News  /  Nokia

12345
Loading ... Loading ...
4.17 22 ratings.

Nokia Lumia 925 – wreszcie taki smartfon, jaki Nokia powinna mieć już dawno

News  /  Nokia

Jednak nie „pełne” PureView, jednak nie tablet, lecz tylko Nokia Lumia 925, o której wiedzieliśmy praktycznie wszystko przed konferencją – właśnie to pokazała dziś Nokia na konferencji w Londynie. Rozczarowanie? Nie, Nokia Lumia 925 wygląda na smartfon, który Nokia powinna mieć już dawno. Doskonałe materiały wykończeniowe, piękna sylwetka plus kilka ciekawych nowości w oprogramowaniu. Jeśli Lumia 920 sprzedawała się nieźle, to Lumia 925 ma szansę sprzedawać się świetnie.

Co metal, to metal. Tak powie chyba każdy, kto miał w ręku czy to najnowszego iPhone’a, czy HTC One. Najbardziej wymagający konsumenci smartfonów żądają dziś wspaniałego wyglądu i kapitalnego wykończenia. Większość dostępnych na rynku smartfonów ocieka średnio wyglądającym plastikiem. Tego na pewno nie można powiedzieć o najnowszej Lumii 925. To pięknie wyglądający smartfon wykonany z bardzo dobrych materiałów wykończeniowych: metalu i aluminium.

Co więcej, sylwetka nowego flagowca Windows Phone znacznie różni się od krytykowanej w tym względnie Lumii 920, która była uważana za za grubą i za ciężką. Lumia 925 jest znacznie cieńsza od poprzedniczki, jest też zapewne znacznie lżejsza.

Od pewnego czasu Nokia szuka swojego wyróżnika na rynku w postaci technologii fotograficznych i to zarówno w ujęciu hardware’owym, jak i software’owym. Nokia Lumia 925 nie odbiega w tej mierze od swoich poprzedniczek, choć wciąż nie mamy tu do czynienia z tzw. pełną technologią Pure View, którą Nokia zaprezentowała w jednym z ostatnich modeli smartfonów z Symbianen, czyli Nokia 808.

1200-nokia_lumia_925_color_range

Nokia Lumia 925 przychodzi jednak z całkiem ciekawymi innowacjami fotograficznymi. Z jednej strony ulepszono technologię obiektywów, która pozwala na wykonywanie jeszcze lepszych zdjęć w kiepskich warunkach oświetleniowych, z drugiej wprowadzono nowe oprogramowanie do obróbki zdjęć. W głównej mierze opierają się one na możliwościach nowej aplikacji Nokia Smart Camera, która pozwala na zaawansowaną edycję zdjęć oraz materiałów wideo. Co więcej, Nokia weszła we współpracę z twórcami hitowej aplikacji Hipstamatic dostępnej dotychczas na iPhone’a. Specjalnie dla Nokii przygotowali oni aplikację, która łączy cechy aplikacji znanej z iPhone’a z elementami społecznościowymi znanymi np. z Instagram.

zdjecie zrobione nokia_lumia-925_smart_camera-3 zdjecie zrobione_nokia_lumia-925_smart_camera-5

Obok udoskonaleń związanych z fotografią, Nokia Lumia 925 zawiera także wszystkie najlepsze cechy linii Lumia, m.in. bezprzewodowe ładowanie, system map Here oraz Nokia Muzyka.

Głównym marketingowym punktem nowej Lumii będzie jednak wygląd. W końcu WIndows Phone doczekał się urządzenia, które materiałami wykończeniowymi nie odstaje od liderów z konkurencyjnych platform: HTC One oraz iPhone’a 5. Nie wiemy jednak, czy i kiedy nowa Lumia będzie dostępna w Polsce. Podczas konferencji ogłoszono, że w Europie partnerem Nokii będzie sieć Vodafone, która jak wiemy nie jest obecna na polskim rynku. Cena nowej Lumii wynosi 469 euro, co powinno się przełożyć na ok 2 tys. zł w Polsce (o ile będzie oczywiście). Nie jest to więc cena zaporowa.

Obserwuj nas na Twitterze, polub na Facebooku lub dodaj do czytnika RSS.

Sprawdź, dlaczego Spider's Web wybrał Oktawave Odbierz 25 zł na start swojego projektu w chmurze Polub nas na Facebooku

Reklama