Absolutnie wszystko, co musisz wiedzieć o Pokemon Go – kompletny poradnik

Artykuł/Gry 07.07.2016
Absolutnie wszystko, co musisz wiedzieć o Pokemon Go – kompletny poradnik

Od wczoraj biegam po okolicy ze smartfonem w ręku i łapię wyimagnowane stworki. Zdobywszy nieco doświadczenia i całkiem zgrabny team na początek postanowiłem przygotować dla was poradnik Pokemon Go.

Uwaga: Więcej porad i sztuczek znajdziesz na stronie Pokemon GO Polska na Facebooku – daj lajka i razem z nami złap je wszystkie!

Wczoraj wystartowało Pokemon Go, czyli świeża gra przygotowana przez Nintendo i Niantic. Tej pierwszej firmy przedstawiać nie trzeba, a druga odpowiada za Ingress – mobilny tytuł wykorzystujący moduły GPS w smartfonach. Gracze z całego świata rzucili się na nową produkcje z Pokemonami, chociaż oficjalnie dostępna jest wyłącznie na kilku wybranych rynkach. Po drobnych problemach z serwerami gra znów działa stabilnie i można przystąpić do zabawy.

Premiera Pokemon Go

Czym w ogóle jest Pokemon Go?

Pisaliśmy o Pokemon Go na Spider’s Web wielokrotnie wyczekując premiery. W telegraficznym skrócie to gra z charakterystycznymi stworkami w roli głównej, która tylko w niewielkim stopniu przypomina produkcje na konsole Nintendo, czyli Gameboy’e i DS-y. Cel jest jednak podobny – złapanie wszystkich stworków i toczenie pojedynków. Zmieniła się za to diametralnie formuła.

Szymon Radzewicz przestrzega przed pompowaniem balonika oczekiwań – Pokemon Go to nie jest port japońskiego cRPG z konsoli Nintendo na smartfony, a produkcja zupełnie innego formatu skrojona na urządzenia mobilne. Nie oznacza to, że nie daje frajdy – bo daje jej naprawdę sporo! Sam w nocy udałem się na spacer, żeby przetestować inne elementy mechaniki rozgrywki.

Awatar gracza porusza się po prawdziwej mapie wykorzystując moduł GPS w smartfonie – aby zagrać trzeba ruszyć swoje cztery litery z nerdowej jaskini i wyjść na dwór. Pokemony łapie się w ich naturalnym środowisku – trawiaste w lesie, a wodne w okolicach rzek, jezior i mórz itp. Gra zachęca do odwiedzania różnych lokacji w prawdziwym świecie oraz do… rywalizacji.

Pokemon Go na iPhone’a i Pokemon Go na Androida – jak pobrać?

UWAGA: Pokemon GO oficjalnie w Polsce (iPhone i Android)!

Gra Niantic i Nintendo udostępniona została jak na razie wyłącznie na kilku wybranych rynkach – z początku w Australii i Nowej Zelandii, a następnie w Stanach Zjednoczonych. Nie da się jej oficjalnie pobrać w Polsce. Dla fanów Pokemonów to oczywiście nie jest przeszkodą, a wszelkiej maści geekowie nie takie blokady regionalne obchodzili.

Co ciekawe, aplikacja działa nawet na iPadzie z Wi-Fi bez modułu GPS, jeśli pobiera on lokalizację z telefonu. Pokemon Go na iPhone’a można pobrać z np. australijskiego lub amerykańskiego sklepu App Store. Aby to zrobić trzeba założyć nowe konto iTunes.

 1. Wyloguj się ze swojego konta App Store w ustawieniach telefonu
 2. Otwórz w mobilnym Safari link do strony Pokemon Go w App Store
 3. Przełącz się na zagraniczny sklep
 4. Na samym dole strony załóż nowe konto użytkownia
 5. Podczas rejestracji podaj adres z danego kraju – może polska ambasada nie będzie mieć nic przeciwko ;)
 6. Pobierz aplikację
 7. Zaloguj się ponownie na swoje polskie konto App Store
 8. Jeśli korzystasz z Apple Music, to musisz włączyć bibliotekę muzyczną
 9. Wyjdź z domu i graj!

Pokemon Go na Androida można zainstalować bezpośrednio z pliku APK. Znalezienie w sieci nie powinno być problemem, a jednym ze źródeł może być portal APK Mirror lub APK Pure.

 1. Wejdź na strone APK Pure
 2. W wyszukiwarkę wklej link https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nianticlabs.pokemongo
 3. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie i pobierz plik APK
 4. Zainstaluj plik APK na Androidzie po aktywowaniu opcji instalacji z nieznanych źródeł
 5. Wyjdź z domu i graj!

Poradnik Pokemon Go – jak łapać Pokemony?

Jednym z celów gry jest złapanie jak największej liczby stworków. W tym celu trzeba pójść na spacer z włączoną aplikacją i czekać, aż obok awatara gracza pojawi się stworek. Wystarczy dotknąć go palcem, a gra pokaże zupełnie nowy ekran. Trójwymiarowy model stworka zostaje nałożony na obraz z kamery, a gracz palcem musi wyrzucić Pokeballa – czyli specjalną kulkę, która chwyta dzikie stworki.

Funkcję rozszerzonej rzeczywistości można co prawda wyłączyć, ale oglądanie Pokemonów na trawniku pod domem lub koło drzewa w parku sprawia sporo frajdy. W przeciwieństwie do gier na konsole nie trzeba ze stworkiem walczyć, ale podczas łapania go warto stosować się do kilku zasad – ułatwi to złapanie Pokemona zanim ucieknie. Uwaga! Co mocniejsze Pokemony mogą wyskoczyć z kulki i może być potrzebne użycie kolejnej.

 1. Obserwuj zmniejszający się okrąg i rzuć jak będzie jak najmniejszy
 2. Nie rzucaj zbyt mocno, bo inaczej kulka poleci za daleko
 3. Przed wyrzuceniem kulki spróbuj nią trochę pomachać, bo możesz dzięki temu dostać bonusowe punkty doświadczenia
 4. Na późniejszych etapach gry będzie można wykorzystać dodatkowe przedmioty, które ułatwią łapanie Pokemonów

Odwiedzanie lokacji w prawdziwym świecie z Pokemon Go

Gra wymaga od graczy ruszenia się z domu. Oprócz łapania stworków w różnych lokalizacjach nakłania też do odwiedzania tzw. PokeStop – różnych ciekawych punktów na prawdziwej mapie. W grze można zobaczyć zdjęcie takiej lokalizacji – np. knajpy, pomnika itp. Po udaniu się do takiego miejsca można zdobyć różne przedmioty i bonusy ułatwiające rozgrywkę.

Gra nie wyjaśnia tego dostatecznie dobrze, ale po odwiedzeniu PokeStop można zakręcić za pomocą palca okręgiem, a następnie zebrać przedmioty i nieco punktów doświadczenia. Po pięciu minutach takie miejsce staje się znowu aktywne, więc w centrum Warszawy krótki spacer może dać naprawdę sporo nowych Pokeballi oraz przedmiotów przywracającym stworkom sprawność po walce.

Poradnik Pokemon Go – zdobywanie poziomów

W grach z serii Pokemon gracze mogli trenować swoje stworki podczas walk. W Pokemon Go wygląda to nieco inaczej, a poziomy zdobywają sami gracze. Każda akcja – złapanie Pokemona, odwiedzenie PokeStop itp – daje punkty doświadczenia. W celu rozpoczęcia walk z innymi trenerami trzeba zdobyć pierwsze pięć poziomów, co daje też dostęp do nowych przedmiotów.

Stworki nie mają poziomów ani statystyk, ani nie zdobywają doświadczenia w walkach – a jedynie niewpływające na rozgrywkę wagę i wysokość wraz z zaznaczeniem, czy nasz pupil odbiega od średniej. Każdy Pokemon ma natomiast swój parametr CP – Combat Points. Stworki z tego samego gatunku mogą dysponować też innymi atakami.

Trenowanie i ewolucja Pokemonów

Wykorzystując gwiezdny pył i specjalne cukierki (Candy) – przypominające uniwersalne Rare Candy z głównej serii – można zwiększać możliwości bojowe danego stworka. Łapiąc nowego Pokemon’a dostajemy od razu kilka takich cukierków dla danego gatunku, a odsyłając go do Profesora, tracąc go tym samym bezpowrotnie, otrzymujemy jeden dodatkowy cukierek.

Niektóre Pokemony mogą ewoluować, czyli zmieniać się w większe i potężniejsze okazy. Co prawda to bardziej metamorfoza niż ewolucja, no ale taką nomenklaturę przyjęto dwie dekady temu. W tym celu trzeba zużyć znaczą ilość cukierków dla danego gatunku. Zyskujemy dzięki temu potężniejszego Pokemona oraz sporo punktów doświadczenia.

Liczenie kroków w Pokemon Go

Jednym z ciekawszych elementów mechaniki jest zdobywanie jajek z Pokemonami. W ramach PokeStop okazjonalnie może pojawić się jajko zamiast Pokeballa. W menu ekwipunku wystarczy włożyć jajko do inkubatora, a następnie pokonać zadany dystans – dwa lub pięć kilometrów w zależności od jajeczka. Niestety, gra nie liczy kroków, gdy aplikacja jest wygaszona.

Oznacza to, że trzeba przejść na piechotę kilka kilometrów, zanim z wybranego jajka wykluje się stworek. Ja na swojego pierwszego wychodzonego pupila jeszcze czekam, ale może dzisiaj wieczorem uda się go donieść. Szkoda też, że gra nie ma modułu powiadomień, który informowałby o ciekawych stworkach lub miejscach w pobliżu.

Walki w Pokemon Go

Kolejnym elementem mechaniki Pokemon Go są walki. Te jak na razie mają dość prymitywną formę, ale i tak wprowadzają element rywalizacji. Po zdobyciu 5 poziomu można udać się na arenę nazywaną Poke Gym. Niezajęte areny można obsadzić swoim stworkiem, który zostaje pilnować danej lokalizacji, póki nie zostanie pokonany.

Gracze mogą dołączyć do jednej z trzech drużyn oznaczonych kolorami żółtym, czerwonym lub niebieskim. Wybór drużyny, tak jak nazwy użytkownika i cech charakterystycznych awatara, jest jednorazowy. Gracze z tej samej drużyny mogą wspólnie bronić aren, a każdy może atakować Poke Gym należący do drużyny przeciwnej.

Poradnik Pokemon Go – podsumowanie

Powyższy poradnik Pokemon Go powinien pomóc wam w rozpoczęciu przygody z nową grą Niantic i Nintendo. Sam do tej pory odkrywałem kolejne mechanizmy metodą prób i błędów. Gra oferuje też całkiem sporo dodatkowych przedmiotów, które są niestety bardzo rzadko spotykane w ramach Poke Stop, a kwoty mikrotransakcji przywracają o zawrót głowy – dla przykładu inkubator na jajka, który można wykorzystać 3 razy, kosztuje ponad 6 zł…

Trzeba też pamiętać, że Pokemon Go w Google Play to dopiero wersja 0.29, a Pokemon Go na iPhone’a jest dostępne w wersji 1.0. Jeszcze dużo czasu minie, zanim Niantic doszlifuje swój tytuł – ale już teraz Poradnik Pokemon Go może pomóc w rozpoczęciu zabawy i zdobyciu przewagi. Niemniej jednak gra jest ciągle pełna błędów, których na tym etapie można się było spodziewać. Nie oznacza to, że nie ma sensu gry uruchamiać – już teraz daje frajdę.

Przed Pokemon Go jeszcze długa droga.

Największym rozczarowaniem jest jednak to, że Pokemon Go nie oferuje – przynajmniej na razie – żadnej możliwości bezpośredniej interakcji z innymi graczami. Największą bolączką jest to, że Pokemonami nie da się wymieniać, a to właśnie wymiany obok walk były motorem napędowym trybów multiplayer.

Cieszy za to fakt, że Nintendo zdecydowało się umieścić w świecie gry tylko klasyczne 150 stworków z pierwszej serii. Fani pamiętający pierwsze odcinki anime i pamiętający gry z Gameboya poczują się jak w domu, a dodatkowe gatunki z pewnością przewidziane są w ramach kolejnych aktualizacji.

Na koniec nie mogę też nie przestrzec was, byście uważali podczas zabawy, bo o wypadek patrząc w smartfona podczas spaceru nie trudno. Pokemon Go dostępne są od wczoraj, a już pojawiły się pierwsze doniesienia o małolatach spadających z mostów w pogoni za upragnionym Pokemonem prosto do kostnicy.

Policja w Australii z kolei wystosowała oficjalną wiadomość do graczy, by nie wchodzili do budynku, bo Pokeballe można zdobyć również stojąc na zewnątrz…

Zobacz: Nowe Pokemony w Pokemon GO!

80 nowych Pokemonów w Pokemon GO

Duża aktualizacja Pokémon GO Polska – dodano OSIEMDZIESIĄT nowych Pokemonów!

Opublikowany przez Spider's Web TV na 15 lutego 2017

*Więcej porad, sztuczek i ciekawostek znajdziesz na stronie Pokemon GO Polska na Facebooku – daj lajka i razem z nami złap je wszystkie!

Czytaj więcej o Pokemon GO:

Psst! Spider’s Web jest na Facebooku – zajrzyj do nas i zobacz, co tam robimy.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

 • http://www.redaktorprzykawie.pl RedaktorPrzyKawie.pl

  Jeśli można, to chciałbym podzielić się moim spojrzeniem na temat gry: http://www.redaktorprzykawie.pl/wszyscy-pisza-o-pokemon-go-napisze-i-ja/

 • Iza Antoniuk

  Wiadomo coś kiedy będzie u nas? W połowie procesu bawienia się w app store i wpisywania fałszywych danych się poddałam.

 • http://www.gallifrey.pl/ Mateusz „Mytherios” Kozielski

  Cóż, Pokemon Company dopiero w UE rejestruje znak towarowy Pokemon Go. Data rejestracji to 11.07, więc najwcześniej 12.07.

 • Iza Antoniuk

  Dzięki za odpowiedź. Jeśli 12.07 się sprawdzi to w sumie już niedługo!

 • befiq

  Wie ktos jak stworzyć to konto ? Bo wypisuje że nie wtym krraju cos…

 • JaworskiPL

  I pokazuje, że serwery niestety zajęte.
  Nie uda mi się wypróbować w dniu dzisiejszym, a szkoda.

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Zakładałem wczoraj, znajomy dzisiaj popołudniu – nie było problemów

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Jak pisałem to akurat znów działały, teraz znów padło.

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Konkretnych dat nie ma – pewnie dopiero jak poradzą sobie z padającymi serwerami przy obecnym zainteresowaniu.

 • Marek Kurkowski

  Serwer często pada, nie przygotowali się na graczy z poza krajów którym przyznano dostęp. Odpalony item do lurowania pokemonow przepada ;( gdy serwer shut down.

 • JaworskiPL

  Raz łapie m, a raz wyrzuca. No nic jutro spróbuje o co chodzi w tej głośnej produkcji.

 • Konrad-WLKP/Kościan

  Czyli stworków trzeba szukać, a te punkty np. ze zdjęciem knajpy to tylko po to, aby zdobyć pokeballe i bonusy? pokemonów wokół nich nie ma?

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Mogą być, ale generalnie są ukryte „wszędzie”. Są za to przedmioty, które można umieścić w Pokestop, które mają za zadanie ściągać pokemony do danego miejsca – z czego może skorzystać wielu graczy.

 • Saitaver

  Widząc Pokemony, które są „nearby” muszę się udać w konkretnym kierunku, żeby je znaleźć? i czy ktoś ma problemy z trybem AR? Chyba bez żyroskopu nie będę mógł podglądać Pokemonów przez aparat.

 • Ajp Darek Ligęza

  Jak go naciśniesz to po prawej na dole obok pokemona pojawią ci się łapki i im ich jest mniej tym jesteś jego bliżej jak znikną to znaczy że jesteś obok pokemona. Ja zawsze gdy się tak dzieje chwilkę czekam i pokemon się pojawia. Jeśli chodzi o AR to jeszcze czasami są małe problemy z pojawianiem się Pokemonów :P

 • Saitaver

  A ja myślałem, że im większe łapki tym bliżej. Dzięki.

 • Zool

  Wie ktoś może od ilu lat jest ta gra? Tzn dla dzieci w jakim wieku jest ta gra?

 • Wróbel

  Ech serwery chyba nie wytrzymują zainteresowania :(

 • Konrad-WLKP/Kościan

  Dzięki, dzisiaj lecę pochodzić po okolicy :D

 • http://www.dobreprogramy.pl/Red_Shoehart Red_Shoehart

  Tinder, Snapchat, Twitter, Facebook i Pokemony…ale jestem nienowoczesny!

 • teges

  A po co ci to wiedzieć?

 • http://www.spidersweb.pl/ Mateusz Nowak

  W Google Play jest PEGI 3.

  „Treść gier oznaczonych w ten sposób uznaje się za odpowiednią dla wszystkich grup wiekowych. Dopuszczalna jest pewna ilość przemocy w komicznym kontekście (zwykle podobna do prezentowanej w kreskówkach w rodzaju Królika Bugsa czy Toma i Jerry’ego). Dziecko nie powinno utożsamiać postaci pojawiających się na ekranie z postaciami rzeczywistymi. Powinny one być w całości wytworem fantazji. Gra nie powinna zawierać dźwięków ani obrazów, które mogą przestraszyć dziecko. Nie powinny w niej występować wulgaryzmy.”

 • http://www.spidersweb.pl/ Mateusz Nowak

  Na pytanie o prędkość, z jaką można jeździć w terenie zabudowanym też odpowiesz pytaniem „a po co ci to wiedzieć?”?

 • mrvalgard

  Mimo że jeszcze u nas nie ma, jak działa nanoszenie mapy gry na realny rozkład terenu, umiejscowienie stworów (rodzaj terenu/obiekty)? Z art wynika że działa (mimo iż tego jeszcze nie dostosowali, w oparciu o google mapsy czy jak :D?)

 • teges

  Niech sam zadecyduje czy jego dziecko może w to grać, biegać po ulicach i łapać pokemon-y. Kto patrzy na te odznaczenia? Napisałeś, że PEGI 3, czyli 3-latek ma sobie biegać sam po podwórku?

 • Damian Kobza

  Najlepsze jest wspaniałe liczenie kroków w inkubatorze… do pracy ide piechotką ok 1000m, nalicza 100-200m, świetnie :)

 • Fryto

  Działa bez problemu

 • idiosynkrazja

  Jak ominąć płatność w App Store?

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Wzięli dane z poprzedniej gry, Ingress, i nanieśli punkty z automatu na mapę:) dlatego działa w Polsce i wszędzie indziej od razy.

 • 高見彩乃

  Jest mi smutno, bo nie mam ani Androida ani iOS, a bardzo chcę pograć w Pokemon Go ;<

 • Oskar Ciepły

  Da się pobrać z neta i zainstalować, polecam ! po chwili spaceru złapałem kilka pokemonów. Szkoda tylko że nie można walczyć z dzikimi pokemonami żeby zdobywać doświadczenie dla swoich pokemonów.

 • Muzufuzo

  dzięki za poradnik Piotr :-)
  najbardziej to szkoda, że tak baterię ciągnie w smartfonach, aplikacja powinna być jednak mnie bateriożerna

 • Michał Lut

  Jaram się jak ogon Charizarda!

 • bziuuuuuuuuum

  Jak ktoś nie może zagrać to zapraszam do http://pokegra.pl/ bardzo fajna gra na przeglądarkę

 • kuba

  nadal nie rozumiem pokazuje mi 2 pokemony nearby ale nie widze żadnych śladów na mapie jak w takim razie ich szukac?

 • RedstonekPL

  30.07 dokładnie

 • UcheJ

  Jak dojść do drużyny??

 • Konrad-WLKP/Kościan

  Przy stworkach masz takie łapki – 3 oznacza, że jesteś daleko, 2 coraz bliżej, 1 łapka to bardzo blisko a jak łapki znikną to musisz stanąć i Pokemon się pojawi. Trzeb zwiedzać cała okolicę i ich szukać :)

 • Marek Pluciński

  Żeby liczyło prawidłowo musisz mieć cały czas włączoną grę i odblokowany telefon bo inaczej przestaje liczyć, też byłem zły jak zrobiłem koło 2km a policzyło mi 700m, ale przypadkiem tel mi się zablokował, a jak później miałem odblokowany to liczyło w miarę normalnie

 • Lucy- san

  Potrzebuje to internetu czy może wystarczy pobrać mapę okolicy, która też zawiera informacje o lokacjach i pokemonach?

 • http://vana.pl flamner

  „Szkoda też, że gra nie ma modułu powiadomień, który informowałby o ciekawych stworkach lub miejscach w pobliżu.” Ma, nazywa się Pokemon Go Plus

 • Milosz

  Wybrałem się na spacer w poszukiwaniu pokemonów i nie znalazłem ani jednego. Czy ktos ma pomysl co mogę zrobić?

 • Grochu

  Kupić przedmioty wspomagające za prawdziwe pieniądze.

 • UcheJ

  Mam juz kilka pokemontow ale to Warszawa zaraz sprawdzam Grodzisk maz.

 • Konrad-WLKP/Kościan

  Pokazują Ci się stworki w „Nearby”?

 • Milosz

  Właśnie nic się nie wyświetla nawet jak przeszedłem 2 km. Teraz nie mogę nawet wejść bo pisze że mają problemy

 • Konrad-WLKP/Kościan

  Ja też nie mogę.. a stworki powinny Ci się pokazać. Masz problem z GPS jakiś? Mogą nie pokazywać się,bo z GPS jakies problemy ma ta apka.

 • Rafax011

  Skąd takie informacje?

 • Marek Delewicz

  @oskarciepy:disqus nie można pobrać na iOS z App Store jeżeli ma się konto zarejestrowane w Polsce. Trzeba zakładać nowe, na Nową Zelandię. Trwa to trochę dłużej bo dobrze jest podać jakiś adres w Nowej Zelandii ;)

  @marchwia:disqus polecam spróbować jednak już teraz :D W moim małym mieście już chyba wszystkie areny obsadzone są. Jak ktoś zacznie za parę dni to może mieć trudniej później ;) Z drugiej strony po 17-18 padają serwery i jest problem z logowaniem.

 • Marek Delewicz

  dajesz „none”, ale musisz wpisać jakiś adres kraju, który wybrałeś/-aś ;)

 • Marek Delewicz

  Hmm.. Moje Pokemon Go na iphonie jest w wersji 0.29, a nie 1.0 ;)

 • idiosynkrazja

  Nie miałam do wyboru „none”, ale ten artykuł mi pomógł jakby ktoś potrzebował. :)
  http://www.applecenter.pl/2013/02/14/jak-zalozyc-konto-w-appstore-bez-podawania-danych-karty-platniczej/

 • Marek Delewicz
 • Oscar

  1) można włączyć „tropienie” konkretnego pokemona (prawy dolny róg na mapie, pokazuje również co można złapać w okolicy)
  2) ruch na trawie to pić na wodę, chyba że po aktualizacjach coś się zmieni
  3) po zajęciu / przejęciu gym-u dostajemy exp i złoto (waluta w grze) w menu opcji/shop/tarcza w prawym górnym rogu
  4) różne pokemony złapiesz za dnia i w nocy (duchów więcej w nocy)
  5) od 3 dni nie znalazłem ognistego poka (gram 3 dni)
  6) podkręcanie pokeballa ułatwia złapanie pokemona ktorego obręcz jest oznaczonego koloru żółtego lub czerwonego

 • idiosynkrazja

  Dopiero przez ten sposób, na iPodzie nie miałam tej opcji.

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Wydaje mi się, że tak była podpisana w australijskim App Storze – ale jak potem pobierałem z amerykańskiego to wersja była już 1.0 podpisana.

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Thx za info. Tropienie faktycznie jest, raz tak mi się nawet jednego Parasa znaleźć udało. O tym zbieraniu za zajęte gymy wspominałem – a ogniste Pokemony to chyba w wulkanie mogą być, też nie widziałem żadnego :| a w nocy u siebie widzę to samo co w dzień w okolicy. Ciekawe czy duchy są obok cmentarzy ;-)

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  1. chyba jeszcze nie da się kupić 2. to nie software’owy moduł powiadomień, tylko gadżet 3. ciekaw jestem jak to będzie działać, skoro aplikacja nie działa w tle ;) pewnie też będzie trzeba mieć ją w kieszeni na włączonym ekranie = 2 godziny i po telefonie…

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Zdobywasz 5 lvl i przy pierwszej wyzycie w gym wybierasz.

