Kolejna aktualizacja w Google Chrome i kolejne innowacje

07.07.2009
Kolejna aktualizacja w Google Chrome i kolejne innowacje

Kolejna aktualizacja w Google Chrome i kolejne innowacje

google_chrome_logo Około 10 godzin temu opublikowane zostało kolejne wydanie testowe przeglądarki Google Chrome ? 3.0.191.3. Dzięki możliwości wyboru kanału dystrybucji (Google Development Channel) każdy może ją przetestować każdy. W najnowszej wersji:

  • poprawiono wyświetlanie animowanych GIF-ów
  • pojawiły się kolejne zmiany w API do tworzenia rozszerzeń
  • dodano nowy sposób prezentacji nowej zakładki
  • dodano obsługę języków nieromańskich w wersji Chrome dla Linuksa
  • poprawiono informowanie o niewłaściwych serwerach proxy

Według mnie najciekawszym ficzerem jest nowa zakładka startowa. Jeśli rozwiązanie sprawdzi się, to wejdzie do użycia w wersji oficjalnej. Tymczasem już dzisiaj można z niego skorzystać. Aby ją aktywować należy uruchomić Chrome z postfixem –new-new-tab-page. Strona startowa została na podzielona na trzy sekcje, z których główną nadal stanowią miniatury najczęściej odwiedzanych stron, z tą różnicą, że jest ich osiem zamiast dziewięciu. Dodatkowo możemy zrezygnować z opcji graficznej i pozostawić jedynie linki do owych witryn. Kolejna sekcja również jest znana z poprzedniego rozwiązania, bowiem jest to “Recent activities”. W niej znajdziemy niedawno zamknięte zakładki i pobrane pliki. Trzeci obszar “Tips and Suggestions” jest w tym momencie pusty, jednak zapewne znajdą się tam pomocne wskazówki na temat Google Chrome.
google_chrome_301913
Jeśli używasz Google Chrome, to możesz w prosty sposób zmienić kanał dystrybucji oprogramowania, tak żeby zawsze korzystać z najświeższych wersji przeglądarki. Wszystko co musisz zrobić, to pobrać aplikację, po jej uruchomieniu wybrać dev channel, kliknąć na przycisk Update, OK, Close i zaktualizować przeglądarkę, czyli z menu Ustawienia wybrać Google Chrome Informacje. W oknie, które się otworzy należy kliknąć na update i po zakończeniu procesu ponownie uruchomić przeglądarkę.

Dołącz do dyskusji