalować możemy natomiast np. „Dobry posiłek”. Smacznego.

Z innych nowości: do naszej dyspozycji oddany zostaje tryb tzw. aplikacji bliźniaczej, czyli obsługi dwóch różnych kont z poziomu tej samej aplikacji, czyli np. Facebooka. Wprowadzono też tryb „Ochrony wzroku”, zmniejszający intensywność światła niebieskiego np. pod wieczór lub w nocy.

 

Od strony estetycznej, pomijając drobne wpadki (i tę z paskiem powiadomień) jest więc dużo, dużo przyjemniej, przynajmniej jeśli weźmiemy pod uwagę jednostkową opinię użytkownika – tzn. moją. Reszta usprawnień jest raczej drobna, aczkolwiek jako całość aktualizacja do 7.0 wydaje się być udanym pomysłem – system wygląda po prostu lepiej, lżej, nowocześniej. Nowości – poza tymi estetycznymi – są głównie opcjonalne, więc ich obecność raczej nie będzie nikomu przeszkadzać.

Co do stabilności, wydajności, wpływu na akumulator i drobniejszych błędów trudno się oczywiście po tak krótkim czasie od instalacji wersji 7.0 wypowiadać. Jak na razie w kwestii prędkości pracy P9 na 7.0 nie można nic zarzucić – jest szybko, płynnie, aktualizacja przeprowadzona została bez najmniejszych problemów.

Użytkownicy informują jednak, że błędy są, a jeden z nich dotyczy trybu oszczędzania zużycia energii poprzez zmniejszenie rozdzielczości ekranu do 720p – pomimo ustawienia tej opcji żadne zmiany nie są faktycznie wprowadzane. Sam nigdy z tego usprawnienia nie musiałem korzystać (akumulator P9 + szybkie ładowanie to dla mnie i tak aż nadto wystarczający duet), ale warto o tym wiedzieć. Choć nie ma raczej wątpliwości co do tego, że i to niedociągnięcie zostanie w końcu usunięte.

Zobacz: Huawei P9 – recenzja najtańszego flagowca 2016 roku

SPRAWDŹ: Spider’s Web TV na YouTubie – zasubskrybuj teraz, żeby nie przegapić nowych materiałów!

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

 • Fene LaVega

  Doszła też opcja „aparatury 0.95” przy kręceniu video. Tryb kamery i tak samo jak przy fotach u góry jest ikonka aparatury.

 • Arek Mastalerz

  We wspomnianej zakładce HiCare mam brak nowych aktualizacji wciąż :/

 • Użyszkodnik

  IMO zmiany z jednej strony na lepsze ale też dużo na gorsze. Czuję się jak z Windows’em – przyzwyczajają nas do wyglądu i obsługi przez długi czas a potem JEBUT! Ucz się obsługi na nowo i szukaj znanych funkcji po całym systemie… No cóż. Pożyjemy zobaczymy. Może jak się połapię co się zmieniło to się przyzwyczaję. W razie W wgram z powrotem A5.0…

 • Marcin Czajka

  W HiCare masz się zapisać do aktualizacji a samej aktualizacji masz szukać w menu Aktualizacja (przedostatnia opcja w ustawieniach).

 • Marcin Czajka

  Nie przesadzaj. Drastycznych zmian w obsłudze tu nie ma. To nie przesiadka z win 7 na win 8.

 • sqfaru

  W zakładce serwis, pozycja „Pierwsi użytkownicy aktualizacji systemu” mam komunikat „Brak dostępnych aktualizacji”.

 • Marcin Czajka

  Wyjdź z tego, wejdź po prostu w Ustawienia > Aktualizator > Sprawdź aktualizacje. Nie w aplikacji HiCare, tylko bezpośrednio.

 • sqfaru

  Tutaj to samo, sprawdzam i dostaję „Brak aktualizacji”. Bieżąca wersja to EVA-L09C150B183.

 • Marcin Czajka

  Musisz sprawdzać do skutku. Widocznie numer IMEi Twojego P9 nie został jeszcze dodany do listy uprawnionych urządzeń. A tak wogóle to telefon ze sklepu czy od operatora?

 • sqfaru

  Sztuka od TMobile, z rozszerzonym serwisem i gwarancją, a jednak zonk : )

 • Marcin Czajka

  To jak masz sztukę od T-Mobile, to zapomnij narazie o aktualizacji. Pierwszy dostęp nie jest dla telefonów pochodzących od operatora.

 • Damian R

  To akurat nie prawda- modele z Orange już dostały aktualizację.

 • Siffy

  Wszystko jest kwestią gustu. Mnie akurat ta nowa belka powiadomień bardzo się podoba. Po całym dniu z Nougat w P9 niemal same pozytywy. Jedyne co zauważam to może tylko odrobinę większą paliwozernosc. Ale jest na tyle mała że jakoś nie panikuje że braknie baterii na cały dzień przy normalnym korzystaniu. Jeśli to cena o wiele szybciej działającego systemu, może tak zostać.

 • Sebastian Urbański

  O, nie wpadłem żeby sprawdzić aktualizację w tym miejscu na Honor 8, o dziwo też jest :)

 • Marcin Czajka

  Modele z Orange są sprzedawane jako niebrandowane. Aktualizacje dostają równolegle ze sklepowymi wersjami.

 • Marcin Czajka

  Przypuszczam, że ta większa paliwożerność to tylko efekt placebo. W związku z tym, że masz odświeżony system i starasz się go w pełni poznać masz dłużej niż zwykle włączony ekran i stąd większe zużycie.

 • Dejww

  Czy mi się wydaje, czy system chodzi trochę szybciej?

 • janek

  :(
  U mnie nic nie ma

 • Pan Ajken

  Wiecie jak z aktualizacją do P9 Plus :( ?

 • janek

  moj telefon w plusie nie che sie aktuzlizowac zadna metoda:
  -testowałem aktuzlizator
  – hiCare
  -oraz hisuite

 • janek

  A jaka wersje ma telefon po aktuzliacji ?

 • Fene LaVega
 • Mariusz

  Od teraz można piki Raw oglądać z poziomu galerii i je edytować

 • Mariusz

  Myślę że nie masz racji. Bateria spada szybciej przy normalnym użytkowaniu

 • Damian R

  Pierwsze partie z tym mobile też. Nie wiem jak później było, ale generalnie Huawei nie bardzo zezwala na grzebanie w sofcie przez opów co akurat bardzo cieszy.

 • Wally_Bishop

  czym jest ta opcja?

 • Paul

  A czy P9 lite tez dostalo aktualizacje?

 • FireFrost

  Aplikacje bliźniacze – zazdroszczę. Zdaje się, że w tej chwili ma to tylko Huawei i Xiaomi?

 • Adam

  Też ktoś ma czarny przezroczysty pasek powiadomień na tapecie? Irytujące to jest

 • Kuba Michalek

  Ktoś wie kiedy może pojawić się aktualizacja do wersji EVA-L19 (dual sim)?
  Kilka dni temu dostałem wersję B210, co pewnie nie oznacza niczego dobrego :-)

 • Fene LaVega

  To efekt tzw rozmycia tła. Nadaje głębi. Tak najłatwiej to ująć

 • http://www.wydany.pl/ Mateusz Stomski

  Tak jakby ten rozszerzony serwis i gwarancja za który przepłąciłeś miały jakiekolwiek znaczenie w tej sprawie xd

 • Wally_Bishop

  AH APERTURY :) Bo napisales Aparatury :)

 • Fene LaVega

  Wybacz. Słownik w androidach to lipa. Nieważne na jakiej klawiaturze… Lumia jednak biła na łeb pod tym względem ^^ no ale już sprostowalismy

 • adam m

  Mi te niebieskie ikonki na czarnym tle bardzo przypominają win10 m

 • Damian Suwała

  Wybacz. „aparatury 0.95” – dowiedzmy się najpierw co to znaczy i dopiero później występujmy w roli samozwańczych ekspertów.

