8 milionów iPhone’ów i ciągle mało

01.09.2008
8 milionów iPhone’ów i ciągle mało

30 sierpnia sprzedano 8 milionowy egzemplarz iPhone’a. Skąd to wiemy? Z dość skomplikowanego źródła. Córka niejakiego Billa H kupiła iPhone’a w sklepie AT&T w Sunnyvale właśnie 30 sierpnia. Niby nic nadzwyczajnego, ot kolejny iPhone trafia w ręce konsumenta. Otóż nie – Bill H inwestuje w Apple i wie o niej dużo. Wie też, że jest grupa zapaleńców z Mac Observer’s Apple Finance Board (AFB), którzy potrafią czytać numery IMEI na iPhone’ach niczym tarota.

Billy H przesłał więc numer IMEI iPhone’a kupionego przez jego córkę. Panowie z AFB policzyli, że iPhone córki Billego H jest 5,649,000 egzemplarzem iPhone’a 3G wyprodukowanym przez Apple. Jeśli dodamy do tego 2,4 miliony sprzedanych iPhone’ów pierwszej generacji w pierwszych sześciu miesiącach 2008 roku wyjdzie okrąglutkie 8 milionów iPhone’ów.

Partnerzy Apple produkują 800 tysięcy iPhone’ów w ciągu tygodnia. Oznacza to, że Apple najprawdopodobniej wyprodukuje (i sprzeda) 10 milionowego iPhone’a przed końcem września.

Apple wielokrotnie powtarzało, że celem jest sprzedaż 10 milionów iPhone’ów w całym kalendarzowym roku 2008. Wydaje się, że uda się to prawie kwartał wcześniej.

W 2007 roku Apple sprzedało 3,71 milionów iPhone’ów.

Tagi:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement