Polak zdjął simlocka z iPhone’a 3G?

15.10.2008
Polak zdjął simlocka z iPhone’a 3G?

Tak twierdzi najnowszy numer „PC World Komputer” i prezentuje wywiad z hackerem N3T (prawdziwe nazwisko Mirosław Drdzeń) reklamując go jako „pierwszego Polaka, któremu udało się opracować kartę pozwalającą na ominięcie simlocka w iPhone 3G”.

N3T tłumaczy:

Rozwiązaniem było napisanie odpowiedniego serwera Proxy przechwytującego zapytania telefonu z nowym basebandem. Wykorzystuję go w swoim adapterze, programując go poprawionym i dostosowanym do charakterystyki nowych zabezpieczeń oprogramowaniem. Mój software przechwytuje zapytania kierowane do sieci oraz za pomocą pewnego algorytmu kluczącego pozwala na odfiltrowanie pewnych sekwencji i zgłoszenie prawdziwego IMSI. Sieć otrzymuje poprawny komplet informacji o identyfikatorze karty SIM, a iPhone 3G – fałszywą odpowiedź. Karta z takim oprogramowaniem nie zostanie wyrzucona z sieci, nie generuje też zakłóceń. Należy pamiętać, że nie jest to „łamanie” iPhone’a, lecz ominięcie zabezpieczeń bez jakiejkolwiek ingerencji w telefon czyjego oprogramowanie.


Całość wywiadu dostępna na stronie numer 17 listopadowego wydania „PC World Komputer”. Czy ktoś jest w stanie zweryfikować, czy to prawda? Jeśli tak, to byłby to mały przełom, nieprawdaż?

Tagi: ,

Dołącz do dyskusji

Advertisement