Rusza kolejna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Net Masters Cup

Rusza kolejna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Net Masters Cup

Rusza kolejna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Net Masters Cup

Już rozpoczęły się zapisy do tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Net Masters Cup. Na zwycięską drużynę czeka pakiet pełnej opieki podczas nauki na polskiej uczelni wyższej na kierunku informatycznym.

W zeszłym roku w konkursie wzięło udział w sumie 2351 drużyn, co daje około 10 tysięcy uczestników, w tym 2000 nauczycieli z 805 szkół z całej Polski.

Tradycyjnie organizatorem olimpiady są Grupa Netia oraz Grupa Allegro, ale w tym roku dołączyła do nich jeszcze firma CISCO. W konkursie mogą wziąć 3-osobowe zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych pod nadzorem nauczyciela prowadzącego. Całość składa się z trzech etapów. Pierwsze dwa będą miał formę testu online. Drużyny, które zakwalifikują się dalej, wezmą udział w Wielkim Finale na żywo, w trakcie którego będą musiały odpowiadać na pytania związane między innymi z algorytmiką, programowaniem, grafiką komputerową, bazami danych, sieciami społecznościowymi, bezpieczeństwem w Sieci czy też informatyki gospodarczej.

– Już po raz kolejny, wspólnie z Grupą Allegro, a teraz także z CISCO, organizujemy Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy o Internecie Net Masters Cup. Jesteśmy dumni że w ramach jednego projektu wspieramy zdolną młodzież, budujemy kompetencje cyfrowe leżące u podstaw społeczeństwa informacyjnego oraz integrujemy biznes ze środowiskiem naukowym – mówi Marta Pietranik-Pacuła z Grupy Netia.

Na zwycięską drużynę czeka pakiet pełnej opieki podczas nauki na polskiej uczelni wyższej na kierunku informatycznym. W teorii może to brzmieć strasznie, ale w praktyce oznacza to, że każdy z drużyny otrzyma stypendium na czas studiów, będzie miał zapewniony staż, warsztaty, a nawet wejściówki na prestiżowe konferencje naukowe. Na pewno jest o co walczyć. Członkowie zespołów, które zajmują miejsca drugie i trzecie, otrzymają nagrody rzeczowe oraz pakiet wejściówek na konferencje branżowe.

– Niezmiernie cieszy nas fakt, że Olimpiada spotyka  się tak dużym zainteresowaniem młodych ludzi, którzy swoją dalszą przyszłość wiążą z tą właśnie dziedziną i chcą kształcić się w tym kierunku. Będziemy im w tym pomagać – mówi Marcin Majchrzak, Koordynator Olimpiady po stronie Grupy Allegro.

W tym roku powiększyło się także grono partnerów merytorycznych, co oznacza, że w układanie pytań zaangażowanych będzie 11 uczelni wyższych: Katedra Informatyki (Wydziału IEiT) Akademii Górniczo-Hutniczej, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Politechniki: Białostocka, Łódzka, Poznańska, Śląska, Warszawska, Wrocławska, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dodatkowo nad całością mają także czuwać Polskie Towarysztwo Informatyczne oraz Naukowe Towarzystwo Informatyki Ekonomicznej.

Finał odbędzie się 16 czerwca 2014 roku. Do konkursu można się zgłaszać na stronie www.netmasterscup.pl. Zapisy trwają do 7 marca 2014 roku.

Spider’s Web objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Dołącz do dyskusji