Tak wygląda nowy Android L

News/Technologie 25.06.2014
Tak wygląda nowy Android L

W zaledwie kilka minut po rozpoczęciu konferencji inaugurującej I/O 2014, Google zapowiedziało premierę nowego wydanie systemu operacyjnego Android, oznaczonego na razie jako „L”.

Nowa odsłona Androida ma wprowadzić przede wszystkim ogromne zmiany w interfejsie użytkownika, a także szereg nowych API, z których będą mogli już wkrótce skorzystać programiści. Wszystko wskazuje na to, że aplikacje mobilne oraz webowe od Google doczekają się w końcu spójnego UI.

Odświeżony interfejs powinien być także spójny na wszystkich urządzeniach, niezależnie od rozmiaru ekranu. Wytyczne dla programistów związane z nowym UI można odnaleźć pod adresem google.com/design/.


Wraz z tymi nowościami Android doczeka się także drobniejszych poprawek w wyglądzie. Dodano nowe animacje, zmieniono wygląd wielu elementów i i poprawiono przejścia.
uiZgodnie z wcześniejszymi plotkami doczekamy się także nowego rodzaju powiadomień, umożliwiających wygodniejsze odpowiadanie w trakcie korzystania z innych aplikacji, a także ignorowanie ich i kontynuowanie korzystania z aplikacji (w tym i pełnoekranowych, np. gier).


Powiadomienia zostały też w dużym stopniu zintegrowane z ekranem blokady urządzenia.

Beta SDK dla nowego Androida powinna być dostępna już jutro.

Oglądaj konferencję Google na żywo: Google I/O 2014 – live blog Spider’s Web

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement