Awaria płatności kartami. Transakcje Polaków odrzucane w losowy sposób

News/Bankowość 12.07.2018
Awaria płatności kartami. Transakcje Polaków odrzucane w losowy sposób

Awaria płatności kartami. Transakcje Polaków odrzucane w losowy sposób

Jeśli wybieracie się dziś wieczorem na miasto lub na zakupy, radzę zabrać ze sobą gotówkę. Bardzo możliwe bowiem, że wasza karta zostanie odrzucona.

Aktualizacja: Awaria terminali MasterCard została już usunięta. Więcej informacji znajdziecie na końcu tekstu.

Co najlepsze, z informacji uzyskanych od naszych czytelników (i jednego redaktora) wynika, że karty odrzucane są w losowy sposób. Jeśli komuś, kto np. stoi w kolejce przed wami uda się zapłacić bez problemu kartą z tego samego banku, nie oznacza to wcale, że możecie odetchnąć z ulgą. Nic z tych rzeczy.

Awaria kart płatniczych

awaria-kart-platniczych-2

Losowość tego zjawiska wskazuje, że jest to raczej problem z siecią terminali płatniczych. Oczywiście o tej godzinie nie byliśmy w stanie skontaktować się z nikim, kto mógłby udzielić w tej sprawie oficjalnego komentarza. Nasi czytelnicy (i jeden redaktor) napotkali na problemy z płatnością bezgotówkową w supermarketach sieci Biedronka, Tesco, sklepach osiedlowych, kioskach itd. Naszemu redaktorowi z kolei odrzucono płatność za przejazd Taxify.

Nie jest to może koniec świata, ale biorąc pod uwagę rosnącą popularność płatności bezgotówkowych w naszym kraju, wielu Polaków będzie miało problem. Dlatego przed planowanym wyjściem na miasto, albo po zakupy radzimy wyposażyć się w staromodne banknoty. O problemach z wypłacaniem gotówki z bankomatów jeszcze nikt nas nie poinformował. Zakładam więc, że gotówka może być najlepszym rozwiązaniem dzisiejszego problemu. Niestety, wypłacanie gotówki z bankomatów również sprawia sporo problemów.

Aktualizacja: MasterCard Polska informuje, że problem został już rozwiązany

Wygląda na to, że nie było to nic poważnego. A przynajmniej nie na tyle, żeby usterki nie dało się usunąć w dosłownie kilka godzin. Możemy przestać panikować i wrócić do bezgotówkowego wydawania pieniędzy.

Dołącz do dyskusji