To będzie hit. Już w sierpniu oprogramujemy klocki LEGO

News/Sprzęt 05.01.2017
To będzie hit. Już w sierpniu oprogramujemy klocki LEGO

To będzie hit. Już w sierpniu oprogramujemy klocki LEGO

Gdy myślimy o programowaniu i klockach LEGO, na myśl przychodzi nam przede wszystkim seria Mindstorms. Klocki Mindstorms przeznaczone są jednak głównie dla dorosłych pasjonatów programowania. A co z młodszymi „koderami”? Już w sierpniu będziemy mieli coś dla nich: LEGO Boost.

Przy pomocy aplikacji przeznaczonej na tablety, oraz zestawu startowego o nazwie LEGO Boost Creative Toolbox będziemy w stanie zbudować i oprogramować wszystko, do czego starczy nam wyobraźni. Aplikacja przypomina interfejsem grę – umożliwia układanie podstawowych algorytmów za pomocą obrazków i symboli. Tym sposobem młody użytkownik ani się spostrzeże, a pozna podstawowe pojęcia programistyczne typu pętla czy instrukcja warunkowa.

Między 840 klockami znajdującymi się w zestawie, znajdą się specjalne klocki wyposażone w połączenie Bluetooth – i to właśnie nimi będziemy w stanie sterować za pomocą programu stworzonego w aplikacji na tablecie. Klocki te to:

  • Move Hub – komponent z dwoma wbudowanymi silniczkami, przyciskiem aktywacyjnym, czujnikiem nachylenia i światłem,
  • Interactive Motor – programowalny silniczek,
  • Czujnik koloru i odległości.

lego-boost-komponenty

Pośród przykładowych urządzeń do samodzielnego zbudowania znajdują się:

  • Vernie – robot którym można sterować za pomocą własnego algorytmu,
  • Frankie the Cat – zabawka interaktywna,
  • MTR4 – pojazd przypominający marsjańskie łaziki,
  • Guitar4000 – instrument muzyczny,
  • Autobuilder – linia montażowa składająca klocki.

lego-boost-modele

Oczywiście zarówno używając klocków, jak i aplikacji można popuścić wodze fantazji i wyjść poza przykładowe konstrukcje. Hasłem zestawu przecież jest: Build Code Play, czyli buduj, programuj, baw się. Całość ma ukazać się już w sierpniu, i może być doskonałym edukacyjnym prezentem wspomagającym nie tylko naukę programowania. Oby zestawy były dostępne w Polsce!

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Advertisement