Oto nowy Onet News, czyli jedna z najlepszych polskich aplikacji na Windows Phone

Artykuł/Sprzęt 31.03.2015
Oto nowy Onet News, czyli jedna z najlepszych polskich aplikacji na Windows Phone

Oto nowy Onet News, czyli jedna z najlepszych polskich aplikacji na Windows Phone

Onet można lubić lub nie, ale nie sposób umniejszać jego pozycji – to jeden z najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych portali w Polsce. Za sprawą nowej wersji aplikacji Onet News użytkownicy smartfonów z Windows Phone dostali świetne narzędzie do przeglądania zawartości tego portalu.

Onet News w nowej odsłonie 2.0 właśnie zadebiutował w sklepie Windows Phone Store. Aplikacja doczekała się gruntownej przebudowy i obecnie jest jedną z najlepszych i najładniejszych polskich aplikacji do przeglądania informacji z Polski i ze świata.

Prosta obsługa i minimalistyczny wygląd

Ekran główny aplikacji wita nas panelem o nazwie „Magazyn”, który gromadzi najważniejsze informacje z różnych działów Onetu, taki jak „Dzisiaj w Onecie”, „Życie gwiazd”, czy „Styl życia”. Artykuły są prezentowane w formie dużych kafelków ze zdjęciem.

Dostęp do kolejnych działów uzyskujemy poprzez gest przesunięcia ekranu na boki. W ten sposób możemy przeglądać informacje w obrębach konkretnych kategorii. Do wyboru mamy 11 ogólnych sekcji, takich jak sport, biznes, motoryzacja, etc., a także sekcję regionalną. W sekcjach tematycznych i regionalnych artykuły są wyświetlane w formie listy z miniaturką zdjęcia.

W ustawieniach aplikacji możemy wybrać zarówno kolejność wyświetlania kategorii, jak i miasto, którego mają dotyczyć wiadomości regionalne. Jeśli dużo podróżujemy, aplikacja może automatycznie dobierać wiadomości regionalne do naszej lokalizacji.

Artykuły są wyświetlane w przejrzystej i łatwej do czytania formie. Aplikacja pozwala niemal dowolnie regulować wielkość tekstu, a także ustawić tryb nocny z ciemnym tłem. Możemy również przeczytać komentarze pod tekstem, jak również zostawić własną opinię. Artykuł można także udostępnić dalej, poprzez domyślne menu systemu Windows Phone.

Dużo dodatków

Onet News zwiera kilka przemyślanych dodatków. Aplikacja pozwala ustawić opcjonalne powiadomienia push, które poinformują nas o pilnych wydarzeniach z Polski i ze świata. Kolejną ciekawą funkcją jest tryb offline, pozwalający pobierać wybrane wiadomości do pamięci smartfona, dzięki czemu można je czytać bez dostępu do Internetu. Możemy wybrać, czy aplikacja zapisze sam tekst, czy również obrazki. Możemy również wybrać kategorie, z których teksty będą automatycznie zapisywane do pamięci smarfona.

Aplikacja pozwala także na korzystanie z narzędzi, czyli usług i podserwisów Onetu. Do dyspozycji mamy pogodę, pocztę, program TV, repertuar kin, giełdę, waluty, horoskop i VoD. Niestety poszczególne narzędzia mocno odbiegają estetyką od całej aplikacji i nie są tak przyjazne dla oka.

W części informacyjnej aplikacji nie uświadczymy żadnych reklam

To bardzo duży plus Onet News, który może sprawić, że dla wielu osób czytanie newsów na smarfonie może okazać się wygodniejsze, niż w przeglądarce na komputerze. Reklamy pojawiają się jedynie w niektórych usługach z sekcji „Narzędzia”, np. przy przeglądaniu pogody.

Aplikację Onet News pobierzesz za darmo ze sklepu Windows Phone Store.

Dołącz do dyskusji