Pokemon GO: FAQ – odpowiedzi na najczęstsze pytania

Artykuł/Gry 18.07.2016
Pokemon GO: FAQ – odpowiedzi na najczęstsze pytania

Jak grać w Pokemon GO? Jak rozwiązać najczęstsze problemy z grą? Odpowiadamy na te i masę innych pytań związanych z grą Pokemon GO na Androidzie i iOS-ie.

Uwaga: Więcej porad i sztuczek znajdziesz na stronie Pokemon GO Polska na Facebooku – daj lajka i razem z nami złap je wszystkie!

Spis treści – w tym teście znajdziesz odpowiedzi na następujące pytania:

 • Dlaczego postać się nie porusza po mapie – problemy z lokalizacją i GPS?
 • Pokemon GO – nie działa kamera?
 • Pokemon GO – jakie gra ma wymagania (wersja Androida, iOS-a i ile RAM-u)?
 • Pokemon GO nie działa – dlaczego gra nie łączy się z serwerami?
 • Czy w Pokemon GO można grać bez internetu?
 • Ile internetu (transferu danych) zużywa gra Pokemon GO?
 • Jak zmienić nazwę gracza, team lub awatar w Pokemon GO?
 • Pokemon GO – jak zacząć od nowa?
 • Pokemon GO – jak oszczędzać baterię/akumulator?
 • Skąd zabrać Candy, czyli cukierki?
 • Czy warto łapać pokemony, które już posiadam?
 • Jak często można odwiedzać PokeStop?
 • Jak działa Incense? Co robi Lure Module?
 • Jak dodać na mapie nowy PokeStop lub Gym? Czy można je usunąć?

Dlaczego postać się nie porusza po mapie? Co oznacza komunikat „GPS signal not found” lub „Failed to detect location”?

Aby postać w grze Pokemon GO zaczęła się poruszać, musimy wstać z kanapy i ruszyć w teren. Gra korzysta z GPS-u do lokalizowania położenia gracza. Dzięki transmisji online wszystkie dane są synchronizowane z serwerem, a działania jednego gracza są natychmiast widoczne u innych osób.

Aby gra Pokemon GO działała poprawnie musimy zapewnić nie tylko dostęp do internetu, ale również włączyć lokalizację w telefonie. Można to zrobić za pomocą skrótów albo przez zmianę ustawień – w Androidzie trzeba wejść do Ustawień, następnie do Lokalizacji i upewnić się, że jest włączona, a jej Tryb działania ustawiono na Wysoką dokładność.

Warto pamiętać, że włączenie oszczędzają baterii/akumulatora w smartfonie może wpływać na automatyczne wyłączenie lub pogorszenie działania lokalizacji, a wtedy gra w Pokemon GO będzie niemożliwa.

Jeśli Pokemon GO wyświetli komunikat „GPS signal not found”, wejdź do ustawień smartfonu i przejrzyj wyżej opisane funkcje. Upewnij się, że lokalizacja jest włączona (dla pewności możesz ją wyłączyć i aktywować ponownie), a tryb oszczędzania energii jest nieaktywny lub nie ma wpływu na działanie lokalizacji.

Jeśli smartfon nadal nie może złapać sygnału GPS spróbuj ponownie uruchomić telefon. W tańszych smartfonach z Androidem zdarza się, że łapanie sygnału GPS trwa nieco dłużej, nawet kilka minut. Zrestartuj telefon, wyjdź z budynku i poczekaj chwilę na złapanie sygnału.

Jeśli smartfon wyświetli komunikat „Failed to detect location” również wykonaj wyżej opisane kroki. Jeśli to nie pomoże, upewnij się, że nie masz w smartfonie zainstalowanych aplikacji, które mają wpływ na zmianę lub fałszowanie lokalizacji (tzn. czy nie masz aplikacji, które udają, że jesteś w innym miejscu niż w rzeczywistości). Wejdź również do Opcji programisty (dotyczy telefonów z Androidem) i sprawdź, czy nie masz aktywnej Aplikacji do pozorowania lokalizacji, która mogłaby powodować jakieś problemy.

Czasami niestety telefon nie jest wspierany w ogóle i nie da się z tym nic zrobić.

Pokemon GO – nie działa kamera? Tryb AR nie działa – nie widzę pokemonów. Czy warto grać w Pokemon GO z włączonym trybem AR? Co oznacza komunikat „We’re not detecting yout phone’s orientation, would you like to turn off AR mode”?

