Wystarczył jeden dzień, żeby na Kickstarterze Polacy uzbierali kasę na grę SUPERHOT

News/Gry 15.05.2014
Wystarczył jeden dzień, żeby na Kickstarterze Polacy uzbierali kasę na grę SUPERHOT

Wystarczył jeden dzień, żeby na Kickstarterze Polacy uzbierali kasę na grę SUPERHOT

Zaledwie wczoraj wystartowali z kampanią na Kickastrterze, a już dzisiaj zebrali odpowiednią kwotę, dzięki której pieniądze trafią na ich konto. Mowa o Polakach z firmy Blue Brick i ich grze SUPERHOT.

O SUPERHOT pisał wczoraj Szymon. To polska gra, o której zrobiło się bardzo głośno i to nie tylko w naszym kraju, ale praktycznie na całym świecie. Silnik Unity w połączeniu z dobrym pomysłem na rozgrywkę i dostępnością, bo gra działała w przeglądarce internetowej, zapewniały temu tytułowi popularność. A zrobili to bez wielkich pieniędzy i kampanii reklamowych.

To jednak twórcom nie wystarczyło. Postanowili zamienić SUPEHOT w grę z prawdziwego zdarzenia, nie zamykając się tylko i wyłącznie w ramach przeglądarki internetowej. Jednak aby było to możliwe, konieczna była całkiem spora suma pieniędzy. Pomysł był prosty – ruszyć z kampanią na Kickstarterze i spróbować od zwykłych ludzi zebrać co najmniej 100 tys. dol.

superhot 2

Kampania w serwisie crowdfundingowym ruszyła… wczoraj. Już wieczorem Polacy mieli uzbierane ponad 25 proc. wymaganej sumy. Dzisiaj Blue Brick ma już pełną kwotę 100 tys. dol., a do końca zbiórki zostało jeszcze 30 dni, więc na pewno na ich koncie będzie zdecydowanie większa suma, a to z kolei szansa na to, że gra będzie jeszcze lepsza.

Pełna wersja SUPERHOT ma mieć wszystko to, co potrzebne jest do osiągnięcia sukcesu – scenariusz, kampanię dla jednego gracza, jeszcze lepszą grafikę, więc broni, więcej, więcej i jeszcze więcej. Twórcy pomyśleli nawet o wsparciu dla Oculus Rift.

Wersja beta ma się pojawić na Steam najpóźniej za rok, w cenie 14 dol. No to czekamy.

Dołącz do dyskusji