Prezes Nokii oddaje hołd Apple

02.10.2008
Prezes Nokii oddaje hołd Apple

Według doniesień agencji Reutersa, prezes największego na świecie producenta telefonów komórkowych – Nokii, Olli-Pekka Kallasvuo, oddał hołd Apple mówiąc, że to właśnie dzięki producentowi iPhone’a dynamicznie wzrasta zainteresowanie mobilnym Internetem.

– Bądźmy poważni i otwarcie przyznajmy: Apple sami to zrobiło. Inni po prostu próbują ich naśladować – przyznaje szef Nokii podczas wywiadu w Churchill Club.

– Nagle masz za rywala najlepsze firmy na świecie. To trochę przerażające. Firma z Cupertino zrobiła wielką przysługę rynkowi mobilnemu wydając iPhone’a. Mamy nowego poważnego konkurenta w naszym biznesie. Czapki z głów dla iPhone’a, który znacznie podniósł oczekiwania czym powinien być współczesny telefon. Oczywiście będziemy w stanie odpowiedzieć każdemu przeciwnikowi i również w tym przypadku to zrobimy – dodał Kallasvuo cytowany przez Reutersa.

Rzadko kiedy w biznesie spotyka się takie pochwalne słowa rzucane w kierunku konkurenta. Trzeba naprawdę docenić słowa Olli-Pekka Kallasvuo, który przyznaje, iż mimo faktu, że Nokia jest zdecydowanym globalnym liderem sprzedaży telefonów (400 milionów telefonów rocznie wobec 10 milionów Apple), to jednak produkt konkurencyjny popycha aktualnie rynek do przodu. Taka postawa szefa firmy przysparza jej samej bardzo pozytywnego wizerunku. Słowa prezesa Nokii dają podstawę twierdzić, że nie tylko pieniądz jest główną motywacją jego przedsiębiorstwa, ale również (a może przede wszystkim) dążenie do oferowania klientom coraz lepszych produktów.

Tagi: ,

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement