mBank wprowadza wsparcie dla Garmin Pay. To jest wiadomość, na którą czekałem

News/Sprzęt 21.01.2020
mBank wprowadza wsparcie dla Garmin Pay. To jest wiadomość, na którą czekałem

mBank wprowadza wsparcie dla Garmin Pay. To jest wiadomość, na którą czekałem

Klienci mBanku, którzy korzystają na co dzień z zegarków Garmina obsługujących Garmin Pay, nie muszą już szukać alternatywnych rozwiązań. Od dziś mogą bez problemu skorzystać z opcji płatności oferowanej przez ich zegarki. 

Jeśli ktoś nie wie, czym jest Garmin Pay, to na wszelki wypadek krótkie przypomnienie. To nic innego niż system płatności – podobny do Apple Pay lub Google Pay – który umożliwia podpięcie już istniejącej karty płatniczej do zegarka, a następnie płacenie nim (i nią) we właściwie wszystkich punktach, które obsługują transakcje zbliżeniowe.

Na wszelki wypadek dodam, że nie trzeba w żaden specjalny sposób informować osobę za kasą, że będziemy płacili zegarkiem. Wystarczy powiedzieć, że będziemy płacić kartą, po czym przyłożyć zegarek do terminala (a raczej umieścić go w jego pobliżu) i to tyle – transakcja zostanie zrealizowana, a pieniądze pobrane z naszego konta.

Płatność Garmin Pay jest przy tym zabezpieczona PIN-em, który należy wprowadzić przed wykonaniem transakcji na zegarku. Jako że w modelach bez dotykowego ekranu nie jest to przesadnie wygodne, polecam wpisać go jeszcze przed ustawieniem się w kolejce. Tym bardziej, że – o ile nie zdejmiemy zegarka z ręki – jednorazowe wpisanie kodu wystarczy nam na całą dobę.

Garmin Pay w mBank – można już dodawać karty.

Garmin Pay w mBank – co trzeba wiedzieć?

Właściwie to wiecie już wszytko. Może warto tylko dodać, że obsługiwane są zarówno karty Mastercard, jak i Visa, przy czym sprawdziłem proces dodawania karty dla tego drugiego typu i całość została zrealizowana bez najmniejszego problemu.

Żeby dodać kartę należy uruchomić aplikację Garmin Connect Mobie, przejść do zakładki Więcej (trzy kropki na dole), wybrać Garmin Pay, znowu kliknąć w ikonę z trzema kropkami (aczkolwiek tym razem jest ona już na górze), wybrać Dodaj kartę, a potem postępować zgodnie z instrukcjami. Ostateczne potwierdzenie dodania karty realizowane jest na podstawie wprowadzanego przez nas kodu, który dostaniemy SMS-em.

Kto jeszcze w Polsce oferuje Garmin Pay?

Niestety lista nie jest długa, ale szczęśliwie staje się coraz dłuższa. Aktualnie obsługiwane są następujące banki:

  • Pekao (Mastercard)
  • Pocztowy (Mastercard i Visa)
  • Spółdzielcze SGB (Mastercard i Visa)
  • Getin Noble Bank (Mastercard)
  • ING (Mastercard i Visa)
  • Nest Bank (Visa)
  • PKO BP (Mastercard i Visa)
  • Revolut (Mastercard i Visa)
  • Santander (Mastercard i Visa)

Sam przy tym od miesięcy korzystam z opcji z Revolutem, w której na koncie revolutowym trzymam drobne przydatne podczas zakupów przed/po bieganiu bez telefonu. Teraz jednak, po podpięciu głównej karty, możliwe, że będę z Garmin Pay korzystał jeszcze częściej.

Dołącz do dyskusji