  Angielskie słowo Aperture, w przypadku zastosowania w fotografii oznacza: PRZYSŁONĘ.
  Ta opcja w telefonie symuluje niesamowicie wielką dziurę (f/0.95), dzięki której można uzyskać bardzo małą głębię ostrości. Po resztę info zapraszam do google

 • Fene LaVega

  Czytanie wybiórczo. Takie piękne ;) przecież wyżej jest sprostowanie. A posta edytować nie będę, bo kolega co odpowiedział wyjdzie na debila ;) pozdrawiam i życzę więcej jadu.

 • Michal

  Żałosne, dopiero teraz flagowce dostają nougata a mój X compact dostał już w zeszłym roku.

 • Damian Suwała

  A czemu od razu jadu ? :) Pouczanie kogoś uważasz za plucie jadem? Po prostu nie wprowadzajmy ludzi w błąd. Dyskusje internetowe są i tak jednym wielkim bagnem, można by zacząć dbać o ich poziom :)

  Nic to. Nie będę wchodził w zbędne dyskusje. Miłego dnia życzę

 • sqfaru

  Za nic nie przepłacałem, odkupiłem zafoliowany sprzęt od kogoś kto przedłużał umowę, Właściwie to sporo zaoszczędziłem względem ówczesnych sklepowych cen. A dodatkowy rok gwarancji to jak dla mnie miły dodatek.

 • sqfaru

  Po czym poznać „pierwsze partie z TMobile”? Nie zauważyłem żadnej modyfikacji w sofcie, nigdzie nie mam loga operatora, przy uruchamianiu nawet.

 • Flint_PS

  Stawiguda to taka miejscowość niedaleko Ameryki (nie zalewam).

  Co do zmian – widać, że powoli porzucają kompleks ajfona i zaczynają iść w kierunku czystego Androida. Szkoda, ze tak powoli.

 • Flint_PS

  A to fakt, Sony dowiozło.

 • Knl

  Najladniejszy z systemow.

 • Lofiak

  W dalszym ciągu żadnej aktualizacji. Aktualna mam… B141. Telefon w Play

 • JJ S

  „Słownik w androidach to lipa. Nieważne na jakiej klawiaturze.
  BZDURA. <- to akurat napisane na PC.

 • adam m

  Cicho bo sie wyda ze mam w10m jako 1% Polakow

 • Damian Grzonka

  U mnie tak samo, nawet ze złotą kartą klubową HiCare… ciekawe kiedy przyjdzie…

 • Sosna

  Dzisiaj Huawei napisało na Fejsbuku, że dziś zaczyna się dla P9 lite.

 • Damian R

  Jeśli nie masz logo przy starcie, ani żadnej Anki operatora w telefonie to masz czysty soft.

 • J.z

  Czemu akurat tej aktualizacji nie dostanie mój P8… Emui 5.0 wygląda o wiele lepiej

 • Magik

  Czy tylko mnie się wydaje, że ten system coraz bardziej przypomina iOS, praktycznie na każdym ekranie widać spore podobieństwo do systemu Apple? Ekran aplikacji z sugestiami wygląda niemal identycznie, tak samo ustawienia (kolorystyka, kolorowe ikonki)

 • Mariusz

  Dokładnie, a niektórzy twierdzą, że od niego odchodzi. Mi akurat to na rękę, bo mam estetyczny wygląd IOS i możliwości Andrzeja

 • Filip Rau

  Też nie mogę znaleźć aktualizacji mojej P9 z T-MOBILE

 • Paweł

  Za Andrzeja masz plusa :D

 • Szymon Bala

  Ja podobnie w Orange…:/ Trzeba czekać.

 • Dz

  Z ciekawostek to ten sposób instalacji zadziałał mi wczoraj też na Honorze 8

 • Darek T

  Tak, Xiaomi ma to od dawna. Teraz doszło w P9. Bardzo przydatna funkcja. Patrząc na nowy wygląd w P9 widzę, że jeszcze bardziej upodobnili wygląd do MIUi od Xiaomi. Bardzo dobry wybór.

 • Darek T

  Tak, dzisiaj pojawił się na tę wersję i jest dostępny.

 • VVV
 • BBB
 • BBBNN
 • buli
 • CT
 • janek

  Napisze co pomogło mi w aktuzlizacji !!!!

  Zainstalowałem ta aktuzliacje
  http://www.carbontesla.com/2016/11/download-huawei-p9-b182-marshmallow-update-europe/
  A potem juz moglem sciagnac nowa wersję

 • Endrju

  U mnie też brak aktualizacji, telefon z
  T-mobile. Rozumiem, że niebawem powinna sienpijawic?

 • Rob Erto

  Ja mam tez z T-mobile i aktualizacja była możliwa

 • gringo

  W momencie dzwonienia do kogoś zdjęcie kontaktu jest rozmazane i nie pomaga wprowadzanie kontaktu od nowa ani reset do ustawień fabrycznych ;/ Czy ktoś również ma ten problem?

 • sqfaru

  Irytujące, dwa tygodnie minęły i nie ma jeszcze aktualizacji dla mojego P9.

 • patol

  mam tak samo :/ dlatego trzeba zmienić na innego producenta

 • Arek Mastalerz

  Nie wiem czy to wina producenta, jakaś wybiórczość dziwna.

 • patol

  no a czyja wina jak nie producenta?

 • Lofiak

  Operatora

 • Marcin

  Dziwne że nikt nie zauważył błędu przy dobieraniu poczty, tzn. przychodzi mail, odpowiadamy na niego, a gdy osoba przysyłająca ten mail odpowie na naszą odpowiedź, to do nas przychodzi ten mail dwukrotnie (w belce powiadomień), raz jako pierwotna wiadomość i drugi raz jako ciągłość korespondencji (z dwoma odpowiedziami). Im więcej jest odpowiedzi tym więcej razy otrzymamy duplikat maila. Druga sprawa to kiedy usuniemy maila to po jakichś 5 min przychodzi on ponownie… do puki nie skasujemy go ze skrzynki na serwerze – w S5 mini nie było tego problemu.

 • patol

  nie operatora bo mam niebrandowany soft c432 czyli oficjalny europejski i nadal jestem na wersji b166…

 • patol

  nie operatora bo mam niebrandowany soft c432 czyli oficjalny europejski i nadal jestem na wersji b166…

 • patol

  I nawet zrobiłem dzisiaj aktualizacje do b182 i nadal nie mam aktualizacji do 7.0…

 • Marek Bulok

  Brak lupki w kontaktach

 • Marek Bulok

  Brak lupki w kontaktach

 • MajkeL MajkeL

  brandowany P9 w plusie aktualizacji dalej brak :(

 • Tomasz Straub

  Czy tylko ja mam taki problem, że po aktualizacji do 7.0 na moim P9 żeby odblokować telefon palcem muszę dodatkowo wpisać pin? …

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Damian

  Czy ktoś wie kktórego Huawei P9 to dotyczy i czy będzie on czyt. andek dostępny na wszystkich modelach?

 • Robek

  Po kolejnych 20 dniach dalej brak

 • Robek

  Dzisiaj dostałem aktualizacje do androida7 w sieci plus :D

 • Robek

  Mam P9 z brandem plusa i właśnie dzisiaj dostałem aktualizacje :D

 • MajkeL MajkeL

  Ja dostałem przedwczoraj wszystko śmiga poza funkcja obniżenia rozdzielczości do 720p, szkoda bo używałem i oszczędność energii była odczuwalna

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement