Chromie, przeglądarko moja, ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto cię stracił

Felieton/Technologie 16.03.2017
Chromie, przeglądarko moja, ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto cię stracił

Przestała mi działać przeglądarka Chrome. To dramat jakich mało, bo oznacza rozwalony cały dzień pracy, sporo nerwów i konieczność korzystania z marnego zamiennika, jakim jest Edge.

Chromie, przeglądarko moja! ty jesteś jak zdrowie;
Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,
Kto cię stracił. Dziś funkcjonalność twą w całej ozdobie
Widzę i opisuję, bo tęsknię po tobie.

Zaczęło się niewinnie

Kilka tygodni temu przeglądarka Chrome zaczęła stwarzać pewne problemy. Gdy próbowałem zapisać jakąś grafikę program nie reagował natychmiast, a pozwalał na zapis dopiero po kilkunastu sekundach albo nawet minucie. Pewne problemy miałem też z uploadem plików.

Wygooglałem, że po ostatniej (to było już jakiś czas temu) aktualizacji niektórzy użytkownicy zgłaszają podobne problemy na forach pomocy Google. Stwierdziłem, że skoro Google już o tym problemie wie, to pewnie niebawem go usunie.

Postanowiłem korzystać do tego czasu z przeglądarki Chrome w wersji Canary, czyli “dołączyłem do internetowej awangardy”. O dziwo w wersji testowej Chrome’a, która narażona jest na znacznie więcej awarii i problemów, błąd z wolnym zapisem grafik nie występował.

Więc korzystałem z Google Chrome Canary przez klika tygodni. Do dzisiaj.

Chrome umarł

Od dzisiaj nie mogę pracować na Chromie. Przeglądarka notorycznie się zawiesza, przestaje odpowiadać, pracuje wolno i bardzo niestabilnie. Początkowo myślałem, że to problem z wersją Canary, dlatego szybko wróciłem do stabilnej, którą cały czas miałem zainstalowaną, ale… niestety. Stabilna również działa z takimi samymi problemami.

Obie przeglądarki zaktualizowane do najnowszych wersji, obie z dnia na dzień zaczęły się dziwnie zachowywać.

Pogooglałem chwilę i zacząłem podejrzewać, że problem powoduje u mnie aktualizacja Windowsa 10 oznaczona numerem KB4013418, która miała poprawić działanie systemu, powoduje szereg nowych problemów, między innymi właśnie z działaniem przeglądarki Chrome.

Okazało się jednak, że wtorkowa aktualizacja jeszcze się u mnie nie zainstalowała, więc to nie mogła być jej wina.

Przeinstalowanie przeglądarek nie pomogło, więc chwilowo się poddałem i wróciłem do przeglądarki, którą Microsoft wpakował do swojego systemu. Do Edge’a.

Matko boska

Przeglądarkę Microsoft Edge recenzowałem w sierpniu 2015 roku. Byłem maksymalnie rozczarowany i narzekałem przede wszystkim na:

 • brak obsługi rozszerzeń,
 • brak wersji mobilnej,
 • oraz ogólną upośledzoną funkcjonalność.

Dzisiaj ze smutkiem stwierdziłem, że dosłownie wszystkie te argumenty są nadal aktualne. Z tą małą różnicą, że brak obsługi rozszerzeń zastąpił brak obsługi rozszerzeń.

Sama obsługa rozszerzeń to za mało. Ważna jest ich liczba, rosnące portfolio i fakt, że twórcy je aktualizują wzbogacając o nowe funkcje i usuwając błędy. Tymczasem większość rozszerzeń dla Edge’a jest dostępna w wersji 1.0, a ich pełną listę można zmieścić w jednym tweecie lub SMS-ie. Oto ona:

microsoft edge rozszerzenia

Osiemnaście sztuk. To wszystko. Tragedia.

Microsoft nadal odrzuca fakt, że cały świat korzysta z iOS-a i Androida, a co za tym idzie nie przygotował wersji mobilnej Edge’a na te systemy. Możemy zapomnieć o korzystaniu z Edge’a na komputerze i tej samej przeglądarki, z tą samą historią, z tymi samymi danymi formularzy oraz synchronizacją haseł na smartfonie.

Dokładnie te same potknięcia, które pod względem funkcjonalności wytykałem Edge’owi w 2015 roku, są nadal aktualne. Wszystkie.

Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto cię stracił

Totalnie zaskoczyła mnie awaria przeglądarki Chrome. Całkowicie sparaliżowała mi dzisiejszą pracę. I w brutalny sposób przypomniała mi, jak tragiczne programy dla Windowsa 10 tworzy Microsoft.

Nie wiem, czy wytrzymam z Edge’em do czasu, aż aktualizacja naprawi mi Chrome’a. Chyba będę musiał uciekać na Operę, bo po jednym dniu z przeglądarką Microsoftu jestem na skraju wytrzymania.

Najbardziej brakuje mi moich ulubionych rozszerzeń, integracji z tłumaczem Google, łatwego wyszukiwania grafik w Google, synchronizacji ze smartfonem i przemyślanego interfejsu.

Absolutnie rozwaliło mnie na łopatki, gdy odkryłem, że jakiś geniusz w Microsofcie wpadł na pomysł, aby po kliknięciu w folder znajdujący się w folderze na pasku zakładek ulubionych jego zawartość wyświetlała się… po przeciwnej stronie ekranu.

Jak to działa?

Klikasz tu:

Przeglądarka Microsoft Edge opinie

Folder otwiera się tu:

Przeglądarka Microsoft Edge opinie

#facepalm

Takich smaczków jest niestety znacznie więcej.

Dołącz do dyskusji

 • Gizmo42

  No jasne, przecież Chrome to jedyna przeglądarka na świecie.

  Po co np. zainstalować Operę? Najlepiej od razu płakać w Internecie.

 • Ryszard Krauze

  Jak to nie ma wersji mobilnej? Na Lumii jest to (niestety) najsensowniejsza opcja dostępu do neta

 • Mateusz Nowak

  Co to Lumia?

 • http://chilled.pl/ Chilled

  króciutko

 • Mateusz

  Chyba będę musiał uciekać na Operę, bo po jednym dniu z przeglądarką Microsoftu jestem na skraju wytrzymania.

  Jak najbardziej polecam, dużo lepszy wybór aniżeli chrome.

 • nofink

  Opera jest wyborna :)

 • pawelook

  Było nie porzucać Opery ;)

 • biz

  Bloger technologiczny i nie wie? Bardzo dziwne…

  Tym nie mniej wyobraź sobie, że z Lumii korzysta dużo osób, szczególnie w sferze biznesu.

 • biz

  Podusmujmy Twoje lamenty:

  > brak rozszerzeń,

  Po czym pokazujesz screen z rozszerzeniami. Nie ma ich wprawdzie dużo ale oczywiście fakt, że Ty ich używasz oznacza, że wszyscy ich potrzebują.

  > brak wersji mobilnej,

  Jest.

  > oraz ogólną upośledzoną funkcjonalność.

  Czyli wszystko i nic.

  > Takich smaczków jest niestety znacznie więcej.

  To czemu ich tutaj nie zademonstrujesz? Pokazałem zabawny wprawdzie błąd ale przecież poza tym Edge jest bardzo szybki, nie zżera zasobów i wygląda dosyć ładnie. Do tego ma wbudowaną obsługę OneNote gdzie można bazgrać po stronie pisakiem, dodawać dymki z komentarzami i wysłać prosto do notesu.

 • Hijinx

  Mam Xperie Z5. Chroma dawno wyłączyłem i jestem szczęśliwy :-)

 • anonim

  „Dziwne przypadki blogerów Spidersweb z usługami Google”

  Nie lepiej napisać taką książkę i sukces murowany :)

 • Mateusz Nowak

  Wygooglaj sobie, co oznacza słowo felieton.

 • Mateusz Nowak

  Z Microsoftem byłaby większa komedia jednak ;)

 • biz

  Wyszukałem i nie ma tam nic o braku spójności i logiki wypowiedzi.

  Poza tym cokolwiek o sobie myślisz, nazywając ten tekst „felietonem” obrażasz mistrzów tego gatunku.

 • Mateusz Nowak

  Masz spore problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Popracuj nad tym.

 • http://twitter.com/jakubkralka Jakub Kralka

  Jesteś pewien, że to Chrome? Ja miałem w poprzednim roku ten sam problem, bo sobie (to moja teoria) zrobiłem kiedyś bałagan w Windowsie przesadzając z czyszczeniem AdAware. Reinstall systemu pomógł jak ręką odjął.

 • biz

  Cały czas pracuje nad sobą. Szkoda, że Ty jesteś tak zadowolony z siebie że tego nie robisz.

 • Marecki

  FF ma rozszerzenia przecież. Ponadto można działać na Chrome portable jak już sie musi.

 • Mateusz Nowak

  Kolego, piszesz „że Ty ich używasz oznacza, że wszyscy ich potrzebują”, a po chwili mówisz, że jednak wiesz czym jest felieton. Coś tu się nie dodaje…

  Uważasz, że stwierdziłem „brak wersji mobilnej”, a ja napisałem wyraźnie, że „Microsoft nadal odrzuca fakt, że cały świat korzysta z iOS-a i Androida, a co za tym idzie nie przygotował wersji mobilnej Edge’a na te systemy”.

  Serio, czytaj uważnie i nie trolluj w komentarzach.

 • Indjana

  Co za lament. Opera działa na Chromium i obsługuje rozszerzenia Chrome i swoje własne też. To może spróbować?
  A może to jest artykuł sponsorowany przez Operę? Wszyscy będą tu ją radzić przecież i wyjdzie, że jest najlepsza = mission accomplished.

 • Mateusz Nowak

  Dużo osób korzysta z iOS-a i Androida. Z mobilnego Windowsa korzysta promil.

 • Rogi

  Tylko Apple może nas uratować. U mnie działa.

 • morr29

  Z Chrome korzystałem od pierwszej bety jaka się pojawiła (najczęściej z canary). Od paru miesięcy doprowadzał mnie do szału. Muł, awarie i znów muł. W końcu po testach różnych opcji zdecydowałem się na operę. Desktop i mobilna. Synchronizacja? Jest. Rozszerzenia? Są (zarówno opery jak i chrome po dodaniu wtyczki). Na chwilę obecną nie widzę powodu żeby wracać do chrome.

 • Rudobrody

  Hmmm… Rozszerzeń jest więcej, ale nie wszystkie ukazują się w dziale „rozszerzenia Edge”. Jest choćby uBlock Origin, do którego można dostać się chyba tylko przez link. A co do Edge… Najlepsza przeglądarka na 2w1 i tablety (przez obsługę gestów i lekkość, do tego jest miła baterii mej), zaś na stacjonarce Vivaldi. Chrome? Mając z nim krótki kontakt dziwię się, jak można go używać na codzień. Brak gestów myszy „z pudełka”? Naprawdę?

