Prawdziwy debiut iPhone’a 2.0

15.09.2008
Prawdziwy debiut iPhone’a 2.0

W ostatniej części ostatniego wystąpienia Steve’a Jobsa zapowiedział on wydanie nowego oprogramowania dla iPhone’a, które miało naprawiać większość błędów. Obiecywał, że będzie to „wielka aktualizacja” wymieniając zalety nowego oprogramowania: mniej przerwanych połączeń, lepsza żywotność baterii, szybsze tworzenie kopii zapasowych podczas synchronizacji urządzenia z iTunes oraz zdecydowanie szybsza reakcja i działanie aplikacji.

Zgodnie z obietnicami oprogramowanie 2.1 dla iPhone’a pojawiło się w piątek rano (dla iPoda touch było dostępne w dniu konferencji „Let’s Rock, czyli we wtorek 9 września). Paczka ważyła prawie 250MB. W przepastnych jej zasobach próżno było szukać niespodzianek w postaci długo oczekiwanej nawigacji GPS „skręt po skręcie”, czy funkcji „kopiuj-wklej”. Pojawiła się natomiast funkcjonalność Genius znana z najnowszej odsłony iTunes (8.0).

W trzy dni po debiucie oprogramowania 2.1 użytkownicy i media chwalą Apple za przygotowanie poprawek usprawniających działanie iPhone’a. Przy okazji wypominają, że już sierpniowa aktualizacja do wersji 2.0.2 miała przynosić poprawienie irytujących błędów znacznie obniżających przyjemność obcowania z telefonem Apple.

Serwis MacRumors donosi, że oprogramowanie 2.1 to wreszcie to, na co miliony użytkowników iPhone’a czekało. Inne media zajmujące się Apple idą nawet dalej nazywając oprogramowanie 2.1 prawdziwą premierą iPhone’a. – Tak właśnie funkcjonować powinien iPhone 11 lipca kiedy, go kupiłem – pisze jeden z forumowiczów serwisu AppleInsider. – Można znieść znaczek „beta” z iPhone’a i oznajmić, że iPhone OS 2.0 w końcu nadszedł – podsumowuje testy nowego oprogramowania David Charter z Ars Technica.

Lista najważniejszych poprawek w oprogramowaniu 2.1 (za blogiem iPod Info)

? zmniejszenie błędów rozpoczynania oraz utraty połączeń
? znacznie poprawiona żywotność baterii dla większości użytkowników
? znaczna redukcja czasu archiwizacji do iTunes
? poprawiona niezawodność działania email, w szczególności pobieranie poczty z kont POP oraz Exchange
? szybsza instalacja programów firm trzecich
? poprawione błędy powodujące zawieszenia i awarie urządzenia, gdy masz dużo programów firm trzecich
? poprawiona wydajność komunikacji błyskawicznej
? szybsze wczytywanie oraz wyszukiwanie kontaktów
? poprawiona dokładność wyświetlania mocy sygnału 3G
? dodatkowe powtórzenia przypomnień o przychodzących komunikatach tekstowych
? opcja wymazania danych po dziesięciu błędnie podanych hasłach
? tworzenie list utworów Genius

Tagi: ,

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement