Garść nowości z wyszukiwarki komunikacyjnej jakdojade.pl

01.07.2009
Garść nowości z wyszukiwarki komunikacyjnej jakdojade.pl

Garść nowości z wyszukiwarki komunikacyjnej jakdojade.pl

Serwis, a może trafniej wyszukiwarka połączeń komunikacyjnych jakdojade.pl jest według mnie jednym z tych startupów, które można potraktować jako przykład wzorcowy. Na początku jego rozwoju przygotowana została funkcjonalnie działająca wersja dla Poznania. Następnie równolegle z wprowadzaniem udoskonaleń tworzone były wyszukiwarki dla kolejnych miast. Teraz w bazie są również Szczecin, Wrocław i Warszawa. Ostatnio twórcy skupili się bardziej na nowych funkcjach, które mają usprawnić korzystanie z serwisu.

W jakdojade.pl możemy zapisywać pod własną nazwą dowolne punkty na mapie. Później z nich możemy wybrać dwa domyślne: startowy i końcowy, które będą ładowane po każdym zalogowaniu się do systemu. Funkcjonalność ta powinna przydać się zwłaszcza jeśli często wyruszamy z jednego miejsca np. domu.

Inną ciekawostką jest dodanie warstwy przystanków, niestety po najechaniu na wybrany nie wyświetla się rozkład zatrzymujących się na nim autobusów, czy tramwajów, a byłaby to bardzo przydatna opcja. Być może doczekamy się jej w przyszłości. Oprócz przystanków dodano również wyróżnienie dla typów linii, np. połączenia pospieszne zobaczymy oznaczone na czerwono.

Aktualizacji poddany został także odpowiednik mobilny jakdojade.pl, dostępny pod adresem m.jakdojade.pl. Pojawiło się w nim szybkie wyszukiwanie rozkładów połączeń po wybraniu linii i przystanku. Dodane zostało także wyświetlanie trasy na mapie Google (z informacją ile KB danych zostanie pobranych na telefon).

Podsumowując zmiany idą w dobrym kierunku. Teraz wypadałoby tylko podłączenie innych miast i zapewnienie lepszej reklamy. Przyda się ona w zdobyciu użytkowników np. w stolicy, bo goście z konkurencyjnego projektu Autobuser.pl nie pozostają bierni i oprócz aktualizowania własnej wersji wyszukiwarki połączeń komunikacyjnych przygotowali inicjatywę BazaRowerow.pl.

Dołącz do dyskusji