Rosjanie fałszują iPhone’y

09.10.2008
Rosjanie fałszują iPhone’y

Gorączka iPhone’owa w Rosji popycha tamtejszy światek przestępczy do niecodziennych praktyk. Sprytni fałszerze wykorzystują popularność iPhone’a i naiwność ludzką oferując nic nie warte atrapy.

Jak to działa? Zaczepiają przypadkowych przechodniów i skarżą się, że zostali okradzeni z pieniędzy na bilet lotniczy. Na szczęście złodziej nie zabrał im nowiutkiego iPhone’a. Wprawdzie bateria jest na wykończeniu i trzeba ją naładować, ale jeszcze się włącza. I tu – na dowód swoich słów – włączają urządzenie. Pojawia się charakterystyczne białe nadgryzione jabłko, po czym telefon gaśnie. Chętnie sprzedadzą iPhone’a, bo muszą przecież zebrać na zakup kolejnego biletu lotniczego. Naiwny nabywca odchodzi ciesząc się, że udało mu się kupić modny telefon za półdarmo.

Tyle, że jak będzie go próbował naładować, to dowie się, że w środku iPhone’a znajdują się dwie mikrobaterie i lampka, która podświetla wycięte w czarnej folii logo Apple.

Ciekawe ile z takich iPhone’ów pojawi się wkrótce na rodzimych serwisach aukcyjnych. A mnie w takich przypadkach przypomina się historia mojego znajomego, który bardzo chciał mieć iPhone’a.

Tagi:
Advertisement

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Advertisement
Advertisement