Kryptowalutowa giełda EasyCoin zawiesiła działalność

Artykuł/Bankowość 20.04.2018
Kryptowalutowa giełda EasyCoin zawiesiła działalność

Kryptowalutowa giełda EasyCoin zawiesiła działalność

Tylko do 24 kwietnia realizowane będą wypłaty środków w złotówkach. Pozostałe do 29 kwietnia. Operator giełdy kryptowalutowej EasyCoin zapowiada koniec działalności i prosi klientów o jak najszybsze zamykanie swoich rachunków. 

Trzeba przyznać, że  inwestujący w kryptowaluty nie mają w Polsce łatwo. Najpierw pojawiło się wyraźnie ostrzeżenie ze strony KNF i NBP, potem Komisja Nadzoru Finansowego wpisała największą polską giełdę kryptowalutową na listę ostrzeżeń publicznych.

Kolejnym odcinkiem tego serialu jest chaos interpretacyjny w sprawie rozliczeń podatkowych z transakcji realizowanych kryptowalutami. A potem było tylko ciekawiej. Ministerstwo Finansów po pierwszym komunikacie, który więcej komplikował niż wyjaśniał, obiecuje drugi.

W międzyczasie mnożą się też prawnicze interpretacje kryotoinwesotrów, którzy uparcie chcą wiedzieć na czym stoją. I to jak najszybciej, bo przecież ostateczny termin złożenia zeznania podatkowego mija za chwilę – 30 kwietnia. Niektóre z przygotowanych opinii prawnych nie traktują kryptowalut jako pieniądza elektronicznego.

Koniec z EasyCoin. Klienci proszeni o wypłaty.

Co gorsza, nie za bardzo można liczyć na pomoc urzędów skarbowych, których pracownicy raczej rozkładają bezradnie ręce  i spoglądają w kierunku ministerstwa wierząc, że w końcu ktoś im cokolwiek powie.

Najwyraźniej zła passa nie mija, bo właśnie polska giełda kryptowalut EasyCoin z siedzibą w Sopocie, ogłosiła zawieszenie działalności i poprosiła swoich klientów o jak najszybszą wypłatę środków. Te w złotówkach mają zostać wypłacone do najbliższego wtorku, 24 kwietnia, a pozostałe do 29 kwietnia.

Alior Bank, śladem innych banków wypowiedział umowę EasyCoin.

Po tym jak m.in. Pekao SA i PKO BP zdecydowały się na wypowiedzenie rachunków firmowych giełdzie EasyCoin, na taki sam ruch zdecydował się właśnie Alor Bank.

W stanowisku EasyCoin, która funkcjonowała od grudnia 2016 r., czytamy:

Drodzy Użytkownicy!

Z przykrością informujemy, iż w związku z kolejnym wypowiedzeniem rachunków bankowych (Alior Bank) podjęliśmy decyzję o zawieszeniu działalności giełdy EasyCoin.pl z dniem 30.04.2018r. Obecna sytuacja prawna i brak regulacji w zakresie kryptowalut niestety nie pozwala nam na prowadzenie firmy w kraju. W związku z wszystkimi wypowiedzeniami umów rachunków straciliśmy także możliwość oferowania naszych usług wymiany walut w serwisie Megawaluta.pl.

Ubolewamy nad faktem, iż Rząd ochoczo wyciąga ręce po podatki od zysku z kryptowalut jednocześnie zabijając branżę regulacjami ze strony banków uniemożliwiając legalne prowadzenie działalności.

W związku z powyższym uprzejmie prosimy wszystkich Użytkowników o wypłatę środków z serwisu do 29.04.2018r. natomiast wypłaty PLN realizowane będą tylko do dnia 24.04.2018r. (Nie będzie możliwości wypłaty PLN po tym terminie)

Bardzo przepraszamy za niedogodności!

Zespół EasyCoin.pl

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji