Nie lecisz na Mistrzostwa Świata do Brazylii? Nieważne – obejrzyj stadiony na Google Streetview

News/Technologie 05.06.2014
Nie lecisz na Mistrzostwa Świata do Brazylii? Nieważne – obejrzyj stadiony na Google Streetview

Już tylko tydzień został do meczu otwarcia Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Brazylii. Dokładnie 12 czerwca w pierwszy meczu zmierzą się gospodarze turnieju  z reprezentacją Chorwacji. Wszystkie mecze odbędą się aż na 12 stadionach rozsianych po całej Brazylii. Jesteś ciekaw jak wyglądają wyremontowane lub zbudowane na nowo areny? Zajrzyj do Streetview.

Największe piłkarskie święto będzie się rozgrywać na 12 stadionach, między innymi na legendarnej, choć całkowicie przebudowanej Maracanie, która za czasów swojej świetności potrafiła podobno pomieścić aż 200 tys. widzów. Oprócz tego mecze odbędą się między innymi w: Sao Paulo, Belo Horizonte, Porto Alegre, czy też mieście Curitiba.

Podobno Polska i Ukraina miały problem z przygotowaniem się do Euro 2012, ale przy Brazylijczykach, nasze trudności to tzw. pikuś. Stadion meczu otwarcia w Sao Paulo nie będzie miał dachu, ponieważ firma zajmująca się budową obiektu nie zdąży go zainstalować. Zostanie zainstalowany dopiero po Mistrzostwach Świata.

maracana

Nie zmienia to jednak faktu, że już za tydzień rozpoczyna się najważniejsza impreza dla każdego fana piłki nożnej, a mecze będą rozgrywane na nowoczesnych i pięknych stadionach. Pewnie niewielu Polaków będzie miało okazję wybrać się do Brazylii, aby zobaczyć areny na żywo. Nie martwcie się. Nic straconego, bowiem z pomocą przychodzi Google.

Na oficjalnym blogu Google Maps ogłoszono, że już od dzisiaj wszystkie 12 stadionów zbliżających się Mistrzostw Świata 2014 można oglądać w widoku Streetview i to z samego środka murawy. Niestety nie można się po nich wirtualnie przechadzać, ale możliwość obejrzenia obiektów z tej perspektywy i tak jest niezwykle wyjątkowa.

Jeśli chcecie obejrzeć 12 aren Mundialu, to wejdźcie na specjalnie utworzoną stronę na Mapach Google.

Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstock

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement