iPhone 3G dostępny dla 660 milionów użytkowników

22.08.2008
iPhone 3G dostępny dla 660 milionów użytkowników

22 sierpnia roku był najważniejszym, obok 11 lipca, dniem w 2008 roku dla Apple. Od Indii i Singapuru, przez Argentynę i Kolumbię, do Litwy i Polski – wszędzie tam debiutował dziś iPhone 3G.

Jak istotny było to dzień? W dniu dzisiejszym Apple poszerzyło zakres potencjalnych klientów o 78%. Od 11 lipca było 330 milionów potencjalnych klientów, którzy mogli kupić telefon Apple. Od 22 sierpnia jest już ich 660 milionów.

Od 11 lipca do 22 sierpnia iPhone dostępny był na 22 rynkach. Od dzisiaj klienci w 43 państwach mogą go kupić. Ilu ich kupi? Apple nie zweryfikowało jeszcze swoim estymacji sprzedaży 10 milionów egzemplarzy iPhone’ów obu generacji do końca 2008 roku, chociaż wydaje się, że ta bariera pęknie przed końcem września.

W nadchodzących tygodniach kiedy do mediów trafiać będą kolejne wyniki sprzedaży iPhone’ów z kolejnych rynków, okaże się, czy marketingowy blichtr, który towarzyszy mu na całym świecie ma swój wymiar finansowy.

Jedno jest pewne – w nadchodzących miesiącach wycena rynkowa firmy Apple zależeć będzie w głównej mierze od iPhone’a i jego sukcesu na kolejnych rynkach.

Tagi:
Advertisement

Dołącz do dyskusji

Advertisement
Advertisement