Premiera iPhone w Era i Orange w Polsce

25.08.2008
Premiera iPhone w Era i Orange w Polsce

Dzisiaj miała (właściwie w momencie pisania tego tekstu ma) premiera Apple iPhone 3G u dwóch operatorów nad Wisłą. Nie będę odpowiadał dlaczego nie u czterech bo każdy zainteresowany wie.

Tak więc zacznę od Ery. Byłem na miejscu (Al. Jerozolimskie 181) o 18:50 (planowany start 19:00). Oprócz mnie były może z 4 osoby poza pracownikami PTC i zupełny spokój. Około godziny 19:30 zaczęły się zbierać pierwsze grupki osób, więc poszedłem coś zjeść (na imprezie był darmowy cathering w postaci talonów na: hot doga, zapiekankę, kanapkę, kiełbaskę z wody, kolbę kukurydzy i napój np. Cola Zero).

Średniej klasy wodzirej zachęcał ludzi do wypowiedzi ale większość nie potrafiła wymienić żadnej funkcji iPhone poza dużym ekranem co widzieli na zdjęciach. Przyczyny należy szukać w słabej reklamie (właściwie jej braku w środkach masowego przekazu). Około godziny 20:10 na scenę kroczyli zawodnicy z programu ?You can dance – poprostu tańcz?, którego sponsorem jest Era. Nie pokazali nic ciekawego, ale można było zdobyć autograf po co większość przybyłych na imprezę pewnie przyjechała.

W punkcie przedsprzedaży iPhone, który teoretycznie był czynny od godziny 20:00 nie było kolejek. W czasie 2h imprezy przewinęło się kilkanaście, no może z 30 osób, przy czym nie wszyscy podpisywali umowy. Klient po podpisaniu umowy dostawał kartę SIM i numerek do kolejki, żeby odebrać iPhone o godzinie 0:00. Podpisanie umowy odbywało się na laptopach Dell (typowe firmowe laptopy PTC) a nie MacBook?ach.

Era poinformowała oficjalnie że w ofercie na kartę Tak Tak iPhone nie będzie dostępny jeszcze przez dłuższy czas (prawdopodobnie kilka miesięcy) a sprzedaż bez umowy ruszy prawdopodobnie od poniedziałku w cenie około 2100 brutto za iPhone 3G 8GB i 2500 za iPhone 3G 16GB. Oczywiście telefony w ofercie bez umowy będą z simlockiem ale Era na życzenie go zdejmuje.

Podsumowując jedynym plusem Ery było jedzenie 🙂 Nie wiem po co Era każdemu przy wejściu na rękę zakładała niebieską opaskę.

Na imprezę Orange udałem się przed godziną 22:00. Premiera miała miejsce na Placu Konstytucji gdzie znajduje się spory salon Orange. Scena z dj?em była na środku placu gdzie muzyki elektronicznej słuchało około 40 osób. Orange wyświetlało przy scenie spory zegar odliczający czas do godziny 0. Po drugiej stronie ulicy w otwartym salonie Orange można było pobawić się na żywo iPhonem 3G. Przyznam że jest troche lżejszy od wersji 2.5G i przyjemniejszy w dotyku (fajnie się go trzyma). Zainstalowany soft to 2.0.2 całkowicie spolszczony bez żadnego Orange Menu 🙂 czego obawiali się niektórzy użytkownicy. Co ciekawe na środku placu tuż za ludźmi stał samochód obłożony wizytówkami ?Serwis iPhone? (zdjęcia w galerii – link poniżej)

Podsumowując premiera iPhone 3G w Polsce to była totalna klapa. Małe zainteresowanie. Kiepska reklama (czyt. jej brak) i nieciekawa oferta zniechęciła potencjalnych nabywców. Era w konkursach organizowanych na scenie rozdawała koszulki a Orange akcesoria do iPhone. Orange postąpił trafniej, bo kto kupi iPhone do koszulki a kto do akcesoriów, które dostał. Ja czekam na poniedziałkową premierę Samsung Omnia. Samsung twierdzi, że jest to konkurencja dla iPhone.

Tagi:
Advertisement

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Advertisement
Advertisement