 • Mateusz Nowak

  „Rozszerzeń jest więcej, ale nie wszystkie ukazują się w dziale rozszerzenia Edge”

  https://uploads.disquscdn.com/images/8a8cc45009fd9fa6110d26b79d3c4da9e7fdcd05988433bcbe23f11bff697c5f.jpg

 • Jerzy Koza

  Ja tu widzę po prostu siłę przyzwyczajenia. Mi z kolei brak rozszerzeń nie przeszkadza, chociażby z jednego prostego powodu – szybkość Edge można nie tylko poczuć, ale nawet zobaczyć, tym bardziej, że przed chwilą zrobiłem prosty test, podstawowe parametry platformy testowej: i7-6700hq, 8gb ddr4, dysk ssd patriot ignite 240gb (reszta jest nieistotna) , Wi-Fi 5Ghz AC na łączu o skromnych osiągach w danej chwili D:100Mb/s, U:400Mb/s i najważniejsze – ping na terenie Poznania 1ms, obie przeglądarki bez rozszerzeń, żadnego grzebania w ustawieniach, tylko dodane konta użytkownika i zapisane około 50 zakładek ( no dobra, jeszcze w Edge zmieniony motyw na ciemny, a w Chrome załadowana skórka ) . Sprawdziłem czasy na całkiem przypadkowych witrynach na witrynach AVG.com, Avast.com, Onet.pl, Olx.pl, czas mierzyłem od naciśnięcia Entera, do zatrzymania się kółka ładowania (czyli niezbyt dokładna i wiarygodna metoda, ale chociaż coś mówi) i jedyne co dało się zauważyć, to że Edge był średnio o 20-50% szybszy – czyli zamiast ładować 3-4 sekundy, jak chrome ładował zazwyczaj w okolicach 2,5s , stronę Avasta nawet szybciej – 1,66s. Oczywiście duży wpływ na wynik mogła mieć obecna wersja Chrome’a, mój refleks, opóźnienia stopera, itd. przez co moje spostrzeżenia nie reprezentują jakiejś dużej wartości, ale przy takiej dużej różnicy w wydajności trudno używać wolniejszą przeglądarkę.

 • teges

  W Edge dobra jest tylko jego lekkość i szybkość. Używam UC Browser i mimo, że najszybszy nie jest, to ma najwięcej funkcji (tak wiem moje dane są w Chinach, ale twoje za to w Ameryce).

 • goaters

  Naprawdę? Wg Waszego artykułu w Polsce więcej osób korzysta z mobilnego IE niż z safari: http://www.spidersweb.pl/2017/03/raport-przegladarek-luty-2017.html

 • Rudobrody

  Po prostu wersje nieukończone (a uBlock taki ponoć jest) nie są promowane.

 • Nysdroid

  Przeskanuj komputer najnowszym adwcleaner (znajdziesz na oficjalnej strony Malwarebytes), w ustawieniach zaawansowanych zaznacz wszystko ptaszkiem, w tym włącznie zasady Chrome. Zainstaluj CCleaner, napraw nim błędy w rejestrze i wyczyść pliki podręczne. Problem z długim ładowaniem menu kontekstowego z prawokliku może być problemem jakiegoś sterownika, np. Bluetooth (wyłącz wszystko co możesz w CCleaner -> Narzędzia -> Menu kontekstowe). Sprawdź czy masz najnowsze sterowniki i zaktualizuj w razie konieczności.

 • Jarek

  Dzisiaj zdecydowałem się coś zrobić ostatecznie z Chromem. Przeleciałem go oczyszczaczem… Googla. Dedykowane
  Narzędzie do czyszczenia Chrome
  https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/
  Może pomoże? Póki co przestał lagować…

 • Nysdroid

  Dałem o nim znać w swoim komentarzu. Dzięki za link!

 • Wezmyr

  A Chromium sprawdzałeś?

 • Mateusz Nowak

  Dzięki za te rady. Powalczę w weekend z tym.

 • Adam

  „Zainstaluj CCleaner, napraw nim błędy w rejestrze”
  Jezu, nie.
  „In fact, registry cleaners will invariably find tens, sometimes hundreds or thousands of „issues” on a Windows system installed from a DVD an hour ago. You can test this yourself, it’s a well-known way to demonstrate these programs have no idea what they are doing. They will damage a brand-new installation of Windows just to make it look like they are useful.”
  –https://decentsecurity.com/#/registry-cleaners/

  https://decentsecurity.com/holiday-tasks/

 • wombat

  Chrome dla mnie ma jedna bardzo denerwującą przypadłość, strasznie rozłazi się na dysku systemowym, a najgorsze że po odinstalowaniu zostawia sporo plików, bez możliwości usunięcia, przez brak dostępu, jakby ciągle coś działało w tle. Z innymi przeglądarkami nie ma tego problemu.

 • Nysdroid

  Słyszałem o tym, ale ufam producentowi oprogramowania CCleaner i mogę zaświadczyć, że jeszcze nigdy nie wyrządził krzywdy moim urządzeniom (a mam ich kilka i do tego używam CC przez kilka lat), a więc mogę go w tym wypadku polecić jak i wielu użytkownikom. Lepsze to, niż porada formatu dysku C. 8)

  „Jednak narzędzia do czyszczenia mają inną zaletę: w rzadkich przypadkach osierocone wpisy w Rejestrze mogą skutkować błędami przy instalacji sterowników czy oprogramowania albo powodować zawieszenia. Jeśli ktoś często testuje na swoim komputerze oprogramowanie i sprzęt, to okazjonalne czyszczenie może mu pomóc – ale system od tego na pewno nie stanie się szybszy.”
  http://www.chip.pl/artykuly/porady/2013/05/czy-czyszczenie-rejestru-przyspiesza-komputer

 • Sebosz

  Dokładnie. Przesiadka z Chrome’a na operę jest zupełnie bezbolesna.

 • Piotr

  chyba masz racje :D ja tez korzystalem z chrome, ale ponownie wrocilem do opery i jak mam uzywac innej przegladarki to jestem chory. a nie jestem niechetny nowosciom. mam vivaldi, czasem odpale edge, ale to nie to… wiem ze to kwestia konfiguracji, ale mimo to, opera jakos mi najbardziej pasuje. a gesty myszy, przynajmniej u mnie, na edge dzialaja fatalnie

 • Kuragari91

  Lista z folderu wyświetla się pod folderem, a nie po „przeciwnej stronie”. I to co uważasz za głupotę tak naprawdę jest swoistym przyzwyczajeniem się do innego produktu. To tak jak usiąść do Maca i się wypowiadać jak poroniony mają układ klawiszy. Do tego brakujące funkcje jak synchronizacja haseł można rozszerzyć za pomocą dodatków. To że nie ma tysiąca dodatków w sklepie, to nie oznacza, że ich nie ma. Jeżeli nie ma jakiegoś co by dodało usługi Google, to winowajcą jest samo Google.

 • Sławek

  Najgorsza przeglądarka Chrome problem z zakładkami itd

 • Paweł

  Nie dla każdego. Ja chciałem zmienić Chrome’a na coś innego i koniec końców zamiast robić wszystko w jednej Deezera słucham w Edge, Youtube i pdf oraz filmy z dysku twardego w Operze Neon a cała reszta i tak w Chrome.

 • Wojciech Szweicer

  Z ekranu wynika, że jest AdBlock, po co komu inne rozszerzenia? ;-)

 • http://ko-ko.eu Syltrex Siedlce

  Dorzucę trochę do ognia. Fakt od kilku może kilkunastu dni Chrome zachowuje się dziwnie, głównie lagi. Środowisko iOS Sierra. Na czas „remontów” przesiadłem sie na ffox. Niestety element console włączam tylko w Chrome w tej kwestii jest najlepszy.

 • Seba

  Polecam Firefox (na Android również). Edge ma UBO, więc praca na nim nie była taka zła, choć frustrujący błąd z włączonym UBO powodował, że nie działały openload.co playery i Edge usilnie chciał zapisywać pliki jako htm, których i tak nie obsługiwał (openload.co plik htm). Nie wiem jak teraz, bo wróciłem do Windows 7.

 • AdamW
 • webde

  Najczęściej wystarczy przywrócić do ustawień fabrycznych https://support.google.com/chrome/answer/3296214?hl=pl

 • Tomasz Zęgota

  Chrome jest dobry ale tylko na desktopie. To już chyba lepiej korzystać z firefoxa jeśli chce się mieć na dwóch urządzeniach tą samą przeglądarkę. Firefox mobilny ma przynajmniej możliwość instalacji rozszerzeń i korzystania z YouTube w tle.

 • Mateusz Nowak

  Ciiii, to tajemnica.

 • zakius

  chrome jest marnym zamiennikiem i nie daje nic więcej niż edge, nie wiem o co ta afera
  a tak przy okazji to chrome nie ma wersji mobilnej, ale i tak nie wiem co to za argument
  no a co do ogólnie upośledzonej funkcjonalności to chrome jest dokładnie na poziomie edge

 • Mateusz Nowak

  Nie przesadzaj z liczbą argumentów.

 • zakius

  jestem pewien, że nie raz przeczytałeś wszystko co miałem do powiedzenia na temat forków chromium i po prostu świadomie wybrałeś, że te wszystkie dyskwalifikujące je wady po prostu zignorujesz

 • zakius

  interfejs działa trochę szybciej
  i to koniec różnic

 • zakius

  powiedz to jej twórcom

 • Mateusz

  Chrome to zło konieczne a nie dobra przeglądarka. Moim zdaniem EDGE bije ma głowę ociężałego grubasa jakim jest Chrome.
  Te tysiące dodatków w ogóle mnie nie zachwycają. Przeglądarka ma być szybka nie obciążać komputera i pozwalać na długa prace na baterii. Jedyny dodatek jaki używam to blokada reklam.
  Zajebisty Chrome nawet nie ma opcji „udostępnij” na Windows. Nie wspominając już o opcji „przeczytaj później”
  Taki wspaniały ten Chrome?

 • zakius

  na chroperze na przykład nie działają w ogóle, bo wbudowany zestaw robił ktoś po grzybkach, a te z rozszerzeń nie działają na wielu stronach…

 • zakius

  rozszerzenia chrome są naturalnie, rozszerzenie po prostu zmienia UAS prezentowany w sklepie chrome żeby uprościć proces instalacji

 • zakius

  lepiej brak z pudełka niż brak pełnej konfiguracji, dlatego (między innymi) pozostaję z FF
  no ale rozszerzenia do gestów w chromie i chroperze przestają działać na sporej liście stron bo #bezpieczniej
  eh

 • zakius

  chrome może daje radę na androidzie, ale na kompie to kijem bym go nie dotknął

 • Zbigniew Pławecki

  Jedno slowo – Vivaldi, przesiadlem sie z chroma i wiecej do niego nie wroce

 • zakius

  a no właśnie, wszystkie istotne dodatki z tych dostępnych na chromie są i w edge
  czyli aż ublock origin…
  niby do chroma są lepsze gesty ale… API je wyłącza na niektórych stronach
  niby można zainstalować smart rss z chropery ale… trzeba instalować po każdym starcie tej cudownej przeglądarki
  bez sensu

 • zakius

  jak kiedyś faktycznie stanie się godnym następcą Opery to oczywiście tak, ale póki co to tylko kolejny fork chromium, którego mimo kilku dodatkowych funkcji nadal nie da się używać

 • YY

  Safari :)

 • http://toki-doki.pl Krzysiek

  Co do rozszerzeń to jest ich znacznie więcej. Np. wczoraj zainstalowałem AdGuarda, który świetnie działa i jest bardzo dobrze przepisany. Nie wiem z czego wynika brak wyświetlania się wszystkich dodatków w sklepie. Jednak obiło mi się o uszy, że z chwilą wejścia aktualizacji Creators, tych rozszerzeń ma się wyszukiwać więcej.

 • Maciej S

  Na kompie może tak. Opera na androida jest 2 klasy do tyłu za chromem na androida. Po zmianie interfejsu na ten ładniejszy usability bardzo spadło. W dodatku ciągłe problemy z synchronizacją, zwłaszcza haseł. Na kompie zapisuje hasło do jakiejś strony, wchodzę na nią na telefonie i klops, hasło nie zapamiętane.

 • JA PIOTR

  To tak ,jak ja.

 • Wiesław Juskowiak

  Tłumacz oczywiście jest jako rozszerzenie. Fakt, nie jest to tłumacz Google, a Bing, ale jest. Możesz narzekać, że w Google nie wydało rozszerzenia do przeglądarki, bądź co bądź konkurencyjnej, a wydało do swojej, ale to byłoby tanie.

 • Wiesław Juskowiak

  Tu rzeczywiście mogliby to nadrobić. Używam Edge i nie odczuwam braków w działaniu, co więcej, nawet lubię. Dodatkowe systemy byłyby świetne, tym bardziej, że Microsoft dobrze sobie radzi z innymi systemami.

 • armv7taskforce

  no „podsumowanie” pracy na windows. Nic nie robisz, tylko naprawiasz komputer, na którym niby masz pracować.
  Porażka roku.

 • milio

  Co z bzdurny artykuł. Edge… Firefoxa, operę sobie zainstaluj a nie płacz jak kot nad rozlanym mlekiem gwozdziu

 • Lawstorant

  U mnie zwykle na problemy z Chromem pomaga format. Niestety windows update to zło konieczne. Ja przynajmnien mogę sobie pozwolić w domu na luksus wyłączenia aktualizacji i Win 7 od dwóch lat stoi bez nich.

 • kazziz

  Tak jak z użytkowaniem jest kwesta indywidualna, tak z hasłami się niestety zgadzam. Nie rozumiem też sposobu synchronizacji historii z różnych urządzeń i faktu, że Opera (duża) nie synchronizuje rozszerzeń jak chrome.

 • Adrian Widerski

  Ja od jakiegoś czasu mam problem z YouTUBE objawiający się faktem, że nie mogę przewijać filmików. Problem występuje na wszystkich przeglądarkach, jednak tylko w przypadku Chrome powoduje to całkowitą zwiechę przeglądarki. Edge po prostu kręci loaderem na filmiku, ale się nie wiesza. Za to Chrome kręci loaderem, a próba zrobienia czegokolwiek powoduje crash przeglądarki.

 • Adrian Widerski

  Przecież Opera się fajnie rozwija.

 • zakius

  2012-11-06: ostatnia aktualizacja rozwojowa, później tylko poprawki błędów były

 • Piotr

  nie mialem takich przypadkow, choc nie przecze ze Ty lub ktos inny nie mogl miec z tym problemow

 • Michu

  Jeśli widzisz, jak na portalu nowinek technologicznych redaktor żali się, że nie działa mu przeglądarka, to… Czas zmienić portal.

 • gom1

  Tak, mnie ten „poradnik” również rozwałkował.

 • zakius

  może ostatnio w chroperze usunęli tą listę, ale chromium i chrome mają listę schematów i stron, na których żadne rozszerzenia nie działają

 • http://pycik.e-gate.pl Piotr Pyt K

  Ostatnio odkryłem, że panel CMS Joomla 3.6 nie działa na „najlepszej” przeglądarce Chrome, a Firefox wyświetla ok…

 • pawelook

  A używałeś może nowej opery (tzn. opartej na silniku blink)? Śmiga jak szalona ;)
  PS: A moja wypowiedź była skierowana raczej do pana Mateusza, który nie tak dawno był jej użytkownikiem ;)

 • zakius

  nie da się tego używać bo nie ma podstawowych funkcji

 • pawelook

  Ma więcej funkcji niż Chrome, Firefox i Edge razem wzięte ;)

 • zakius

  w ff możesz brakujące doinstalować, w chroperze brakujących lub niedorobionych nie uzupełnisz

 • zakius

  zerknij do historii to zobaczysz

 • Ja4

  Pasek zakładek? Lol, ale faktycznie edge ma za małe możliwości konfiguracji.

