iPhone nie dla Ery i Orange

Spider's Web 26.08.2008
iPhone nie dla Ery i Orange

Zakup iPhone w Erze czy Orange mija sie z celem. 

Dlaczego?

Obaj operatorzy nie wspierają poprawnie GPRS klasy B, nie mowiąc już o klasie A. Nie wiadomo od kiedy tak jest ale Era oficjalnie poinformowała, że wspiera tylko GPRS klasy C. Z Orange oficjalnego potwierdzenia nie mam ale wiem od użytkowników internetu w telefonie tej sieci, że działa to tak samo jak w Erze.

Co to oznacza dla użytkownika?

Korzystając z internetu w telefonie abonent znajduje się poza zasięgiem – nie można odbierać rozmów i SMSów. Dopiero w momencie rozłączenia transmisji danych można nawiązywać połączenia głosowe i wysyłać SMSy.

Co to ma do iPhone?

Jak wszyscy wiedzą obecna wersja softu 2.0.2 do iPhone nie pozwala cieszyć się transmisją w sieciach UMTS. Zrywa połączenie i zasięg jest gorszy niż na innych telefonach znajdujących się w tej samej lokalizacji. W momencie kiedy znajdujemy się w zasięgu sieci GSM czyli GPRS/EDGE i korzystamy z internetu jesteśmy poza zasięgiem. Użytkownicy iPhone wiedzą doskonale, że jest to świetne urządzenie do internetu a reklamy Apple wskazują jasno, że podczas surfowania po sieci można odebrać rozmowę.

Dla mnie kwalifikuje się to pod ?towar niezgodny z umową? i można spokojnie rozwiązać umowę i zrezygnować z iPhone w Erze czy Orange.

Podobno w niektórych rejonach Polski (pewnie gdzie ruch jest mniejszy) Era ma GPRS klasy B – są to niepotwierdzone informacje od użytkowników.

Tagi:
Advertisement

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Advertisement
Advertisement