Tego jeszcze nie było. Nowe telewizor OLED od LG w cenach jak za LCD

News/RTV 31.07.2014
Tego jeszcze nie było. Nowe telewizor OLED od LG w cenach jak za LCD

Tego jeszcze nie było. Nowe telewizor OLED od LG w cenach jak za LCD

Wiemy już od dawna, że LG szykowało na jesień nowe telewizory OLED. Teraz wiemy już więcej o nadchodzących premierach. Będzie stosunkowo tanio, ale produktów luksusowych w ofercie LG nie zabraknie.

Już w sierpniu w sklepach powinien pojawić się model 55EC930V – następca obecnie sprzedawanego modelu 55EA9800. W przeciwieństwie do niego nie będzie miał plastikowej i przezroczystej podstawy, a w niej umieszczonych głośników. Nadal będzie to jednak model Full HD. Poprawione zostanie odświeżanie obrazu i jego płynność. Wzrośnie też poziom jasności. Na wyposażeniu znajdzie się też Smart TV działający w oparciu o webOS, który w tym roku LG wprowadził do swoich telewizorów.

Najważniejsza jest jednak startowa cena tego urządzenia. W przedsprzedaży na Amazonie wynosi ona 4999 dol., czyli nieco ponad 15 tys. zł. Dla przypomnienia, zeszłoroczny model debiutował w cenie 39999 zł. Znając szybkie obniżki cen LG możemy się spodziewać, że do świąt telewizor ten stanieje do około 10 tys. zł i to jeszcze w naszym kraju.

To nie jedyny model od LG, który będzie debiutował w najbliższym czasie. W sprzedaży pojawią się jeszcze ekrany o przekątnych 65 i 77 cali. Oba będą jednak już miały rozdzielczość 4K. Finalnej ceny większego nie znamy, według pierwszych informacji miała ona wynosić około 20 tys. funtów brytyjskich, a mniejszego 6 tys. funtów. Natomiast teraz już wiemy, że w Stanach Zjednoczonych cena modelu 65EC9700 będzie wynosić nie 8999 dolarów, a 6999 dolarów. To cena porównywalna do debitu Samsung 65HU8500, czyli wygiętego LCD LED UHD, a tu mamy do czynienia z telewizorem OLED w ultrawysokiej rozdzielczości o takiej samej przekątnej.

105UC9-6_500

Na tym jesienna oferta LG się nie kończy. Dla tych, którzy mają pokłady gotówki, Koreańczycy przygotowali model 105UC9 za 117 tys. dol. Ten telewizor nie jest jednak już wykonany w technologii OLED, a LCD LED. Ma 105 cali, wygięty ekran, proporcje 21:9 i rozdzielczość 5K, czyli 5120 na 2160 pikseli. W dodatku w podstawie umieszczono system głośników 7.2 od firmy Harman Kardon. Telewizor ten jest o 3 tys. dol. tańszy od podobnego telewizora Samsunga, który też właśnie pojawił się na rynku.

Dla nas najważniejszą informacją jest fakt, że LG dalej kontynuuje rozwój telewizorów OLED, a nowe telewizory w tej technologii są niewiele droższe od ekranów LCD LED. Można mieć nadzieje, że OLED jeszcze się zadomowi na rynku, a w końcu technologia ta wciąż jest bardzo niepewna, choć od lat okrzykiwana jako święty Graal wśród telewizorów.

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji