24 godziny na zaprojektowanie Banku Przyszłości. Piszecie się?

24 godziny na zaprojektowanie Banku Przyszłości. Piszecie się?

24 godziny na zaprojektowanie Banku Przyszłości – przed takim zadaniem staną uczestnicy hackathonu ING 24hCodING organizowanego przez Grupę ING. W tym roku impreza po raz pierwszy odbędzie się w Polsce, a my objęliśmy ją patronatem medialnym.

Hackathony to najwyższa z prób w świecie IT. 24 wyczerpujące godziny na wcielenie w życie uprzednio przygotowanego pomysłu, działając pod presją czasu i okiem sędziów. Nie inaczej będzie z 24hCodING.

12/13 maja w Starej Walcowni w Katowicach spotkają się drużyny złożone z pracowników ING, studentów, młodych profesjonalistów i startupów. Ich zadaniem będzie opracowanie innowacyjnych narzędzi i usług, które ułatwią życie klientom banku, utrzymanych w temacie otwartego ekosystemu usług finansowych oraz opartych o unijną dyrektywę PSD2 (Payment Service Directive).

Stawka jest wysoka. Główną nagrodą dla zwycięskiej drużyny jest wyjazd do Doliny Krzemowej oraz możliwe komercyjne wdrożenie pomysłu. Spośród wszystkich uczestników wyłonionych zostanie 5 drużyn, które będą rywalizować ze sobą o ten wyjazd na wielkiej scenie.

Dodam nieskromnie, że będę jednym z członków jury, które wybierze ową szczęśliwą piątkę.

Na czym będzie polegać globalny hackathon 24hCodING?

Uczestnicy otrzymają dostęp do symulacji API opartego o unijną dyrektywę PSD2, które zostało przygotowane specjalnie na ten hackathon. Dyrektywa wchodzi w życie w przyszłym roku, więc rozwiązania stworzone podczas 24hCodING będą dostosowane do bieżących wymogów rynku płatności.

Oprócz tego drużyny będą miały dostęp do symulacji danych o rachunkach i transakcjach, oraz możliwość inicjowania płatności.

Zwycięski pomysł będzie musiał spełniać następujące kryteria:

– Czy koncept wnosi coś do otwartego ekosystemu usług finansowych?

– Czy ułatwia życie klienta?

– Czy pomysł realnie wpływa na to, jak korzystamy z usług bankowych, czy może jest przydatny tylko dla wąskiej grupki odbiorców?

Jak zgłosić się do udziału w globalnym hackathonie ING 24CodING?

Web

Przede wszystkim, trzeba zgłosić na 24hcoding.com pomysł zgodny z wytycznymi hackathonu. Inni potencjalni uczestnicy mogą tam oceniać i lajkować daną ideę, co może pomóc w jej ulepszeniu.

Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę. Zespoły mogą mieć minimum 4 a maximum 10 członków, których kapitan drużyny wybiera spośród społeczności 24hCodING. Pro-tip: najlepiej dobrać sobie ekspertów z różnych dziedzin, żeby być gotowym na każdą ewentualność w czasie wyzwania. Jeśli w drużynie zostaną jakieś wolne miejsca, uczestnicy nieprzypisani do żadnego zespołu mogą poprosić o dołączenie do teamu.

Na uformowanie pomysłu i zebranie teamu jest czas do 31 marca. Po tym terminie nie można już zmienić składu zespołu. Jesteście na siebie skazani. O tym, które zespoły wezmą udział w 24-godzinnym wyzwaniu zadecyduje zespół ekspertów, a zespoły dostaną info nie później, niż 7 kwietnia.

Potem już z górki. Wystarczy przyjechać 12 maja do Katowic i wziąć udział w hatckathonie. Po 24 godzinach najlepsza piątka stanie ze sobą w szranki na głównej scenie wydarzenia.

Dlaczego akurat Katowice?

Poprzednie edycje hackathonu odbywały się w Rumunii i Holandii. Dlaczego więc tym razem ING postawiło na serce Śląska? Odpowiedzi udziela Michał Paprocki, prezes ING Services Polska:

Polska to zagłębie inżynierów IT. W Katowicach działa wiele młodych startupów, a samo miasto dynamicznie się rozwija. Ponieważ sektor bankowości jest coraz bardziej spójny z branżą technologiczną, będzie to właściwe miejsce do pracy nad innowacjami, w takim kierunku, w jakim podążają fintechy.

Innymi słowy, to u nas najłatwiej znaleźć tych najlepszych.

Stawka jest wysoka – warto się wykazać.

W czasie hackathonu jest naprawdę sporo do ugrania. Wyjazd do Doliny Krzemowej to nie przelewki dla młodych, głodnych sukcesu programistów. Jest też szansa realnie wpłynąć na to, jak korzystamy z bankowości. Dyrektywa unijna PS2 to odpowiedź na rosnące trendy w zachowaniach konsumentów, czyli wzrost znaczenia e-commerce’u i pojawiania się nowych usług płatniczych, które jeszcze kilka lat temu nie istniały, jak choćby płacenie telefonem.

Wymogi nowej dyrektywy to szansa na stworzenie czegoś naprawdę nowatorskiego, co nam wszystkim ułatwi życie, szczególnie teraz, kiedy rynek finansowy już na dobre stał się rynkiem globalnym.

Jeśli masz w głowie pomysł na to, jak powinna wyglądać nowoczesna bankowość, czekamy właśnie na ciebie.

Zapisy na globalny hackathon ING 24hCodING trwają do 31 marca na stronie www.24hcoding.com, zaś cała impreza odbędzie się 12-13 maja w Starej Walcowni w Katowicach.

Spider’s Web objęło wydarzenie patronatem medialnym, możecie więc spodziewać się u nas relacji i materiałów ze zmagań na hackathonie. Ja natomiast zasiądę w jury, które wybierze spośród wszystkich pomysłów najlepszą piątkę.

Do zobaczenia w Katowicach!

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

 • borysses

  Akcja typu jak za grosze zebrac pomysly i dochrapac sie kilku mvc w 24h ktore normalnie kosztowalyby kupe szmalu lub mase roboczogodzin jesli mialyby byc wdrazane wewnetrznie.

 • Łukasz handzlik

  Dokladnie tak samo to odebrałem. Możliwość komercyjnego wdrożenia brzmi jak zwykła praca. Myślę, że ktoś kto ogarnia temat nie musi się zdawać na łaskę konkursu, tylko już dawno ma dobrze płatną pracę.

 • borysses

  Ekipy budowlane wezmą udział w konkursie na postawienie nowego biurowca w stanie surowym. Zwycięska ekipa w ramach nagrody zostanie zatrudniona do wykonania robot wykończeniowych. Wszystkie postawione budynki bez względu na miejsce w konkursie stawiającej je ekipy zostaną własnością organizatora :)

 • Adrian Nyszko

  Ja zawsze pisałem do tych co prowadzą apke bankową (nie tylko w ing) co zmienić co dodać, a oni w dupie mają, a na tym konkursie chcą znaleźć jeleni, którzy im za darmo coś zrobią, a i ich nie posłuchają tylko uparci będą próbować wdrożyć siłą najgorszą apke, strasząc że starą wyłączą

 • Adam

  Bardzo ładna analogia :)

 • kofeina

  Takie hackatony mogą też być dobrym miejscem na zdobycie „kontaktów”. Osobiście byłem na jednym, wspominam bardzo dobrze, ale to ze względu na ludzi, których tam spotkałem (w sumie, to jedzenie też było fajne). Powtórki nie planuję, ale parę zleceń dzięki temu udało się zdobyć.

 • madrin

  Wydaje mi się, że przesadzacie :) takie akcje nie są nowością i organizowane są coraz częściej. Dla uczestników to świetna okazja nie tylko na zdobycie ciekawego doświadczenia, ale też na złapanie kontaków, świetną zabawę .. a być może na ciekawą nagrodę. Wierzcie albo nie, ale wśród uczestników jest bardzo dużo pracowników ING bo traktują to jako okazję na sprawdzenie się, nauczenie czegoś, zdobycie nowego doświadczenia. Przykre to trochę, że coraz więcej jest ludzi, którzy we wszystkim zawsze szukają podstępu. Nie jesteś zainteresowany – nie bierzesz udziału :) Proste :) A tym co nie są tak sceptyczni polecam :) Brałam udział w dwóch poprzednich i naprawdę fajna zabawa.

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Zgodnie z regulaminem imprezy prawa do wykorzystania pomysłów stworzonych na hackathonie zachowują ich twórcy a ING może (w przypadku zainteresowania danym pomysłem) negocjować jego zakup.

 • borysses

  Rzucisz linkiem do regulaminu, nie znalazlem go na stronie z rejestracja.

 • kamka

  Czy każdy może wejść na owe wydarzenie, bardzo chciałabym zobaczyć te przedsięwzięcie.

 • Kamil

  Czy jest coś takiego jak prawa do pomysłu? Pomysł nie jest wiele wart. Ważne jest jego implementacja, wdrożenie, dostosowywanie pomysłu do potrzeb rynku, marketing.

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement