Microsoft zaprezentuje następcę Xboxa 360 już 21 maja!

News/Gry 24.04.2013
Microsoft zaprezentuje następcę Xboxa 360 już 21 maja!

Microsoft zaprezentuje następcę Xboxa 360 już 21 maja!

21 maja miał być wielkim świętem nowego Daft Punka, ale wygląda na to, że Microsoft bardziej sympatyzuje z Justice. Postanowili bowiem przejąć serwisy rozrywkowe dla siebie, pewnie zresztą nie tylko rozrywkowe. 

Premiera nowego Xboksa to w końcu wydarzenie, którym żyje cała Ameryka zawsze dumna z dorobku technologicznego swoich inżynierów. A w efekcie, żyje tym też większość świata, szczególnie związanego ze światkiem gier komputerowych, a takich czytelników na łamach Spider’s Web nie brakuje.

To nie jest niespodzianka. Wszyscy spodziewaliśmy się konsoli od Microsoftu, a kiedy Sony przeprowadziło pierwszą ratę (trudno to nazwać inaczej) swojej prezentacji Playstation 4, kwestia odpowiedzi giganta z Redmond była tylko – zdaniem fachowców – kwestią czasu.

Larry Hryb z Microsoftu dodatkowo podnosi ciśnienie twierdząc, że nowy Xbox (roboczo określany mianem Durango) to zupełnie nowa era w świecie gier, telewizji i rozrywki.

To również zgadza się z przewidywaniami i prognozami ekspertów, którzy spodziewają się, że urządzenie zmieni się bardziej w swoistą platformę multimedialną, łączącą w sobie właściwości komputera, konsoli, magnetowidu, wieży HiFi czy usług VOD. A być może twórcy wymyślą coś, co na chwilę obecną nawet nie mieści nam się w głowach.

Przewiduje się też, że Durango będzie wyposażony w nowego, klasę lepszego Kinecta. Kluczowe jest też to, czy konsola będzie oparta o system Windows 8, a wszystkie ostatnie działania producenta w rozmaitych segmentach ewidentnie na to wskazują.

Tym samym może dojść do swego rodzaju rozwidlenia rywalizacji Sony i Microsoftu. Ci pierwsi pójdą jeszcze bardziej w zawodowe granie, Microsoft postara się być bardziej uniwersalny, zaś posiadanie obydwu urządzeń w domu stanie się dobrym nawykiem.

21 maja Microsoft dość rozlegle opowie o konsoli, ale najwyraźniej spodobał im się pomysł Sony związany z rozbiciem prezentacji. Już teraz firma nadmienia, że ciąg dalszy emocji czeka nas dopiero na targach E3 (kilkanaście dni po konferencji). Czekamy z wypiekami!

 

 

Dołącz do dyskusji