JakDojade.pl – mini wywiad

09.05.2009
JakDojade.pl – mini wywiad

JakDojade.pl – mini wywiad

W związku z uruchomieniem warszawskiej podstrony portalu JakDojade.pl postanowiłem zadać jego twórcom kilka pytań. W ich imieniu wypowiedział się Bartosz Burek jeden z założycieli firmy city-nav właściciela wyszukiwarki.

webatech.pl: Jaką popularność zyskał serwis w Poznaniu i Wrocławiu?
jakdojade.pl: W Poznaniu i Wrocławiu serwis zdobył dużą popularność, miesięczna liczba odwiedzin to niecałe 40.000.
w: Na co liczycie wchodząc do Warszawy? W stolicy jest już autobuser.pl, trafi.net, czy wawka.net, jak się do nich odnosicie?
j: Jakdojade.pl dąży do stania się ogólnopolska marką, świadczącą usługi planowania podróży komunikacją miejską we wszystkich dużych miastach-dlatego też nie mogło zabraknąć stolicy. Prace nad Warszawą trwały od kilku miesięcy z położeniem nacisku na dokładność wyszukiwanych połączeń oraz interpretacji rozkładów. Porównanie z innymi planerami zostawiamy użytkownikom, jedyne co możemy dodać to to że stawiamy na jakość, intuicyjność oraz dokładność naszej wyszukiwarki (co mamy nadzieje że zostanie zauważone i docenione).
w: Czy szukacie jakiegoś większego sponsora dla waszego projektu?
j: Inwestorów znaleźliśmy jeszcze przed wejściem na rynek, jednakże usługa nie zarabia jeszcze na siebie sama.
w: Czy zamierzacie jeszcze rozwijać funkcjonalność, czy skupicie się na powstaniu wersji dla innych miast?
j: Nowe funkcjonalności powstają co kilka tygodni, na podstawie zgłoszeń użytkowników. System cały czas będzie się rozwijał równolegle od strony użytkowej, jak i zasięgu.
w: Na koniec może kilka słów o zapleczu technicznym.
j: System wykorzystuje obecnie dwa serwery, obsługuje go i rozwija dwóch informatyków. Wykorzystywane są najnowsze technologie oraz autorskie algorytmy.

Dołącz do dyskusji