Facebook Pages Manager ładnie wygląda, ale to by było na tyle

News/Social media 24.06.2014
Facebook Pages Manager ładnie wygląda, ale to by było na tyle

Facebook Pages Manager ładnie wygląda, ale to by było na tyle

Facebook właśnie odświeżył aplikację Pages Manager dla iPhone’a. Nowy wygląd i wygodniejsze zarządzanie stronami to najważniejsze zmiany. Jednocześnie to wciąż mobilny Facebook.

Facebook Pages Manager nie jest aplikacją dla wszystkich użytkowników największego serwisu społecznościowego. To rozwiązanie dedykowane osobom zarządzającymi fanpage’ami i to w dodatku dosyć aktywnie. Jeśli mamy jakąś skromną stronę fanowską to bez trudu możemy publikować na niej posty z poziomu ogólnej aplikacji mobilnej Facebooka. Facebook Pages Manager jest więc aplikacją dla osób pracujących jako tzw. Social Media Ninja przede wszystkim w agencjach interaktywnych. Dla nich FPM to możliwość kontroli wielu stron w dość wygodny sposób, podczas pobytu poza biurem.

Facebook Pages Manager 4

Nowy Facebook Pages Manager pozwala na bardzo szybki ogląd aktualnej sytuacji na stronach, którymi zarządzamy. Na wierzchu wyjęte są wszystkie elementy, które wydają się niezbędne, czyli: statystyki, powiadomienia oraz możliwość wrzucania postów. W przypadku postów mamy ekran, na którym decydujemy czy ma być to zwykły wpis, czy też zdjęcie, film, a może wydarzenie. Przy wpisie uwypuklono też opcję planowania. Nowa wersja wnosi też opcję edycji już opublikowanych postów, co z pewnością właśnie w wersji mobilnej najbardziej się przydaje. Telefon jest świetny do dokonywania drobnych korekt i dokonywania kontroli, a nie rzeczywistego prowadzenia fanpage’a.

Nowy look, stare problemy

Facebook Pages Manager wygląda bardzo estetycznie. Łączy w sobie interfejs iOS 7 ze stylistyką społecznościówki. Niestety aplikacja ta cierpi na to samo, co wszystkie pozostałe mobilne twory Facebooka na iOS. Facebook Pages Manager od początku jest szalenie powolny, podobnie jak główna aplikacja i Messenger, który i tak sprawuje się chyba najlepiej.

Facebook w pewnym momencie prowadził działania na rzecz poprawy szybkości swojej głównej aplikacji. Ponoć Zuckerberg ostro ganił za to swoich pracowników. Rzeczywiście pierwsza wersja odświeżona pod iOS 7 chodziła znacznie szybciej, niż poprzednie. Finalnie jednak Facebook dalej nie działa sprawnie, a kolejne zmiany w interfejsie nie prowadzą do niczego dobrego. Nowa aplikacja do zarządzania stronami również jest zdecydowanie za wolna. Nie sposób jednak z tych narzędzi nie korzystać, zwłaszcza gdy nadzoruje się fanpage.

Dobrze, że Facebook nie zapomina o mobilnych narzędziach dla osób, które zarządzają stronami. W końcu to dzięki nim dziś tak dobrze sobie radzi, a i tak z właścicielami fanpage’y niezbyt ładnie pogrywa co rusz zmieniając edgerank, obniżając zasięgi i wręcz wymuszając zakup reklam. Facebook Pages Manager pokazuje jednak, że coś w mobilnych aplikacjach Zuckerberga nie gra. Co z tego, że nowa wersja ładnie wygląda, gdy działa ślamazarnie. Poprawa szybkości i stabilności aplikacji powinna być priorytetem. W końcu Facebook stoi dziś mobilem.

Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Shutterstock

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji