Revolut nie działa – są problemy z wymianą walut

News/Technologie 01.03.2019
Revolut nie działa – są problemy z wymianą walut

Revolut nie działa – są problemy z wymianą walut

Osoby, które zaplanowały sobie akurat teraz wycieczkę za granicę może czekać nieprzyjemne zaskoczenie. Wygląda na to, że Revolut chwilowo (oby) padł. I nie wiemy jeszcze, jak długo to potrwa.

Przychodzą w życiu takie momenty, gdy, chcąc nie chcąc, musimy przyznać nieco racji swoim babciom i dziadkom, przestrzegającym nas przed lokowaniem wszystkich dóbr w sieci. Tak jak dzisiaj, gdy okazało się, że wyjeżdżając za granicę bezpieczniej było wymienić walutę w kantorze (ew. zostawić pieniądze na koncie w złotówkach).

Nasi czytelnicy donoszą bowiem, że aplikacja Revolut w zasadzie przestała działać.

Nie da się wykonać przelewu, podpiąć albo usunąć kartę, a co najważniejsze – wymienić waluty. Sprawdziliśmy to i rzeczywiście sytuacja wydaje się poważna. Nie pomaga nawet odinstalowanie apki i jej ponowna instalacja. Taki manewr spowoduje, że nie będziemy w stanie z powrotem się zalogować. Wysłaliśmy więc maila z prośbą o wyjaśnienie sytuacji.

Z powodu usterki, która wystąpiła dziś rano niektórzy nasi użytkownicy mogą spotkać się ze spowolnieniem lub brakiem odpowiedzi niektórych funkcji aplikacji i opóźnionymi odpowiedziami supportu. Nasi inżynierowie pracują nad przywróceniem pełnej funkcjonalności aplikacji, gdy tylko się to uda, damy znać. Przepraszamy za utrudnienia. O sytuacji informujemy użytkowników na bieżąco na naszym polskim Facebooku – tłumaczy nam biuro prasowe Revolut.

Revolut ma w Polsce już 340 tys. klientów i nasz kraj jest dla niego trzecim największym rynkiem. Jego aplikacja pozwala na szybką i bezproblemową wymianę walut po kursie międzybankowym. Pozwala to zaoszczędzić ok. 5-7 proc. przy każdej płatności w stosunku do karty płatniczej podpiętej pod konto w złotówkach. Od czasu do czasu apka przeżywa jednak trudne chwile. Tak jak np. w lipcu ubiegłego roku, gdy pobierała pieniądze, ale odrzucała transakcje. Wówczas awaria została usunięta na przestrzeni kilku godzin.

Dołącz do dyskusji