Asus Fonepad – kto chce dzwonić z tabletu?

Felieton/Sprzęt 25.04.2013
Asus Fonepad – kto chce dzwonić z tabletu?

Czy to tablet? Czy to telefon? Nie, to Asus Fonepad. O zacieraniu się granic pomiędzy smartfonami, a tabletami piszemy na łamach Spider’s Web najczęściej w przypadku telefonów komórkowych niebezpiecznie rosnących przy niemal każdej nadarzającej się okazji. Wkrótce granica zniknie na dobre, również dzięki tego typu urządzeniom jak Asus Fonepad.

Asus Fonepad to tablet o przekątnej ekranu 7 cali i rozdzielczości 1280 x 800, który został wykonany w technologii IPS. Urządzenie działa pod kontrolą Androida Jelly Bean. Sercem tego skrzyżowania tableta i smartfona jest procesor Intel Atom Z2420 o częstotliwości taktowania zegara rdzenia 1,2 GHz. Procesor do dyspozycji otrzymał 1 GB pamięci RAM. Natomiast użytkownik do przechowywania swoich danych takich jak zdjęcia, muzyka czy filmy ma 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć kartą microSD o pojemności do 32 GB. Szerzej o specyfikacji tego urządzenia pisał Dawid.

asus-fonepad-tablet-2 asus-fonepad-tablet-3

To, co jest najważniejsze w kontekście niniejszego tekstu to fakt, że tablet jest wyposażony w slot kart Micro SIM, co pozwala korzystać z tego tabletu jak ze zwykłego telefonu komórkowego, dzwonić i wysyłać SMS-y. Asus Fonepad właśnie trafia do sprzedaży w brytyjskim Amazonie. Jego cena to 180 funtów brytyjskich, czyli mniej więcej równowartość około 900 złotych.

asus-fonepad-tablet-4

Czy warto zainteresować się takim sprzętem? To zależy od tego, jaką odpowiedź udzielimy na pytanie dotyczące, do kogo jest on skierowany. Grupą docelową dla tego tabletu nie będzie raczej Kowalski, Nowak czy Krela. Jakoś nie wyobrażam sobie noszenia 7-calowego tabletu gdyż sam boleśnie doświadczam noszenia dwóch smartfonów, więc tym bardziej nie wyobrażam chodzenia z tabletem. Niezależnie czy się zmieści do bojówek czy do jeansów. Wydaje się, że Asus Fonepad to urządzenie skierowane głównie do biznesu. Szybko i w łatwy sposób można go schować do aktówki i móc cieszyć się z wygody jaką daje tak duży wyświetlacz, nie tracąc przy tym możliwości wykonywania połączeń. Oczywiście dla większości osób najwygodniej będzie prowadzić takie rozmowy z wykorzystaniem zestawu słuchawkowego czy słuchawki Bluetooth.

asus-fonepad-tablet-5

Dla klientów biznesowych takie połączenie może być faktycznie strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Jednak dla Kowalskiego tego typu urządzenia to zapowiedź tego, w jakim kierunku podąża wzornictwo smartfonów czy teraz już bardziej phabletów. Producenci elektroniki użytkowej chcą nam zaproponować urządzenia mające spełniać wszystkie nasze potrzeby, zapominając o jednej bardzo podstawowej – wygodzie ich użytkowania. Asus Fonepad to bez wątpienia ciekawe urządzenie ale do użytku służbowego. Tym bardziej, że jego cena jest bardzo atrakcyjna biorąc pod uwagę fakt, że Nexus 7 (32 GB, HSPA+) kosztuje 240 funtów brytyjskich. Dlatego też potencjalni klienci zapewne rozważą kupno Asusa Fonepada, a możliwość korzystania z niego jak z telefonu komórkowego należy jednak traktować jako ciekawostkę.

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement