Apple pędzi jak szalone

01.08.2008
Apple pędzi jak szalone


Analitycy z Pingdom przeanalizowali zachowanie akcji Apple i Microsoftu w ostatnich pięciu latach. Wartość akcji Apple skoczyła w tym czasie o? 1384%, podczas gdy wycena Microsoftu spadła o 2,45%. Oznacza to, ni mniej ni więcej, że w ostatnich pięciu latach Apple czternastokrotnie podwyższyło swoją wartość rynkową, a Microsoft stoi w miejscu.

Sukcesu Apple należy szukać, według analityków z Pingdom, w doskonałym wprowadzaniu nowych produktów na rynek. W 2003 roku Apple wypuściło trzecią generację iPoda oraz iTunes 4.1 na platformę Windows. Szczególnie wydanie wersji windowsowej sklepu iTunes przyczyniło się do wielkiego sukcesu iPoda.

Niebagatelny wpływ na sukces Apple ma także linia komputerów Mac. W ostatnim kwartale Apple sprzedało rekordową liczbę Maków – 2,5 miliona. Sukcesem określane jest również wprowadzenie na rynek iPhona. Według oficjalnych danych przedstawionych przez Apple, sprzedało się 1 milion egzemplarzy iPhona 3G w pierwszych trzech dniach jego dostępności.

I jak tu nie wierzyć w magię marki Apple. I jak tu nie drżeć o to, co potencjalnie stać by się mogło z Apple, gdyby nagle Steve’a Jobsa w niej zabrakło.

Dołącz do dyskusji

Advertisement