Miły dodatek od Microsoftu. Aplikacja Twój Telefon pokaże teraz tapetę z… twojego telefonu

News/Oprogramowanie 03.01.2020
Miły dodatek od Microsoftu. Aplikacja Twój Telefon pokaże teraz tapetę z… twojego telefonu

Miły dodatek od Microsoftu. Aplikacja Twój Telefon pokaże teraz tapetę z… twojego telefonu

Aplikacja Twój telefon to jedno z najbardziej użytecznych narzędzi, jakie trafiło do Windowsa 10. Microsoft co rusz do daje do niego nowe funkcje. Ta najnowsza, jako pierwsza, przeznaczona jest dla estetów.

Twój telefon to wbudowane w Windowsa narzędzie, za pomocą którego możemy łączyć się z naszym telefonem komórkowym. Narzędzie współpracuje z iOS-em i z Androidem, ale tylko w przypadku tego drugiego jest faktycznie użyteczne. I to bardzo. Jakby tego było mało, cały czas jest rozwijane.

twój telefon tapeta

Twój telefon obsługuje już telefony zwykłe i dual-SIM. Wyświetla ostatnio ustawioną tapetę i poziom naładowania akumulatora telefonu. Pozwala na bezpośrednie kopiowanie zdjęć z telefonu do komputera. Umożliwia odbieranie i wysyłanie SMS-ów i MMS-ów za pomocą komputera oraz nawiązywanie i odbieranie połączeń głosowych. Przenosi powiadomienia z naszego telefonu do windowsowego Centrum akcji i wreszcie potrafi wyświetlać aplikacje z telefonu na Pulpicie naszego komputera.

Aplikacja Twój telefon ładniejsza i bardziej osobista. Z tapetą z twojego telefonu.

Twój telefon wyświetlał do tej pory tapetę z naszego telefonu na jego miniaturce w lewym górnym rogu interfejsu. Jednak jak odkrył Rafael Riviera, już niedługo cały interfejs apki będzie mógł mieć w tle tapetę, która jest ustawiona w naszym telefonie. Może to okazać się nie tylko przyjemne, ale i całkiem użyteczne – jeżeli mamy kilka telefonów, od razu widać który w danej chwili obsługujemy.

Przełomowa i superistotna nowość? Z pewnością nie. Jednakże miły i godny odnotowania dodatek. Teraz czekamy na szerszą obsługę urządzeń z iOS-em. Wiemy, że jest możliwa – aplikacja Dell Mobile Connect na pecetach Della – podobna do Twój telefon – jakoś sobie radzi z telefonami Apple’a. Wierzymy, że i Microsoft do tego dojdzie.

Dołącz do dyskusji