Narzekasz na Internet w metrze? Zobacz, co się zmieni w przyszłym roku

News/Operatorzy 28.11.2014
Narzekasz na Internet w metrze? Zobacz, co się zmieni w przyszłym roku

Narzekasz na Internet w metrze? Zobacz, co się zmieni w przyszłym roku

Operatorzy postanowili połączyć swoje siły i dzięki współpracy Orange, Plus, T-Mobile i Play osoby podróżujące drugą linią warszawskiego metra będą mogły korzystać z zasięgu LTE już od momentu oddania trasy do użytku.

Jak informuje rzecznik prasowy Orange Polska, Wojciech Jabczyński, jeszcze w tym roku klienci skorzystają z zasięgu LTE na drugiej linii metra, która wg planu ma zostać oddana do użytku w połowie grudnia.

W przypadku pierwszej linii metra, którą obecnie podróżują setki tysięcy ludzi dziennie, urządzenia pozwalające na korzystanie z sieci ma zainstalowana jedynie sieć Play. Od 2011 roku klienci fioletowego operatora mogą korzystać z Internetu i prowadzić rozmowy w tunelach między poszczególnymi stacjami.

metro LTE

Pozostali usługodawcy oferują obecnie sygnał jedynie na samych stacjach i na odcinku od stacji Słodowiec do Młocin. Jednak i w tym przypadku operatorzy dogadali się między sobą i jeszcze w pierwszej połowie przyszłego roku każda z powyższych sieci umożliwi korzystanie ze swoich usług na całej trasie warszawskiego metra. Teoretycznie niezbędne prace mogłyby zostać wykonane wcześniej, ale metro musi funkcjonować bez zakłóceń i stąd planowane zakończenie w przyszłym roku.

Informacja o dostępności zasięgu LTE na trasie drugiej linii metra z pewnością ucieszy abonentów Orange m.in. dlatego, że do końca marca 2015 roku klienci pomarańczowej sieci mają dostęp do darmowego LTE.

Myślę, że pozostali operatorzy również uruchomią dostęp do LTE (w końcu prace prowadzone są wspólnie) na trasie metra i już nie tylko podróż będzie mijała szybko, ale również transmisja danych będzie na odpowiednim poziomie.

Zdjęcia pochodzą z Shutterstock

Dołącz do dyskusji