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Gra stale komunikuje się z serwerem, tam są informacje o Pokemonach – bo wszyscy gracze łapią te same stworki. Ktoś Ci może sprzed nosa sprzątnąć :)

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Wiedziałem, że będzie bateriożerny app, ale nie że aż TAK :o wziąłem do grania Xperię z szuflady z kartą Aero 2…

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Poza tym ciągle zrywa połączenie z serwerami niestety i wtedy pewnie liczenie gubi. Mam nadzieję, że to się szybko poprawi, bo jeszcze żadnego jajka nie wyklułem ;)

 • Kapiszon Miszcz

  ja mam taki problem, że moj ludzik nie chodzi kiedy ja sie przemieszczam, ma ktos moze jakies porady?

 • kuba

  aha dzięki myślałem że na mapie się pojawiają dzięki

 • Patryk

  czy komuś jeszcze nie działaja pokemony w „naszym świecie” ? wyskakuje mi błąd i wyrzuca do wirtualnej łąki i tylko tam widzę pokemona i tylko tam mogę go łapać :(

 • RedstonekPL

  strona gry-online

 • yokino

  Pokemony raczej nie są ustawiane na mapie losowo bo razem z bratem za kazdym razem w tym samym miejscu mieliśmy tego samego poka, czasem z tym samym levelem czasem zupełnie różnym + pokemony się odnawiaja bo idąc jedną ulicą tam i spowrotem zdobyliśmy po dwie sztuki :)

 • yokino

  byłem dziś koło cmentarza, nie centralnie w nim ale tak czy inaczej żadnych duchów nie było.

 • md90

  Co jeśli przy próbie wyboru drużyny wyskakuje error?

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Trzeba poczekać aż serwery ogarną ;)

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Mapy i dane z ich poprzedniej gry Ingress tez opartej o geolokalizację ;)

 • Kaja

  A co w sytuacji Gdy wybrało się nie tą drużynę co się zamierzało – jak można to zmienić ? Czy należy zacząć grać od nowa?

 • http://wiiu.com.pl/ wiiucompl

  Fajny poradnik. Osobiscie poczekam do premiery w PL, po ktorej mozna spodziewac sie za pewne licznych zgromadzen w roznych czesciach kraju… :)
  ” przepraszam, czy to kolejka po Pikachu ?” ;)

 • poke mistrz

  Wystarczy sciagnac plik instalacyjny i mozna sie cieszyc bez zadnych rejestracji. Pozdrawiam

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Na Androida na pewno, bo tak robiłem – ale na iPhone’a?

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Już wczoraj biegaliśmy po Ursynowie kilka osób i spotkaliśmy kilku innych trenerów w parku :D i warto zaczynać teraz, bo niektórzy już ostro grindują i przewaga early adopterów z każdym dniem rośnie;)

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Nie da się niestety zmienić jak na razie teamu – i pewnie nigdy nie będzie takiej (łatwej) opcji. Sprawdź FAQ na stronie Pokemon Go, powinni mieć opcję zmiany na prośbę gracza, ale może to trwać wieki – jeśli w ogóle będzie.

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Często serwery nie wyrabiają – trzeba odczekać i pewnie do tego ubić i włączyć jeszcze raz aplikację.

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Bynajmniej nie jest to konieczne – na szczęście. A mikropłatności są w dodatku tylko dodatkową pomocą, nie ma tutaj pay2win – a tego się obawiałem!

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Z tego co się zorientowałem to są te, które mają przypisaną lokalizację i można je wyśledzić ciepło-zimno a oprócz tego są stworki, które wyskakują z czapy obok gracza raz na długi czas.

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Jak znikną łapki przy miniaturce to wtedy na mapie powinien się pojawić ;)

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  A mi się wczoraj wykluł Charmander z CP > 200 <3

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Dzisiaj chyba zaczęło naliczać znacznie szybciej – wczoraj szło mozolnie, a dzisiaj mała wycieczka do sklepu (okrężną drogą;) ) i 1 km na każdym inkubatorze wbity.

 • Dawid

  Jest już na necie. U mnie już wszystkie arenki po obstawiane :D

 • fubuki

  Mieszkam z dala od wody, w okolicy złapałem Shelldera i jeszcze Krabbiego widziałem, ale nie był mi po drodze. Przez cmentarz przeszedłem, ale żadnego poka tam nie spotkałem. Mam wrażenie, że appka potrafi zgłupieć (ciągle widziałem Drowzeego, ale nie zbliżyłem się ani razu do niego) i wypadałoby ją co parenaście minut resetować

 • Marrat

  Czy ktoś zna sposób na zmianę Nicku w grze, albo usunięcie konta?

 • Tajny Tajniak

  Zdziwisz sie, bo robiłem ze znajomym tour po mieścinie i mogliśmy łapać te same poki. Nikt nic nikomu nie sprzątał ( tylko ja dom po powrocie ;_; ) a poki jedynie różniły się CP.

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Nie ma takiej opcji

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Różnie z tym bywa, ale czasem można tego samego zgarnąć.

 • Tajny Tajniak

  Jest też latająca trawa i liście w niektórych miejscach na mapce, ale z tym bywa dziwnie bo raz zastałem tam stworki, natomiast innym razem pozostała po nich najwyraźniej jedynie chmura dymu. P.S. Czekam na poki ciężarówki to akurat chmura będzie mogła zostać i może ktoś je dogoni… heh.

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  :-) trawa to chyba tylko animacja, nie fragment mechaniki

 • anony

  indonesian & thailand has blocked this Pokemon -_-
  http://www.apksquads.com

 • Zainteresowany

  Na samsungu Galaxy j3 2k16 sobie nie pogram z kamerką tak? (Z góry dziekuje za odp.)

 • Aleksandra

  Nie chce mi działać ten tryb pokazujący pokemony ;-; Czemu tak się dzieje? Mam włączoną lokalizację i internet…

 • Borys Roswadowski PinkClouds

  jak obejsc podanie numeru karty na australijskim app storze?

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Jak zakładałem konto z iPhone’a to nie musiałem karty podawać. W iTunes chyba trzeba.

 • Jakub Szejnig

  A co, że jeżeli utworzyłem konto (automatycznie polskie), ale po zmianie na USA/Austrailia jednak prosi o kartę?

 • Barto

  Potrzebny jest dostęp do internetu przez caly czas? :/

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Tak, to jest gra online – stworki i Twój profil są na serwerze

 • Jakub Kujawa

  Po pobraniu pojawiło mi się coś takiego: „Wystąpił problem podczas analizy pakietu” . Wie ktoś co robić?

 • tymek24

  Witam, mam problem ponieważ nie działa mi funkcja rozszerzonej rzeczywistości. A dokładniej nie nanosi mi pokemona na obraz. Wie ktoś o co chodzi?

 • zamulacz

  Europejska skrakowana wersja jest dostępna już na www pokemong eu. Działa w polsce bez problemu

 • Michał Czech

  ma ktoś pożyczyć dane do takiego fejkowego konta? nie da rady stworzyć nowego nie wiedzieć czemu :V

 • ZaX124

  Chciałbym zwrócić uwagę, że Pokestopy z automatu przyciągają pokemony, czyli więcej znajdziek, więcej stworków.

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  może masz telefon bez żyroskopu?

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Wygląda na uszkodzony plik instalacyjny. Skąd pobierałeś?

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Nie bierz takich fejkowych kont do App Store z netu od nieznajomych. Ludziom już blokowali na amen iPhone’y w ten sposób zdalnie jak zalogowali się w systemie do iCloud zamiast do App Store… :(

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Hm, mam wrażenie, że z daleka od Pokestopu łatwiej znaleźć – w głuszy, a nie w terenach często uczęszczanych i na ruchliwych ulicach. To nawet miałoby sens – łatwiej w parku niż na drodze znaleźć prawdziwego zwierzaka;)

 • Czarodziej

  Jaki telefon wpisać podczas zakładania konta?

 • Damian Kobza

  no to jasne ze musze mieć włączone ;) cały kilometr patrzyłem sie w apke i naliczyło 100m, ale faktycznie jak napisał Piotr Grabiec, mogą to być problemy z serwerami bo zdarza się ze liczy dobrze. (tj mniej wiecej, ale lepsze 80% trasy niz 10%)

 • http://www.download.net.pl Błażej Starosta

  Ciągnie mocno, to fakt. Ingress tak nie dawał po baterii. Można włączyć opcję oszczędzania baterii w opcjach gry, ale działa tylko wtedy, gdy telefon jest skierowany w dół -> http://www.download.net.pl/pokemon-go-jak-oszczedzac-baterie-podczas-gry/n/8778/

 • Milena

  A co zrobic zeby miec obraz z kamery telefonu?

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  telefon z żyroskopem trzeba mieć.

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  nieprawdziwy ;)

 • Kubus

  Szkoda bo ja już dawno zaperdalam i chudnę:*

 • Jelonek Julcia

  Rozumiem , że bez internetu w telefonie się nie da grać prawda ? :/

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  nie, profil gracza i cała gra jest przechowywana na serwerze

 • Jelonek Julcia

  To fajnie : D Dzięki za odpowiedź :)

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Miłej zabawy!

 • iza M

  Czy da się widzieć innych graczy? (Na mapce jak pokemony)

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Nie, a to byłoby fajne! Widać za to lure innego gracza :)

 • Michal

  Co wpisac jezeli pytaja o karte kredytowa? Skad wziac Australijski nr karty!

 • lukasz

  a jak nauczyc pokemonów nowych ataków uczą sie z biegiem same?
  czy maja tylko te dwa podstawowe i to wszystko?

 • Martyna

  Mam taki problem że czasmi gdy stoje to maja postac idzie. Albo najczęściej gdy ja stoje to maja postac idzie w miejscu, biegnie normalnie albo idzie. Pokemon go to narazie chyba tylko demo. Czy może będzie ro naprawione? Samsung galxy j5

 • Szasziszaszi lolo

  Mam ważne pytanie!!! Dostałem jajko i nacisnąłem na nie w zakładce items. Jajko mi wypadło a na górze ekranu zaczęło liczyć od 30 minut w dół o co chodzi???

 • Wojtek

  nie działa mi aparat przy łapaniu pokemonów… Znaczy działa ale nie wyświetla pokemonów. Może ktoś wie jak temu zaradzić? PS: włączyłem dostęp do aparatu w telefonie

 • Wojtek

  chyba już nieważne… :D

 • misiekeg

  Jak wygląda sprawa z internetem? Na ile grania starcza powiedzmy pakiet 1 GB?

 • Clover

  Mam mały problem, skończyły mi się pokebale i nie moge już zabić stworka.. co zrobić żeby znowu były? Xd

 • Maxpeciall

  Witam mam kilka pytań, prosiłbym o odpowiedź:

  1. Osiągnąłem 5 lvl i mam do wyboru 3 drużyny. Czy one się od siebie różnią czym konkretnym? Czy polecacie którąś konkretną?

  2. Trochę jeżdżę po swoim województwie i jeśli zostawię pokemona do obrony gymu w danym mieście to musze być z powrotem być pod tym gym em żeby go zabrać ?

  3. Przy pokemonach „nearby” są zawsze łapki. Czy da się określić mniej więcej odległość od pokemona przy 3, 2 i 1 łapce? Pytam bo miałem dzisiaj szansę znaleźć Huntera ale nie w którą stronę nie szedłem to ilość 3 łapek się nie zmniejszała

  4. Liczba CP u pokemonów czy jest gdzieś szansa się dowiedzieć jakie pokemony mają jaki przedział CP. Pytam, bo złapalem 2 pidgeye które mają kolejno 23 i 60 CP. Teraz pytanie czy da się znaleźć duzo lepszego pidgeya. Chciałem go potrenować ale szkoda ulepszać jeśli zaraz znajdę lepszego który bez trenowania mam więcej CP niż ten trnowany.

  Z góry dziękuję za odpowiedź !

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  1. Kolorem. My wybraliśmy #TeamYellow i zapraszamy do nas! Grasz w jednej drużynie z innymi osobami :-)
  2. Zabrać się nie da – wraca, gdy ktoś go wyrzuci z gymu. Może wrócić za 5 minut, albo utknąć na zawsze, ryzyko
  3. System ma jeszcze bugi, niestety. Trudno też podać dokładne liczby. To może być 10/100/200 metrów albo 100/200/300 metrów – nie wiadomo dokładnie
  4. można pogooglować, nie wiem jakie są maksymalne. Patrz na pasek półokrągły pod CP – jak jest tak na 3/4 to warto trenować, jak mniej, to lepiej zamieniać go na candies :-)
  5. Zaraz znajdziesz dużo lepszego ;) z treningiem warto się wstrzymać generalnie póki nie będziesz miał dobrego poke’a z od razu wysokim CP, w maksymalnej ewolucji i z dobrymi atakami.

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Odwiedzasz pokestopy, „kręcisz” tym okręgiem i wypadają :)

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  zuzywa mi średnio 80 GB w 2 godziny.

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Na przyszłość: to było lucky egg – przedmiot dający premię 2x doświadczenie przez 30 minut.

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Pewnie brak żyroskopu w telefonie :(

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Zaglądam tutaj od czasu do czasu, ale jeśli chcecie jak najszybciej dostać odpowiedź na swoje pytania, to lepiej zadajcie je na tym fanpage’u – wrzućcie post gościa na stronę ew. wyślijcie wiadomość jak się wstydzicie publicznie :-) https://www.facebook.com/PokemonGOwPolsce/

 • MasshiroKagami

  Orientuje się ktoś ile pokemon go zużywa internetu?

 • Anonim

  Czy można grać bez włączonego internetu?

 • PatrylONE

  mi nie działa ten tryb AR bo nie widać pokemonów na normalnym aparacie tylko trzeba na ten pokemonowy przełączać co robić ?

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Pozostaje zmienić telefon na taki, który to wspiera.

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Nie, to gra online.

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  ok. 80 MB na 2h u mnie

 • Maxpeciall

  Dziękuję za odpowiedź. Nasunęło mi się jeszcze kilka pytań. Nie jest to na juz wiec zapytam tu :)

  1. Zarabianie waluty pokemon. Jak to wygląda by zarobić nie korzystając z mikroplatnosci. Wiem ze będąc w gymie da się jakoś zarobić tylko jak to dokładnie wygląda? Przykładowo znalazłem na jednej wiosce niezajęty gym i zostawiłem tam pokemona do pilnowania. Czy coś na tym zarobię? Jak inaczej mogę zarobić?

  2. Kto wybiera pokemony które mogę wejść bronić gymu ? Ten który ma najslilenijszgo pokemona ?

  3. Mieszkam w centrum miasta i tam króluje team niebieski. Najlepszy pokemon w tym gymie to Lapras 1500 CP. Trochę Mnie to przeraziło bo mój najlepszy ma tylko ponad 200 CP. Czy taki Lapras jest wg Ciebie juz mocny czy to jeszcze nic jeśli chodzi o CP ? :D

  4. Jeszcze odnośnie treningów. Powiedzmy ze mam ubieranie candy na ewolucję i mam pokemona powiedzmy z tym półkolem na 3/4 potencjału (on jest bez treningu). Czy najpierw go ewoluowac do ostanie formy (ma 2 przemiany) czy trenować go w pierwszej formie i dopiero ewoluowac? Coś się bardziej opłaca czy to bez różnicy?

  5. Czy wraz z lvlem jest większa szansa na znalezienie lepszych pokemonów, czy jest to kwestia po prostu okolicy ?

  6. Czy opłaca się zostawiać pokemona w gymie jeśli jest się samemu ? Bo chyba nawet jak przyjdzie jakiś nawet najsłabszy trener mający 6 pokemonów to którymś w końcu mi pokona tego 1

  To póki co tyle co mi się Nasunęlo :) Będę wdzięczny za odpowiedź

  Pozdrawiam Maxpecial

 • razorree

  a po co je lapac? co to daje? mozna cos zarobic? czy tylko stracic czas ?

 • KAKarot914

  Mam problem otóż po wybraniu startera wyskakuje mi że mam podać nik a potem „That name isn’t available. Ktoś coś poradzi. Mój telefon to HTC Desire 820 na androidzie 6.0 jeśli to pomoże.

 • Jsnsns

  A ja nie mam żadnych miejsc na mapie Pokemon go, prócz drogi nie ma żadnych znaczników i miejsc, o co chodzi?

 • goodstream.pl

  Wygrałem właśnie na tej stronie Pokemon GO PLUS :D

  Strona na której wygrałem to: http://pokemon-go-plus.pl/

  Polecam :D:D:D:D:D

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  A próbowałeś inną nazwę? Ta jest widać już zajęta.

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Możliwe, że gra się zawiesiła po prostu – albo faktycznie nic nie ma i trzeba się wybrać w inne miejsce.

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  A po co w ogóle gra się w gry wideo? :)

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  1. W zakładce Shop w prawym górnym rogu jest ikonka tarczy – raz na 21h odbierasz tam właśnie swój bonus
  2. Każdy gracz z drużyny może dodać swój. Maksymalnie jest 10 pokemonów na Gym, ale żeby drugi gracz mógł zostawić trzeba trenować na tej arenie i zwiększyć jej prestiż
  3. To już bardzo mocny Pokemon
  4. Tutaj masz poradnik dotyczący treningu: https://www.facebook.com/PokemonGOwPolsce/photos/a.303840909951204.1073741828.303719726629989/304721713196457/?type=3&theater
  5. Z tego co wiem, wyższy level daje taką szansę, ale nie wiem tego na 100%
  6. Tak, zwłaszcza jeśli zaraz odbierasz bonus;)

 • Luk Hytlon

  To dorzucę swoje 3 grosze:
  jak BEZPIECZNIE pobrać Pokemon Go na urządzenie z Androidem (w sieci jest mnóstwo zawirusowanych .apk)
  1. Pobierz ZenMate Core VPN (PROSTO Z GOOGLE PLAY!)
  2. Ustaw serwer na jeden z krajów, w których Pokemon Go jest już dostępne:
  • Australia
  • Niemcy
  • Nowa Zelandia
  • Wielka Brytania
  • Stany Zjednoczone
  (android może zapytać o zgodę na połączenie VPN, należy zezwolić)
  3. Zamknij wszystkie programy w tle i otwórz Google Play.
  4. Wyszukaj aplikację i zainstaluj ją PROSTO Z GOOGLE PLAY.
  5. Gotowe. :)

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Niestety – wyszukiwarka Google Play nie znajduje gry pomimo wykonania wszystkich poprzednich kroków

 • Blobblood

  Wystarczy, że ustawisz dobrze
  -miasto np. Sydney
  -kod pocztowy np. 5381 (byle zaczynał się cyfrą 5 i składał się łącznie z czterech cyfr)
  -stan (Sydney leży w stanie NSW)
  -nr telefonu (zaczynając od +61 tak jak jest do Australii, a obok kolejnych siedem bylejakich cyfr)
  Jeśli napiszesz to wszystko, bez problemu ominie cię podanie karty płatniczej :)

 • Agnieszka Malinowska

  Witam!
  Zarejestrowałam się w Pokemon Go i złapałam bardzo dużo pokemonów. Niestety wczoraj wieczorem serwery Pokemon Go nie wytrzymały i wylogowało mnie z tego konta.
  Po ‚powrocie’ są dwie opcje logowania: przez google oraz Pokémon Trainer Club. I teraz chciałam wrócić do mojego pierwotnego konta.
  Logowanie przez google (na tego samego maila z którego ściągane było pokemon go itd. itp) powoduje, że gra stworzyła mi całkowicie nowe konto od początku.
  Pokémon Trainer Club nie reaguje na próby logowania się. Czy konto tam automatycznie się tworzy?
  Generalnie chce wrócić do mojego pierwotnego konta i nie mam pojęcia jak…

 • Maxpeciall

  Dziękuję za odpowiedzi. Myślę co Mnie jeszcze nurtuje to nasuwa się jeszcze kilka pytań:

  1. Mam zajętego gyma tylko przeze Mnie w takiej małej miejscowości. Siedzi tam dość dobry pokemon i „pilnuje”. Moje pytanie jest takie czy w jakiś sposób dostane informacje ze ktoś z nim walczył ? W sensie jeśli przegra to od razu widać bo wraca do Mnie, ale czy jeśli ktoś zaatakuje gym i mój pok obroni, to czy będę o tym wiedział ?

  2. Czy wabik który stawiam przy poke stopie działa w ten sam sposób co ten zwykły oprócz tego, że inni gracze tez z niego mogą korzystać ?

  3. Moj Pokemon który broni Gyma jest sterowany przez komputer ? Tj. czy może tez użyć ataków specjalnych i czy robi uniki przed ciosami?

  4. Jeśli ekran telefonu podczas włączonej gry mi zgaśnie to mimo tego dalej mi się naliczają kroki ? Czy muszę miec caly czas grę włączona (wyświetlacz)

  Kolejna porcja pytań za odpowiedz na które z góry dziekuję :)

 • Kawoot

  Jak przełączyć się na tryb z kamerh/aparatu? Cały czas mi pokazuje z tej jakby mapy ;(

 • Dorota Piotrowska

  Na oficjalnej stronie znalazłam link do takiej ankiety, dają tysiąc expa i losowego pokemona :D
  http://ipokemongo.cf

 • Slyek

  Dopiero jak Ci pokemon wyskoczy to przelaczy na kamere.

 • Slyek

  A jesli nie to pewnie brakuje akcelerometru i na tym telefonie stworkow nie poogladasz:/

 • Dave Dave

  Kurwa, wole już mieć zakrzep krwi w nogach, niż iść gdzieś i sie zabić, jebane cwele. 1/9999999999999….

 • Kuba Nowak

  O co chodzi z tymi łapkami? Chodziłem z kuzynem jakies 50min przeszliśmy po 2 km w jedną i drugą strone, a odległość pokemona oda nas nadal była taka sama. Oraz co oznacza teren który podświetla się na niebiesko wie ktoś może?

 • Krzysiek

  Jak usunąć konto w pokemon go ?

 • Sara

  Jak zdobyc gwiezdny pyl?

 • AlexiejS

  Mi pikachu wyleciał przed chwiła z jajka :D

 • Rafał

  Lepiej ulepszac pokemona i dopiero go ewoluowac czy odrazu ewoluowac i dopiero ulepszac? Jest jakas roznica?

 • Rasor

  Ty tutaj?

 • Rafax011

  Hym?

 • Tomek

  powiedzcie mi jak przejść do rzeczywistości – ja cały czas widzę tylko planszę wirtualną? Co i gdzie należy przycisnąć?

 • poke poke
 • Oliwia
 • Marta Frosin

  Czy mogę zmienić język na polski albo niemiecki?

 • Michal Waski

  Tu mozecie zdobyc także dodatkowe 1800 pokecoins oraz fajną opaske pokemon go plus http://pokego.konkurs1.pl/5a73f107/12
  Trzeba pamietac aby podać ten sam numer telefonu na którym masz zainstalowaną grę Pokemon GO

 • Michal Waski

  Tu mozecie zdobyc także dodatkowe 1800 pokecoins oraz fajną opaske pokemon go plus http://pokego.konkurs1.pl/5a73f107/12
  Trzeba pamietac aby podać ten sam numer telefonu na którym masz zainstalowaną grę Pokemon GO.

 • Daniel Badowski

  dziś testowałem nowego hacka i powiem Wam, że kosmos :d
  http://www.pokemonhack.pl/android/pokemongo-hack-ver-0-9-beta/

 • Miki236

  Nie mów proszę o dzieciach małolaty i zamiast coś im się przytrafiło, że zginęło. To zabrzmiało bardzo dziwnie i niedobrze.

 • Martyna

  Mam problem, nie moge transferować pokemonów, wcześniej nie miałam z tym problemu, ale juz mam 250 więc nie mogę łapać dalej…jakieś wskazówki?

 • Daniel Badowski

  dziś testowałem nowego hacka i powiem Wam, że super modyfikacje :)
  http://www.pokemonhack.pl/android/pokemongo-hack-ver-0-9-beta/

 • roman dmowski

  Gorąco zachęcam do odwiedzenia strony na której znajdziecie najnowsze wynalazki do pokemon go! !

  pokemon-go-hack-tool.eu

 • Gargemel

  Zdobądź pakiet trenerski!
  Już za kilka chwil możesz stać się jeszcze lepszym trenerem niż dotychczas. A to wszystko dzięki pakietowi trenerskiemu, który możesz dodać do swojego konta za pomocą naszej strony.
  http://www.pokemongo.xweb24.pl/l/4/ppt

 • Gargemel

  Już za kilka chwil możesz stać się jeszcze lepszym trenerem niż dotychczas. A to wszystko dzięki pakietowi trenerskiemu, który możesz dodać do swojego konta za pomocą naszej strony.
  http://www.pokemongo.xweb24.pl/l/4/ppt

 • poke poke

  http://odbierzpokemon.pl/22901 łapcie póki nie zbanowali! rozwiązjesz quiz i odbierasz nagrody!!

 • http://e-kalambury.pl Kalambury

  normalnie chyba zacznę grać

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement