Wojna o piwo z AppStore

15.10.2008
Wojna o piwo z AppStore

To musiało się kiedyś wydarzyć. Deweloper Hottrix wytoczył działa prawne przeciw innemu producentowi aplikacji na iPhone’a – Coors – oskarżając go o to, że ukradł mu koncept z aplikacji iBeer i wykorzystał go w programiku iPint.

iBeer i iPint to aplikacje, które używając wbudowany w iPhone’a akcelerometr symulują picie piwa poprzez przechylanie go. iBeer dostępny jest w AppStore za 2,99 dolarów, a iPint za darmo. Hottrix domaga się od Coors’a 12,5 miliona dolarów odszkodowania za utratę potencjalnych zysków ze sprzedaży aplikacji iBeer. iPint jest jedną z najpopularniejszych darmowych aplikacji ściąganych na iPhone’y.

Prawnicy reprezentujący Hottrix’a twierdzą, że bezskutecznie próbowali porozumieć się z Coors’em poza sądem. Proszono także Apple o usunięcie iPint z AppStore, ale ta usunęła program tylko z amerykańskiego AppStore.

AppStore jest kopalnią złota. Jeszcze w tym roku posiadacze iPhone’ów pobiorą miliardową aplikację na swoje urządzenia. Nie może więc dziwić fakt, że dla wielu programistów iPhone stanowi poważne źródło dochodów. Nawet tak śmieszne aplikacje jak iBeer, czy iPint mogą okazać się niezwykle popularne pośród użytkowników iPhone’a. Ten rynek będzie wkrótce wart miliardy dolarów.

Tagi: ,
Advertisement

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Advertisement
Advertisement