Apptism – alternatywa dla AppStore

20.09.2008
Apptism – alternatywa dla AppStore

Apptism to alternatywna platforma dla sklepu firmy Apple z aplikacjami na iPhone. Powstała jako odpowiedź niezadowolonych deweloperów programów, które zostały wycofane przez Apple z AppStore niejednokrotnie bez podania jakichkolwiek powodów lub dlatego, że według producenta iPhone’a dublowały funkcjonalności systemowych aplikacji.

Apptism pozwala na pobranie aplikacji bezpośrednio od producentów z pominięciem AppStore. W Apptism znajduje się aktualnie ponad 3,8 tysiąca aplikacji. Większość jest dostępna również w Appstore, ale serwis szuka deweloperów z własnymi niezależnymi aplikacjami.

W Apptism można znaleźć szczegółowe informacje na temat każdej z aplikacji, recenzje oraz wiadomości, które nie są dostępne nigdzie indziej w sieci. Zarejestrowani użytkownicy Apptims mogą dodawać własne recenzje oraz komentarze na temat aplikacji.

Z usuniętych przez Apple aplikacji, w Apptism można znaleźć I Am Rich, czy Now Playing (poprzednio znane jako Box Office). Niestety nie ma aplikacji umożliwiającej udostępnienie połączenia internetowego w iPhone komputerowi oferowanej przez chwilę w AppStore – Netshare.

Warto przyglądać się rozwojowi serwisu, ponieważ w przyszłości może on stanowić ważną alternatywę dla AppStore. Może także zachęcić podziemnych producentów aplikacji na iPhone’a do przedstawienia swoich aplikacji szerszej publiczności. To z kolei może doprowadzić do zmniejszenia znaczenia Installera, czy Cydii, które dostępne są na hackowanych iPhone’ach.

Tagi: ,

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement