Cloud Meeting, czyli cykl warsztatów poświęconych chmurze organizowanych przez Oktawave oraz Cloud Security Alliance

Cloud Meeting, czyli cykl warsztatów poświęconych chmurze organizowanych przez Oktawave oraz Cloud Security Alliance

Już 5 lutego wystartuje w Warszawie cykl warsztatów Cloud Meeting. Organizatorom zależy na popularyzacji idei chmury obliczeniowej jako nowoczesnego i oszczędnego sposobu na wykorzystanie infrastruktury informatycznej.

Badanie 451 Research wskazuje, iż w ciągu najbliższych trzech lat rynek chmury obliczeniowej będzie rósł o blisko 36% kwartalnie. Według prognoz w 2016 roku osiągnie wartość 19,5 mld dol. Bez wątpienia mamy do czynienia z jednym z najszybciej rosnących sektorów w branży IT. Oktawave oraz Cloud Security Alliance wierzą, że trend ten odmieni on nie tylko oblicze sektora informatycznego, ale będzie miał również znaczący wpływ na rozwój całego biznesu, który bazuje w oparciu o nowe technologie.

Wykorzystując rozwiązania chmurowe tysiące firm na całym świecie zdobywa przewagę konkurencyjną i usprawnia swoją organizację, odnotowując przy tym pokaźne oszczędności. Cloud computingowa rewolucja dotarła również do Polski, w postaci naszej rodzimej chmury – Oktawave.

„Chmura obliczeniowa to stosunkowo nowa kategoria produktu. Polscy przedsiębiorcy owszem, słyszeli o niej, ale często nie wiedzą, w jaki sposób mogą z niej skorzystać, jak uczynić procesy w firmie efektywniejszymi i – najważniejsze – jak zacząć dzięki niej redukować koszty wydawane na infrastrukturę IT. Dlatego we współpracy z ekspertami z Cloud Security Alliance postanowiliśmy przygotować cykl szkoleń, by podzielić się z rodzimym biznesem najlepszą wiedzą i praktykami” – mówi Dariusz Nawojczyk, CMO, Oktawave.

O czym będą warsztaty Cloud Meeting?

oktawave warsztaty

Organizatorzy przygotowali cykl spotkań́ w formie warsztatów i paneli dyskusyjnych dla osób zainteresowanych rozwiązaniami opartymi na cloud computingu. Spotkania będą podzielone na część szkoleniową, case studies, dyskusje oraz warsztaty. Specjaliści z firm związanych z usługami chmurowymi oraz eksperci z niezależnych organizacji podzielą się wiedzą oraz doświadczeniami z zakresu innowacyjnych rozwiązań przetwarzania danych w chmurze.

Zajęcia dedykowane są osobom, które chcą zdobyć rzetelną wiedzę na temat wykorzystania chmury w swojej pracy. Każde spotkanie będzie również doskonałą okazją do wysłuchania niezależnych opinii ekspertów, a także zdobycia praktycznej i sprawdzonej wiedzy o chmurze.

Gdzie można się zapisać na warsztaty?

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 5 lutego 2014 w Warszawie (Domaniewska 44a, Platinium 5) o godz. 8:30 i będzie miało formę śniadania biznesowego. Będą na nim obecni eksperci z Oktawave oraz Cloud Security Alliance oraz specjaliści z firm takich jak Altab, Qualys i Thulium, którzy podzielą się z uczestnikami warsztatów swoimi doświadczeniami.

warsztaty cloud computing

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wykonać kolejny krok na drodze do wykorzystania chmury w swoim biznesie. Cloud Meeting to szansa na uzyskanie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania bezpośrednio od osób, które cloud computingiem żyją na co dzień – dodaje Marcin Fronczak, prezes Cloud Security Alliance.

Liczba miejsc na każde spotkanie jest ograniczona – o możliwości wzięcia udziału w warsztatach decyduje kolejność zgłoszenia. Rejestracja prowadzona jest przez stronę cloudmeeting.pl.

Więcej informacji: Strona konferencji, Agenda, Prelegenci, Kontakt do organizatorów;

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement