Jeśli testowałeś Apple Music od początku, najwyższy czas podjąć ostateczną decyzję

Artykuł/Technologie 23.09.2015
Jeśli testowałeś Apple Music od początku, najwyższy czas podjąć ostateczną decyzję

W przypadku większości użytkowników, którzy zdecydowali się na przetestowanie usługi Apple Music w pierwszych dniach jej dostępności, okres bezpłatnej próby powoli dobiega końca. Część osób prawdopodobnie zostanie przy serwisie muzycznym od Apple’a, jednak część pewnie już zapomniała o tym, że w ogóle zdecydowała się na subskrypcję. Warto w takim przypadku zadbać o to, aby nasze konto nie zostało obciążone niechcianymi opłatami. 

Subskrypcja Apple Music, jak to bowiem przeważnie bywa z subskrypcjami, domyślnie ustawiona jest w tryb automatycznego przedłużania, co oznacza, że nawet jeśli nie będziemy z niej korzystać, i tak z naszego konta zostanie pobrana odpowiednia kwota. Jeśli więc nie zdecydowaliśmy się pozostać przy Apple Music, warto upewnić się, że z naszymi ustawieniami konta jest wszystko w porządku.

iTunes

Najłatwiej będzie to zrobić oczywiście z poziomu komputera, o ile oczywiście korzystamy z Apple Music również i na naszym bardziej stacjonarnym niż smartfon czy tablet sprzęcie. W tym celu uruchamiamy oczywiście iTunes, a następnie klikamy na ikonę z nazwą naszego konta (lub logujemy się na nie, jeśli nie jesteśmy zalogowani) i wybieramy zakładkę „Informacje o koncie”.

Zrzut ekranu 2015-09-22 o 12.11.39

Po potwierdzeniu operacji hasłem iTunes wyświetla nam ogólne informacje o naszym koncie. Przechodzimy na dół ekranu i w zakładce „Ustawienia” odnajdujemy pozycję „Subskrypcje”, po czym klikamy na przynależny do niej przycisk „Zarządzaj”. Jeśli mamy więcej niż jedną aktywną subskrypcję, z kolumny po prawej stronie wybieramy opcję „Edytuj” odpowiadającą Apple Music.

Zrzut ekranu 2015-09-22 o 12.13.24

Z tego miejsca cała operacja jest już prosta. Po prawej stronie w pierwszym wierszu widać, kiedy kończy się nasz bezpłatny okres testowy. Poniżej możemy zmienić opcją subskrypcji (Indywidualna/Rodzinna) oraz – co w tym przypadku może być dla nas ważniejsze – wyłączyć automatyczne jej przedłużanie.

Jeśli więc chcemy po okresie testowym zakończyć naszą przygodę z Apple Music, po prostu zmieniamy opcją „Włączone” na „Wyłączone” i klikamy „Gotowe”.

iOS

Jeśli natomiast chcemy wyłączyć subskrypcję Apple Music na iPhonie lub iPadzie, kroki wyglądają bardzo podobnie.

IMG_0403

Zaczynamy oczywiście od włączenia aplikacji „Muzyka” na naszym urządzeniu mobilnym. Następnie klikamy w ikonę naszego profilu (lewy górny róg) i wybieramy zakładkę „Pokaż Apple ID”. Operacja ta wymaga od nas potwierdzenia hasłem.

IMG_0404

Na dole wyświetlonego ekranu znajduje się przycisk „Zarządzaj” w zakładce „Subskrypcje”. Klikamy i uzyskujemy dostęp do takich samych informacji, jak w przypadku dostępu do iTunes. Możemy więc sprawdzić, do kiedy obowiązuje nas darmowy okres testowy, jaki plan wybraliśmy, a także przycisk, który umożliwi anulowanie automatycznego przedłużenia.

IMG_0405

Żeby tego dokonać, wystarczy nacisnąć suwak przy pozycji „Przedłuż automatycznie” i potwierdzić operację.

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement