Wytęż wzrok, by znaleźć liczne telewizory Samsunga na Electronics Show

Patronat medialny/RTV 14.04.2018
Wytęż wzrok, by znaleźć liczne telewizory Samsunga na Electronics Show

Wytęż wzrok, by znaleźć liczne telewizory Samsunga na Electronics Show

Na stoisku Samsunga na targach Electronics Show znajdziemy liczną reprezentacje sprzętu mobilnego, RTV i AGD. To również jedna z pierwszych okazji, by sprawdzić co zapewnia tryb Ambient Mode w telewizorach QLED.

Właściwie każdy liczący się na rynku producent telewizorów oferuje w swoich sztandarowych produktach co najmniej bardzo przyzwoity obraz. Różnice coraz częściej dostrzegalne są przede wszystkim przez entuzjastów. Samsung ma jednak pomysł jak rozszerzyć ideę pięknego obrazu w swoich odbiornikach. Chodzi o wzornictwo samych telewizorów.

Uroda nowych UHD, Super UHD i QLED Samsunga jest oczywiście dyskusyjna, wszak każdy z nas ma różny gust. Samsung jednak zastosował w telewizorach QLED dwa bardzo ciekawe rozwiązania. Pierwszym jest ulepszony moduł One Connect, który pozwala nam całkowicie wyeliminować z zasięgu wzroku przewody od telewizora. Drugim jest Ambient Mode.

Ambient Mode w telewizorach Samsung QLED można sprawdzić w praktyce na Electronics Show.

Samsung QLED Electronics Show

Samsung za jego pomocą chce rozwiązać wzorniczy problem wyłączonego telewizora, który będąc wyłączonym jest wielkim czarnym prostokątem w naszym salonie. W trybie Ambient może wyświetlać nasze zdjęcia w formie atrakcyjnych kolaży, nagłówki newsowe, prognozę pogody czy subtelne animacje. Może też do tego wykorzystać ścianę, przed którą się znajduje – za pomocą dedykowanej aplikacji zapewniamy jej zdjęcie, a telewizor wtedy wtapia się w otoczenie, wyświetlając na ekranie jej wzór i fakturę.

Samsung QLED Electronics Show

Samsung nie zapomniał też o jakości samego obrazu. W sztandarowym modelu Q8F jasność obrazu sięga 2000 nitów. Ten model jest też wyposażony w mechanizm podświetlenia Direct Full Array. Wykorzystuje on pełną siatkę podświetleń LED, co umożliwia przyciemnianie określonych obszarów ekranu telewizorów QLED TV przy jednoczesnym podświetlaniu innych, co pozwala uzyskać znakomity kontrast – jasne obszary są jaśniejsze, a ciemne partie jeszcze ciemniejsze.

Nie zabrakło też perełki w ofercie AGD: pralki Samsung QuickDrive.

Samsung QLED Electronics Show

Linia pralek QuickDrive, według zapewnień Samsunga, pozwala prać o 50 proc. szybciej niż inne urządzenia. Nowe urządzenia zawierają bęben o specjalnej konstrukcji, który składa się z dużego bębna głównego oraz umieszczonej z tyłu obracającej się niezależnie płyty. W odróżnieniu od konwencjonalnych pralek, które podczas prania wielokrotnie przesuwają wsad tylko w górę i w dół, w bębnie pralki QuickDrive ubrania przenoszone są z góry na dół, a płyta z tyłu wprowadza je w ruch do tyłu i do przodu.

Ta dynamika działająca w dwóch różnych płaszczyznach ma skutkować szybkim i dokładnym cyklem prania. Dzięki dwóm drogom, przez które transportowana jest woda – szufladzie na detergent i dodatkowej dyszy umieszczonej w górnej części kołnierza – możliwe jest szybsze usuwanie resztek proszku lub płynu do prania.

No i nie zabrakło w mojej ocenie najlepszego telefonu na rynku – Samsunga Galaxy S9.

Samsung QLED Electronics Show

To cudo mobilnej techniki możecie obejrzeć na stoisku Samsunga w wielu różnych konfiguracjach. Szczególną popularnością cieszą się gogle VR. Nic dziwnego: wystawca postarał się o specjalne stanowiska z wygodnymi fotelami, obok których postronni mogą obserwować wirtualną przygodę testującej osoby. Nie brakuje jednak i wszystkich pozostałych akcesoriów, w tym obudów, futerałów, czy głośników Bluetooth.

Samsung QLED Electronics Show

Samego telefonu przedstawiać – wydaje mi się – nie trzeba. Wygląda olśniewająco dzięki swojej formie i zakrzywionemu szkłu. Ma wyświetlacz o rewelacyjnej jakości i jeden z najlepszych aparatów na rynku. Ten ostatni jest zresztą czymś szczególnym: to pierwszy aparat mobilny ze zmienną przesłoną. Światło obiektywu jest teraz zmienne i w zależności od warunków wynosi f/1.5 lub f/2.4, dzięki czemu aparat sprawdzi się doskonale zarówno fotografując krajobrazy, jak i w zdjęciach nocnych.

Ectronics Show to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Targi trwają od wczoraj do 15 kwietnia na halach Ptak Warsaw Expo w podwarszawskim Nadarzynie. Całemu wydarzeniu patronuje sieć MediaMarkt.

Dołącz do dyskusji