Firefox zmienia się w Chrome

21.07.2009
Firefox zmienia się w Chrome

Firefox zmienia się w Chrome

Mozilla opublikowała właśnie pierwsze szkice nowego interfejsu, jaki pojawi się w Firefox 3.7 planowanego na wiosnę 2010 roku (wcześniej tj. na jesieni tego roku planowane jest upublicznienie wersji 3.6). Według doniesień ma być on przygotowany do działania w Windows 7 i dostosowany do ogólnych zasad wyglądu jego interfejsu. Można zauważyć zamierzoną lub nie grę liczb jaką prezentuje Mozilla, bo x.7 może wskazywać właśnie na najnowszą odsłonę systemu operacyjnego Microsoftu.

To co zaskakuje w nowym interfejsie, to mocne nawiązania do Chrome. Chociaż już po premierze przeglądarki Google pojawiły się skórki do Firefoksa imitujące nowy program. Tym niemniej w Firefox 3.7 zostanie znacznie odchudzony na korzyść wyświetlania strony. Nie zobaczymy w nim paska menu (charakterystyczne rozwiązanie z Windows Vista/7), czy paska statusu (rozwiązanie z Chrome z chowającym się elementem okna wydaje się rozsądne). Znajdziemy natomiast nowy przycisk dodawania ulubionych stron i menu Narzędzia, w którym znajdą się linki do Menedżera pobierania i dodatków, Opcji, Konsoli błędów, Importu danych, Trybu Private i innych, wzorowane na przeglądarce Google.

Ciekawość wzbudzać może także dopracowanie graficzne interfejsu, który bardzo fajnie komponuje się z Aero. Co ciekawe będzie on różny dla różnych wersji systemowych np. w Windows XP będzie inny niż w Windows 7.

Dołącz do dyskusji