Aby gra Pokemon GO działała poprawnie w trybie AR, czyli wykorzystywała kamerę, do generowania podglądu naszego otoczenia, który następnie posłuży do stworzenia złudzenia, że pokemony znajdują się obok nas, potrzebny jest smartfon z żyroskopem.

Wiele tańszych modeli telefonów nie ma żyroskopu, więc aplikacje – w tym gra Pokemon GO – nie mogą poznać dokładnego położenia i ułożenia urządzenia (nie mylić z lokalizacją). Dlatego też tryb AR w tych smartfonach nie jest i nie będzie dostępny, a aplikacja wyświetli wtedy komunikat: „We’re not detecting yout phone’s orientation, would you like to turn off AR mode”.

Warto jednak pamiętać, że tryb AR to tylko bajer i w zasadzie zbędny gadżet. Fajnie jest podglądać pokemony, ale pamiętajmy, że w grze chodzi o to, żeby być najlepszym. A jeśli wyłączymy tryb AR, to łatwiej jest wykonywać rzuty, łapać pokemony i zdobywać więcej doświadczenia. Zatem rezygnując z funkcji AR ułatwiasz sobie grę i zyskujesz przewagę nad rywalami.

Pokemon GO – jakie gra ma wymagania (wersja Androida i ile RAM-u)?

Plik instalacyjny Pokemon GO dla Androida waży około 60 MB, a do jego uruchomienia potrzebne będzie urządzenie z systemem Android w wersji 4.4 lub nowszej. Warto zaznaczyć, że gra może nie działać lub źle działać na urządzeniach z mniejszą liczbą pamięci operacyjnej niż 1 GB (chodzi o RAM, nie mylić z wolnym miejscem w pamięci telefonu).

Pokemon GO dla iOS działa zarówno na iPhone’ach, iPodach touch, jak i na tabletach iPad. Do zainstalowania i uruchomienia gry potrzebować będziemy sprzętu z systemem iOS w wersji 8.0 lub nowszej.

Pokemon GO nie działa – dlaczego gra nie łączy się z serwerami?

16 lipca 2016 r. gra została udostępniona w 26 krajach Europy (również w Polsce) i zaczęły się duże problemy z działaniem serwerów. Niewykluczone, że wraz ze premierą gry w 26 krajach Europy podłączono nowe serwery, które miały obsłużyć wielu nowych użytkowników, ale nie zdziwiłbym się, gdyby zainteresowanie ponownie zaskoczyło twórców gry i przewyższyło możliwości infrastruktury.

Możliwe, że problemy z działaniem gry wynikają również z ataku DDoS, który miała przeprowadzić grupa PoodleCorp, która przyznała się na Twitterze, że to ona przyczyniła się do trwających problemów z serwerami Pokemon GO. Osoby mające stać za atakiem zapowiedziały również, że to dopiero początek i szykują coś znacznie większego w najbliższym czasie.

Czy w Pokemon GO można grać bez internetu? Czy po ponownej instalacji będę miał dostęp do złapanych Pokemonów? Złapałem pokemona, ale go nie ma – o co chodzi?

Pokemon GO to gra online. Oznacza to, że wszystkie dane są zapisywane na serwerach. Informacja o każdym złapanym pokemonie, o każdym odwiedzonym punkcie pokestop, każdej walce itp. od razu zapisywana jest w chmurze, czyli połączenie z siecią jest niezbędne do gry.

Dobra strona tego rozwiązania jest taka, że po zmianie telefonu lub ponownej instalacji gry, wszystkie dane użytkownika będą nadal dostępne. Oczywiście jeśli zaloguje się on dokładnie na to samo konto, na które logował się poprzednio.

Może się zdarzyć jednak tak, że ostatnio wykonana czynność nie zostanie poprawnie zapisana. Możemy wygrać walkę, złapać pokemona lub nagrody z pokestop’a, a z powodu błędu w połączeniu internetowym lub przez chwilową niedyspozycję serwerów zmiany nie zostaną uznane, a po ponownym uruchomieniu gry okaże się, że po pokemonie, którego złapaliśmy nie został nawet ślad.

Ile internetu (transferu danych) zużywa gra Pokemon GO?

U mnie przez 7 dni grania gra zużyła/przesłała około 110 MB danych. Nie jest to jednak regułą, bo słyszałem, że przy intensywnym graniu Pokemon GO może u niektórych wykorzystać 80 MB internetu mobilnego w zaledwie kilka godzin.

Wielu użytkowników podpowiada, że w celu oszczędzania danych warto w aplikacji Google Maps pobrać dany obszar (np. twoje miasto) do pamięci urządzenia. Zapisane w ten sposób mapy maja wpłynąć na oszczędność danych przez grę Pokemon GO. Nie sprawdzałem tego osobiście, ale jeśli zależy ci na oszczędzaniu pakietu danych, to powinieneś rozważyć tę opcję.

Pokemon GO – jak oszczędzać baterię/akumulator?

Gra w Pokemon GO zużywa sporo energii z akumulatora, a smartfon, na którym gramy rozładowuje się wręcz w oczach. Dzieje się tak dlatego, że gra stale przesyła dane mobilne do i z serwerów, wymusza stałą lokalizację urządzenia oraz działa tylko wtedy, gdy ekran smartfona jest podświetlony.

W funkcjach Pokemon GO znajduje się opcja „oszczędzania energii” i po jej włączeniu telefon będzie wygaszał ekran (wyświetlał czarną planszę), za każdym razem gdy odwrócimy urządzenie do górny nogami (czyli opuścimy w dół rękę, w której trzymamy smartfona). Nie trzeba się przy tym martwić, że przegapimy w ten sposób pokemony, bo telefon zawibruje, gdy jakiś stworek znajdzie się w naszym zasięgu. Tryb oszczędzania energii w Pokemon GO docenią głównie posiadacze smartfonów z ekranami typu Amoled, które nie wyświetlają koloru czarnego, więc w tym trybie znaczna część ekranu będzie nieaktywna, co w zauważalny sposób powinno wpłynąć na oszczędność energii.

Jak zmienić nazwę gracza, team lub awatar w Pokemon GO?

Niestety obecnie nie ma możliwości zmiany nazwy użytkownika, modyfikacji wyglądu awatara oraz zmiany teamy (czerwony, niebieski lub żółty). Dane te wybieramy na samym początku gry, a team na 5-tym poziomie. Warto zatem robić to rozważnie.

Jeśli chcesz ułatwić sobie grę, to zanim dojdziesz do 5-tego poziomu, obserwuj, która drużyna jest najmocniejsza w twojej okolicy. Dołączając do niej będziesz miał trochę łatwiejsze rozgrywkę.

Jeśli chcesz grać razem ze znajomymi, to dowiedz się, jakiego koloru team wybrali. Dołącz do tego samego i grajcie wspólnie. Pamiętaj, że gymy (areny) obstawione przez mocnych graczy możesz atakować razem ze znajomymi – atakujcie w tym samym czasie. Ułatwicie sobie zadanie.

Pokemon GO – jak zacząć od nowa?

Wszystkie dane i informacje o postępach w grze zapisywane są na serwerze. Przy pierwszym uruchomieniu gry zapewne połączyłeś się za pomocą konta Google (ewentualnie Pokemon Trainer Club). Aby zacząć grę od nowa będzie ci potrzebne nowe konto Google (nowy adres Gmail).

Włącz grę, wejdź do ustawień, na samym dole znajdziesz opcję wylogowywania. Po wylogowaniu połącz się z serwerami korzystając z nowego konta Google/Gmail. Jeśli korzystasz z Androida może zdarzyć się, że będziesz automatycznie logowany na konto Google połączone ze smartfonem. Aby dodać kolejne konto Google do smartfona wejdź do ustawień telefonu, wybierz opcję Konta i tam dodaj nowe konto Google.

Skąd zabrać Candy, czyli cukierki?

Do rozwoju, czyli zwiększania statystyk, danego pokemona potrzebny jest Stardust i odpowiednie Candy (cukierki). Dla przykładu, żeby ulepszyć pokemona Weedle potrzebujemy Weedle Candy, a żeby podnieść statystki Zubata konieczne będzie wykorzystanie Zubat Candy.

Jeśli jakiś pokemon wyewoluuje do wyższej formy (do ewolucji potrzebne są odpowiednie Candy), to jego dalszy rozwój będzie napędzany cukierkami odpowiednimi dla pierwszej formy pokemona. Oznacza to, że gdy pokemon Weedle zamieni się w Kakunę, to  do ulepszenia Kakuny nadal będą potrzebne Weedle Candy.

Za każde złapanie pokemonów dostajemy m.in. cukierki odpowiednie dla danej rasy (np. Weedle Candy za każdego złapanego pokemona Weedle lub jego wyższe formy, czyli Kakunę i Beedrilla). Dodatkowe candy odbierzemy za przetransferowanie niepotrzebnych pokemonów do Profesora. Aby to zrobić trzeba wejść do listy pokemonów, wybrać tego, który ma małą wartość CP i/lub niskie wartości ataków i nacisnąć przycisk Transfer (widoczny na samym dole karty każdego pokemona).

Czy warto łapać pokemony, które już posiadam?

Warto łapać wszystkie pokemony, które spotykamy. Za każde złapanie pokemonów dostajemy m.in. cukierki odpowiednie dla danej rasy (np. Weedle Candy za każdego złapanego pokemona Weedle lub jego wyższe formy, czyli Kakunę i Beedrilla). Te cukierki posłużą potem do ewolucji (ulepszenia) pokemona lub w połączeniu ze Stardustem do podbicia statystyk CP danego stworka.

Jak często można odwiedzać PokeStop?

Punkty pokestop można odwiedzać raz na 5 minut. Częstsze wizyty nie mają sensu, bo punkt pozostanie nieaktywny i nie będziemy mogli uzyskać profitów z tego samego miejsca.

Skąd brać Poke Balle w Pokemon GO? Co zrobić jak skończyły się Poke Balle?

Do łapania pokemonów niezbędne są Poke Balle (podstawowe kulki), Great Balle lub Ultra Balle (mocniejsze poke balle). Nowe poke balle dostajemy wraz z każdym poziomem rozwoju postaci lub wypadają z punktów poke stop. Istnieje również możliwość zakupienia dodatkowych poke balli za wirtualną walutę obowiązującą w grze – tę kupujemy za prawdziwe pieniądze lub raz na 21 godzin odbieramy w nagrodę na obstawione przez nasze pokemony gymy (areny).

Jak działa Incense? Co robi Lure Module?

Incense – wabik na pokemony. Po jego uruchomieniu przez 30 minut różne pokemony będą same do nas przychodziły. Incense działa zarówno, gdy się poruszamy, jak i wtedy, gdy pozostajemy bez ruchu w jednym miejscu. Zwykle pokemony, które zwabił incense nie są zbyt mocne, choć zdarzają się miłe niespodzianki.

Lure Module – to wabik, który uruchamiamy będąc przy punkcie pokestop. Wabik działa przez 30 minut i mogą korzystać z niego również inni gracze, którzy przyjdą do danego punktu pokestop.

Definicje innych przedmiotów używanych w grze znajdziesz w naszym słowniczku podstawowych pojęć z Pokemon GO.

Jak dodać na mapie nowy PokeStop lub Gym? Czy można je usunąć?

Obecnie twórcy gry nie umożliwiają dodawania nowych punktów pokestop i aren przez użytkowników. To, co jest już w bazie Pokemon GO, bazuje na punktach dodanych przez graczy Ingress. Możliwe, że z czasem twórcy udostępnią narzędzie, które pozwoli na dodawanie nowych miejsc na mapie.

Na stronach producenta znajdują się informacje, że można zgłaszać do usunięcia punkty gym i pokestop, które znajdują się w niebezpiecznych lub z jakichś względów niewłaściwych miejscach.

Zobacz: Nowe Pokemony w Pokemon GO!

80 nowych Pokemonów w Pokemon GO

Duża aktualizacja Pokémon GO Polska – dodano OSIEMDZIESIĄT nowych Pokemonów!

Opublikowany przez Spider's Web TV na 15 lutego 2017

*Więcej porad, sztuczek i ciekawostek znajdziesz na stronie Pokemon GO Polska na Facebooku – daj lajka i razem z nami złap je wszystkie!

Czytaj więcej o Pokemon GO:

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

 • Rogi

  Trik z pobieram map podobno nie działa.

 • Geble

  Hm a co w przypadku gdy niby wszystko działa, połączenie z serwerem jest, GPS wiadomo tez, a gra w ogóle nie zlicza kroków? Ktoś się spotkał z takim przypadkiem? iOS 9.3.2.

  Przekopalem fora ale, o dziwo, nikt nie ma takiego przypadku. Gra jest przez to niestety niegrywalna.

 • DanSlenders

  A kiedy odpowiedź na najrzadziej zadawane pytania?
  Mam kilka oryginalnych, a wam się coś nabije przy okazji :>

 • TUTI

  Ja bym jeszcze zapytał jakie modele telefonów z androidem są najlepsze do Pokemon Go

 • http://www.spidersweb.pl/ Mateusz Nowak
 • Jerry

  Z Payback wycofuje się Allegro i Empik… Oh wait, Antyweb o tym napisało.

 • Tomasz Nowak

  Pobieranie map nic nie daje. Wypowiedział się na ten temat developer google maps na Twitterze.

 • RealistaQ

  Rada z dołączeniem do najsilniejszej drużyny w mieście jest bez sensu. Po pierwsze nie wiele to zmieni, po drugie jak większość gymów będzie należeć do naszej drużyny to nie będziemy mogli ich przejmować. Chyba lepiej mieć większy wybór gymów do przejęcia by farmić expa za ich przejmowanie

 • http://www.spidersweb.pl/ Mateusz Nowak

  No nie wiem. Będąc w mocnej drużynie masz szansę obstawić kilka Gymów, a potem co 21 godzin zbierać z tego profity, bez potrzeby ponownego ich przejmowania.

 • http://cozzie.vegepic.net/ Cozzie

  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/mobilna_gra_korzystajaca,p13700531

  Zwróciliście uwagę na to, że prawdopodobnie PokemonGO to nic innego jak narzędzie CIA do prowadzenia działań wywiadowczych w miejscach niedostępnych dla agentów ;)?

 • kriswolf

  Po złapaniu pokemona, pokeboll toczy się gdzieś w oddali, pozostaje tylko wyłączyć grę.

 • lsx

  czemu wszyscy na filmach sa tacy zasapani? czyzby kondycja nie dorownywala potrzebom gry?

 • Jerry

  Ależ wstyd! Usuwacie komentarze, które:
  1. Nie są wulgarne
  2. Są zwykłą opinią wieloletniego czytelnika
  3. Informują o tym, o czym Wy przestaliście już pisać przez Pokemony…
  Serio… wstyd i dno.
  Tak, wiem że 5min temu zrobiliście już taki artykuł…

  https://uploads.disquscdn.com/images/6df42b3870fa7fabcdfa37621db73118e63126e1711daf8b8368986dbaaaed16.png

 • http://www.spidersweb.pl/ Mateusz Nowak

  Rady na przyszłość:
  1. Staraj się pisać na temat.
  2. Nie ucz ojca dzieci robić.

 • Arkadiusz

  Najgorzej

 • http://www.spidersweb.pl/ Mateusz Nowak

  Zdecydowanie! Ale dzięki Pokemon GO kondycja idzie w górę :)

 • Trsas

  dzięki za pakient

 • Ola Wierzbicka

  Łapcie pakiet trenerski: http://boogo.pl/f9bCS

  Nie dziękujcie

 • Ola Wierzbicka

  Pakiet trenerski dla każdego: http://boogo.pl/pokemon

 • Ola Wierzbicka

  Tutaj macie pakiet trenerski i bonusy: http://www.boogo.pl/pokemon

 • Sosenkovic

  Ja mam dodatkowe pytanie na które chciałbym znać odpowiedź. Czy jeżeli aplikacja dojdzie do wersji 1.0 to będzie wipe/data clear i trzeba będzie zaczynać od nowa? podobno tak zrobili w USA

 • Clarity

  Przeinstaluj iOSa, masz najprawdopodobniej zabugowany żyroskop

 • Norbert

  Witam a ja mam znany problem wyskakuje komunikat; failed to detect location. Telefon LG G2 Mini wymagania sprzętowe ok, Android 5.02.
  GPS działa, w opcjach dla programistów zezwolenie na pozorne położenie włączone i nadal problem pozostaje. Ktoś pomoże?

 • donopp

  A nie prosciej siedziec w domu i zbierac fake gps z calego swiata :)

 • raDu

  Dziwne, kiedy loguje sie z konta Google, wszystko mi działa i normalnie moge łapać. Ale kiedy zaloguje sie z głównego konta Pokemon Trainer Club, nie mogę wejść i pojawia sie komunikat: „unable to authenticate”, dlaczego tak sie dzieje? Musze grać na PTC, bo tam mam już super poksy :/

 • raDu

  … tracisz całą frajdę z gry :)

 • HUGIO007

  Ciekawi mnie, czy ubezpieczalnie wprowadza za niedługo jakiś pakiet związany z zrobieniem sobie krzywdy grając właśnie w Poemon GO.

 • Illutorium

  „Warto zaznaczyć, że gra może nie działać lub źle działać na urządzeniach
  z mniejszą liczbą pamięci operacyjnej niż 1 GB (chodzi o RAM, nie mylić
  z wolnym miejscem w pamięci telefonu).”
  Teoria przypomina mnie to ze Najnowsza wersja Siri działałaby na Starszym ajfonie. – Więc szczerze? Na Trendzie Plusie wraz z Loliipopem nie da o to narzekać,a Działać mimo woli działa. Więc mnie się wydaje że SIII spokojnie odpali razem z Żyroskopem.

 • NotAffiliated

  Mam cos podobnego na tablecie z Androidem: gra dziala przez 3-5 min, po czym awatar przestaje reagowac na moj ruch i stoi w miejscu dopoki nie zresetuje gry. Do tego dosc czeste crashe i zupelnie sie nie da grac, mimo ze w teorii wymagania spelnione (Android 4.4, GPS, 1GB RAM).

 • teges

  Te co mają androida 4.4 i więcej, więcej niż 1GB ram, gps, żyroskop, internet oraz iPhone-y

 • Maruda

  Ależ oczywiście, że można zmienić nick, ale tylko pisząc do wsparcia i trzeba swoje odczekać.

 • Roksana

  Mi się udało odgadnąć tylko starter pack, ale może ktoś zgarnie mastera ? :D http://odbierzpokemony.pl/22908

 • Hellysal

  Wyłącz pozorowanie lokalizacji.

 • Dawid

  Prbowalem, nie chcialo dzialac :P

 • wawa

  mam taki problem chodzę po mapie wszystko działa i jest ok ale jak pojawia mi sie lokacja jakiegoś pockemona to widać tylko te pierścienie wokół niego a nie jaki to pockemon co więcej niemożna przez to go złapać co dziwniejsze chwile wcześniej wszystko było z tym ok telefon zawibrował jak podbiegłem do pierścieni wyświetlił sie stworek ale chwile potem z następnym była kicha

 • Weronika

  Od wczoraj kompletnie nie działa mi aplikacja. Wyskakuje tylko pierwsza strono po logowaniu i nie ładuje się dalej. Przeinstalowalam gre pare razy już. Nie mam pomysłu o do chodzi bo moi znajomi nie mają takiego problemu.

 • Reed Cane
 • Szaman

  Jak rozpoznać, która drużyna jest najsilniejsza w okolicy?

 • raDu

  Musisz zobaczyć, przez jakie drużyny sa przejęte gymy w okolicy :)

 • Anastazja Stypa

  Tu jest poradnik jak zagrać w Pokemon Go na starszych wersjach Androida: https://www.youtube.com/watch?v=Y_rYUfRxIVA

 • Katarzyna

  miałam kiedyś probraną apkę do fałszowania lokalizacji i musiałam wtedy cos pomajstrowac żeby ona działała, pamietam że zezwoliłam na ręczne wprowadzanie lokalizacji ale nie pamiętam gdzie to było, przeszperałam ustawienia telefonu i opcje programisty i nigdzie tego nie widzę, POMOCY ! ;)

 • Trotor

  Pomocy pokemon nie chce mi dzialac

 • tiger

  Złap je wszystkie – informacje!

 • kerry

  Moj kumpel ma honora 4x a Ar mu działa wie może ktoś jak ?

 • pokemonsupertazos

  pokemon-go-pakiet-trenera.tk

  rozwiąż QUIZ i odbierz jeden z trzech pakietów trenera!

  Do wygrania poke coins i rozne przedmioty!

  To działa!

 • Trotor

  Pomozcie mi nie dziala pokemon go wychodzi z gry jak naciskam ten komunikat why ??!!!

 • Aduśka

  wie ktoś może dlaczego nie działa kadzidło? czy to błąd w grze czy one sa dostępne do użytku od wyzszego poziomu niż poziom 1?

 • Cherrson

  Witam. Mam takie pytanie odnośnie w granie bez żyroskopu. Jest jakaś aplikacja która działała by podobnie jak „battery saver” z blokadą ekranu tylko bez pomocy żyroskopu.

 • Daro.

  A ile ludzi może wstawić pokemona do gyma? Żadne rozwiązanie, większość gymów jest obsadzona od góry do dołu a ja zaczynający grę muszę pokonać WSZYSTKIE pokemony swojej frakcji w danym gymie żeby cokolwiek wstawić gdy jest pełny. Uwierz mi, Mateuszu, że przejmowanie gymów od przeciwnej frakcji jest dużo bardziej satysfakcjonujące i daje więcej profitów niż należenie do tej, gdzie większość gymów jest nasza a do tego nie możemy nic tam wstawić, więc co nam po tym?

 • Daro.

  U nas jest tyle Eeevee po mniejszych miastach, że wszędzie w gymach Vaporeony stoją wyewoluowane. A w USA lecieli po to tłumem :v

 • Nike

  Jesli się zarejestruje ze swojego adressu email googlowego, to jaki będe miał nick w grze? W postaci aliasu z maila?

 • Oda Odini

  Dlaczego gra działa mi tylko na WiFi?
  Na mobilnym internecie staje na ekranie „Stay away of your surraudings” z paskiem wczytywania na jakiś 20%

  Zabierając ruter/modem mobilny ze sobą, wszystko działa.
  Odpalając grę na wifi, ale z włączonym też internetem mobilnym gra się odpala, a gdy tracę wifi telefon przełącza się na internet mobilny i wszystko jest okej,
  ale odpalić bez wifi na internecie mobilnym się nie da.

 • http://www.spidersweb.pl/ Mateusz Nowak

  Będziesz miał taki, jaki sobie ustawisz.

 • Nike

  Dzięki :) Za odpowiedz i za artykuł

 • neko

  tez mam 4x i dzialalo mi tylko za 1 razem

 • http://www.dogorybrzuchem.pl/ Mateusz Goleń

  Jak wyłączyć pozorowanie lokacji?

 • Gabi

  Witajcie, chce zainstalować Pokemon go jakie są najlepsze możliwości internetu mobilnego? jak korzystacie z internetu? z jakiego/?

 • Filip Dembowski

  Mam problem ,gdy walczę z GYMem to pojawia mi się czarny ekran i widzę tylko hp mojego pokemona i wrogiego,co zrobić ?

 • Loczus

  Cześć wszystkim, posiadam w telefonie żyroskop a nie widzę pokemonów w trybie ar. Da się coś z tym zrobić ?

 • Hellysal

  http://bfy.tw/6sSK

  A tak bardziej serio, to poszukaj w opcjach. Po polsku coś w stylu ‚zezwalaj na pozorowanie lokalizacji’, po angielsku coś w stylu ‚allow mock locations’. Nie wnikam jak u Ciebie włącza się opcje programistyczne, ale jeśli nie masz takowych i nie wiesz dlaczego, polecam jednak kliknąć w link.

 • sylwia

  Gralam kilka dni A teraz w aplikacji pojawia mi się komunikat sign out i nic nie mogę zrobić, czy gra się jeszcze odblokuje czy muszę zainstalować od Nowa?

 • LOLEK

  Ja mam 512MB RAMu i mi spokojnie działa

 • ola

  Witam, mam pewien problem. Mianowicie aplikacja ta wymaga androida 4.4 lub nowszego. Mój telefon ma androida 4.4.4 lecz nie mogę pobrać tej aplikacji. Na sklepie play gdy wyszukam tę aplikację wyświetla się „Twohe urządzenie jest niezgodne z tą wersją”

 • Tomcio9111

  Witam mam problem przy chodzeniu awatar sie zacina i pokazuje zla lokalizacje od czego to moze byc?

 • Me

  a jakies logiczne wytlumaczenie dlaczego mialby nie dzialac?
  Gra korzysta z API google maps i z ich map.

 • kelexi

  Mam zbugowaną odległość pokemonów ode mnie . Kiedy patrze jakie są
  pokemony obok mnie to pod nimi mam 1 łapkę 2 i 3 . A błąd polega na tym
  że ciągle widzę 3 łapki ! Nawet kiedy jestem obok pokemona widzę 3 łapki
  czyli że jest daleko a jest obok mnie ! Wie ktoś jak to naprawić ?

 • kelexi

  Już to robiłem i nie działa :P Ale spróbuje jeszcze raz .

 • Niks

  Dlaczego jak chcę odbić jakiś Gym to nie mam możliwości wybrania 6 pokemonów tylko 1 ?

 • Kinga Adamczyk

  opcje zmiany teamu już sie powoli pojawiaja z tego co widze pokecoiny.pl ciekawe jak to dziala i czy nie banuja

 • Kasia ^-^

  Mam Samsunga Grand Neo Plus i nie mg zobaczyć pokemonów bo prawdopodobnie nie mam tg żyroskopu.. Czy da się z tym coś zrobić ? :(

 • Szymk2

  Fajne telefon za 700zl nie ma żyroskopu…

 • Care

  Hej, zaktualizowałam grę i teraz nie działa. Wybieram łącznie przez Google, potem konto i nic, kółko-pokeball cały czas się tylko kręci…
  Komuś zdarzyła się podobna sytuacja?

 • Jas

  Wiecie jak usunąć (transwerować) pokémony po aktualizacji?

 • Iza Nawdziun

  Hej jak mam złapać pokemona jak dosłownie na nim stoje ???

 • Loleł

  Zadziała mi na mancie msp4506?

 • Piotrek

  Ktoś mi może pomoc w kwesti TRANSFER ? Nie ma u mnie opcji oddania pokemona do profesora. Przetrzepalem już cały internet nigdzie nie ma o tym info. Oczywiście otwieram plecak z pokemonami klikam na danego pokemona i zjeżdżam na dół

 • Irena Powalko

  Witam mieszkam w Czechowicach dziedzicach jak mogę zaproponować dodanie kolejnej areny pszy zegarze slonecznymw czechowicach dziedzicach poniewasz troche malo tych aren i Poké stopòw

 • mb

  Dziwne bo mi pomogło właśnie zaktualizowanie Google Maps.

 • Dudziq

  Jestem przy pokestopie i mam czarny obrazek zamiast zdjecie pomocy!!! Snap: dudziq6

 • Damian

  Jakby ktoś nie dostał odpowiedzi to można je zadać forum pokemon -> http://pokegold.pl

 • dogi jogi

  Mam problem i to dość poważny- na 18 i 19 poziomie nie dostałem żadnych rzeczy za zdobyty poziom. Gdzie mogę zgłosić taki problem ?

 • Dariusz

  Mam taki komunikat od dwóch dni i nikt nie wie co to znaczy. Pomocy

 • uagudyagduya

  na mój telefon nie chce się zainstalować czm czekam na odp. pls mam telefon HTC Desure

 • Olo Chmielewski

  Czy lure warto aktywować na wsi?

 • Agnis

  Jestem na ogół w terenie i takie pytanie bo mi wolule cała nawigacja w grze szaleje i nie umie znaleźć mojego GPS w czym może być problem?

 • lel

  czy na Sony Xperia T3 zadziałają pokemony

 • Gargemel

  Zgarnij pakiet trenerski!
  Już za kilka chwil możesz stać się jeszcze lepszym trenerem niż dotychczas. A to wszystko dzięki pakietowi trenerskiemu, który możesz dodać do swojego konta za pomocą naszej strony.
  http://www.pokemongo.xweb24.pl/l/4/ppt

 • Paweł

  Mam problem z uruchomieniem gry i nie wiem co z tym zrobić. Od czasu kiedy zmieniłem telefon na nowy ciągle pojawia się komunikat „unable to authenticate”. Poprzedni telefon kupiłem w Polsce (na nim nigdy nie miałem problemu z włączeniem gry), ale aktualny jaki posiadam był kupiony w Dubaju. Jest to Huawei CUN-U29, czyli niby kompatybilny z Pokemon GO. Czy ktoś może mi pomóc i podpowiedzieć dlaczego ciągle wyskakuje błąd uwierzytelniania i jak to rozwiązać? Z góry dziękuję…

 • Piotr

  Zniknely mi wszyskie pokemony, ale w pokedexi sa. Co robić.?

 • heheszki

  Jak ktoś nie przepada za chodzeniem za pokami, to polecam stacjonarne poszukiwania w pokelife.
  Fajna gra przeglądarkowa osadzona w świecie pokemon. Polecam. Link o gry poniżej:
  http://pokelife.pl/?polec=665573

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement