Niezbędnik dla Windows Phone: Nie znam prostszego sposobu opłacania rachunków niż z aplikacją Sprytny Bill

Niezbędnik dla Windows Phone: Nie znam prostszego sposobu opłacania rachunków niż z aplikacją Sprytny Bill

Płatności mobilne zdają się jeszcze raczkować. Na rynku istnieje kilka standardów i efekt jest taki, że praktycznie każdy z nas płaci w inny sposób. Jaki sposób jest najlepszy? Oczywiście ten najprostszy.

Jakiś czas temu zainstalowałem aplikację Sprytny Bill i muszę przyznać, że nie spodziewałem się, że będę jej używał na co dzień. A tak się właśnie stało. I to tylko dlatego, że Sprytny Bill to naprawdę łatwy sposób na realizację płatności w sposób mobilny, z poziomu smartfona.

Zaczynamy od założenia konta w Sprytnym Billu. Do tego celu musimy podać numer telefonu komórkowego i zweryfikować jego poprawność wpisując do programu kod przesłany SMS-em.

Następnie wystarczy wprowadzić dane karty takie jak: numer i datę ważności. Karta zostanie zapisana w programie co ułatwi w przyszłości realizację płatności. Możemy oczywiście zapisać kilka kart i następnie decydować, którą chcemy zapłacić.

Aby zweryfikować kartę trzeba przeprowadzić szybki proces sprawdzający. Po podaniu numeru, daty ważności oraz kodu CVC2 aplikacja zamrozi na naszym koncie niewielką kwotę – zaledwie kilka groszy. Aby potwierdzić, że dana karta jest naszą własnością, musimy zalogować się do banku i sprawdzić jaką kwotę zarezerwował sobie Sprytny Bill. Po podaniu prawidłowej wartości, karta zostaje zapisana w aplikacji.

W tym momencie program staje się interfejsem do naszej karty płatniczej.

Dzięki Sprytnemu Billowi w łatwy sposób opłacimy rachunki. Praktycznie na każdym wydruku czy też fakturze znajduje się dwuwymiarowy kod QR. Po odczytaniu takiego kodu za pomocą czytnika w aplikacji, możemy przejść do realizacji płatności. W celu potwierdzenia chęci wykonania transakcji należy podać kod CVC2 (który nie zostaje zapamiętany przez aplikację) lub mPin – kod służący do zatwierdzania transakcji mobilnych i internetowych.

Jeżeli chcemy zapłacić rachunek, który nie posiada kodu QR lub z jakiegoś powodu nie możemy go odczytać istnieje możliwość wpisania ręcznie danych i zapłacenia Sprytnym Billem. Rachunki możemy zapisywać jako szablony, co pomoże w realizacji cyklicznych płatności.

W Sprytnym Billu zakładamy również konto w systemie MasterCard Mobile. Pozwala nam to przeprowadzać transakcje w punktach partnerskich oznaczonych logo MasterCard Mobile. Dzięki rejestracji w MasterCard Mobile uczestniczymy w licznych promocjach i mamy pewność bezpieczeństwa transakcji – gwarant bezpieczeństwa PCI DSS.

Jeżeli posiadacie kartę kredytową z programem zwrotu części wydanych pieniędzy, to po podpięciu jej do Sprytnego Billa będziecie zarabiać również na płaceniu rachunków. Sprytne?

Aplikację Sprytny Bill pobierzecie za darmo ze Sklepu Windows Phone.

Wpis przygotowany we współpracy z firmą Nokia, partnerem Spider’s Web.

Advertisement

Dołącz do dyskusji

Advertisement
Advertisement