 • Ja4

  W Polsce Lumie są szokująco popularne (w stosunku do reszty świata), podobnie jak Firefox.

 • pawelook

  Tylko, że w Operze też można zainstalować rozszerzenia. Zarówno z Opery, jak i z chrome’a

 • Mieszko Szczekla

  O ile IE rzeczywiście jest bezużyteczny to jednak do EDGE nie powinieneś się tak doczepić. Chrome ciągle mi wywala. Z operą i firefoxem ciągle mam problemy. EDGE jak na razie jest bezawaryjny.

 • zakius

  ale UI jest niemodyfikowalny przez rozszerzenia + API ma pewne ograniczenia, na przykład rozszerzenia nie działają na stronach generowanych przez inne rozszerzenia, podsumowując: nie da się ogarnąć

 • zakius

  elementy paska narzędzi są źle ułożone, nie można na nim umieścić zakładek, kliknięcie rolką na pasku kart nie otwiera nowej karty, chyba nie da się usunąć przycisków zamykania karty
  do tego dziwnie żongluje kartami przy otwieraniu i zamykaniu

 • Adrian Widerski

  Widzę, że wyznajesz „jedyną prawdziwą Operę”. Obecna oparta o Chromium jest naprawdę super, choć dotarcie do tego etapu trochę zajęło.

 • Adrian Widerski

  Napisz własną przeglądarkę.

 • zakius

  oczekuję od przeglądarki, że nie będzie mi utrudniać życia
  nie spotkałem forka chromium, który by był w stanie spełnić ten warunek

 • ThinkTank

  Zabawne, jak ci wielcy „blogerzy technologiczni” robią z siebie totalnych lamerów przy okazji różnych zabawnych zdarzeń. Jak to się nawymądrzają w tych swoich wpisach, a byle awaria aplikacji potrafi zrobić z nich kompletne dętki. Dzieci specjalnej troski po prostu.

  To samo z propozycjami aplikacji w Windows (co można wyłączyć dwoma kliknięciami – ale jest afera i zamach na prywatność !) albo reklamami w tymże samym systemie (gdzie one są ? czyżby u mnie adblock z przeglądarki działał globalnie w całym Windowsie ?)

  Ogarnijcie się ludzie, bo naprawdę – wyśmiać Was to mało. Jeśli to Wy nakręcacie wiedzę technologiczną społeczeństwa, to naprawdę, naprawdę, przestańcie się kompromitować.

 • perlusconi

  jajco

 • Rudobrody

  A na jakich to stronach nie działają? Bo używam Vivaldi i jakoś tego nie zauważyłem.

 • zakius

  generowanych przez rozszerzenia lub przeglądarkę, w chromie i chromium na pewno w chrome storze jeszcze, pełnej listy nie mam pod ręką
  schematy chrome:// i chrome-extension:// (przy czym na pierwszym da się uruchamiać rozszerzenia, które jawnie proszą o takie uprawnienia + trzeba przestawić flagę w przeglądarce + przy każdym uruchomieniu wyświetla się ostrzeżenie)

 • perlusconi

  dla żebro-klikow. Dzis sa zale, za miesiac artykul, ze sie poddaje i przesiada sie na maka, pozniej ohy jaki swiat na maku jest piekny. Start spajderowy schemat lapania klikow z gownoburzy

 • osko

  jeszcze za czasów starego kompa dzieciaki jak mi się dobrały do kompa to potem chrome ledwo działał, pełno dziwnych rzeczy w pasku i weź o wywal, był oz tym zabawy co nie miara, a antywirus obiecywał ze ędzie chronił przed czymś takim, teraz mam nowego kompa i g datę i spokój z tymi wkurzającymi paskami, chrome niespodzianek nie robi :)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement