Jeśli szukasz pewnej inwestycji, koniecznie sprawdź akcje Zortraxa

News/Technologie 01.07.2015
Jeśli szukasz pewnej inwestycji, koniecznie sprawdź akcje Zortraxa

Jeśli chcecie zainwestować w polską branżę nowych technologii i jeszcze na tym zarobić, macie ku temu doskonałą okazję. Okazuje się bowiem, że Zortrax rusza z nową rundą finansowania i sprzedaje swoje akcje.

Zortrax to firma, którą powinien znać każdy Polak interesujący się światem nowych technologii. Szturmem weszła ona na światowy rynek i cały czas rośnie, ucierając nosa znacznie większej konkurencji. Jednak, jak wiadomo, do rozwoju potrzebne są odpowiednie środki. Olsztyńska firma próbuje właśnie je pozyskać.

Lider polskiego rynku drukarek 3D zaoferuje inwestorom 162,5 tys. sztuk nowych akcji. Ich cena emisyjna została ustalona na 32,5 zł. Oznacza to, że spółka planuje pozyskać ponad 5 mln zł. Co prawda oferta nie ma charakteru publicznego, ale około jedna trzecia akcji będzie dostępna w transzy otwartej. Pozostałe dwie trzecie będą mogli kupić inwestorzy, którzy rok temu zdecydowali się na kupno obligacji Zortrax.

Zapisy na akcje dostępne w transzy otwartej ruszają już jutro, 2 lipca i potrwają do 7 lipca. Zapisy są przyjmowane w domu maklerskim Vantus Asset Management. Przydział akcji ma nastąpić 16 lipca. Za pozyskane środki Zortrax zamierza sfinansować produkcję i wdrożenie zapowiadanej drukarki Zortrax Inventure oraz nowego rodzaju materiałów do druku trójwymiarowego, stworzonego specjalnie z myślą o niej.

O żadnych akcjach nie można mówić, że są pewniakiem, ale Zortrax jest firmą, w którą sam bym chętnie zainwestował. Przedsiębiorstwo to bowiem bardzo dynamicznie rośnie. By się o tym przekonać, wystarczy zerknąć na wyniki firmy. W 2014 roku Zortax wypracował 12,5 mln zł przychodów i miał 2,8 mln zł zysku netto. W pierwszym kwartale bieżącego roku spółka wypracowała 6,9 mln zł przychodów i 2 mln zł netto. Czy trzeba coś dodawać?

Jeżeli jednak chwilowo nie macie wolnych środków, możecie spokojne poczekać z inwestycją. Już w przyszłym roku Zortrax trafi na Giełdę Papierów Wartościowych, a jego akcje staną się ogólnodostępne.

Advertisement

Dołącz do dyskusji

Advertisement
Advertisement